Konwerter szerokokątny do Sony?

siwyyy77

Member
Nie wytrzymałem w oczekiwaniu na nowe "szerokie" modele kamer Sony, a i nie dam za kamere ok 5000zł zwłaszcza, i zakupiłem CX505
Ale do sedna, brakuje mi czegoś szerokiego do kręcenia dzieciaka na stronie Sony podane są 3 konwertery, czym one się różnią;
HDR-CX505VE (HDRCX505VE) : Podstawowe informacje : Kamery : Sony

Który zakupić i gdzie ew. kupowaliście (najchętniej ebay sprawdzeni sprzedawcy, nie chciałbym kupić podróby)
A może jednak tańsza podróbe, czy jakość zdecydowanie siądzie? bo, że siądzie to oczywiste nawet przy oryginale :(

Ps. Czy zamienniki bateri tych najpojemniejszych z allegro są OK, jeśli posiadacie:confused:
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Konwertery:

VCL-HG0737C - to stary model, chyba już niedostępny w sprzedaży. Nie jest zoptymalizowany do pracy z CX505. Był w modzie przy starszych kamerach SONY (modele z 2008 ).

VCL-HGE07A - to nie konwerter ale nakładka. Daje szeroki kąt 0,7x ale nie pozwala na korzystanie z zoom'u kamery. Nakładka ta jest tańsza od konwertera VCL-HGA07 ale ja jej nie polecam. Bark możliwości zrobienia zoomu z nałożoną nakładką bardzo ogranicza korzystanie z kamery.

VCL-HGA07 - mam ten konwerter do swojej XR500 i polecam go gorąco. Jest super zoptymalizowany do pracy z obiektywami G, które firma SONY wprowadziła w 2009 roku (kamery XR500/CX505). Jakość jest wyśmienita. Generalnie nie widać różnicy czy nagranie jest z tym konwerterem czy bez. Konwerter trochę kosztuje (cena może być do 799zł) ale jest tego wart.

Można jeszcze poszperać i są oferty innych firm, np. Raynox. Ciekawy link z dużą ilością konwerterów wide i tele można zobaczyć na poniższej stronie:

Accessories Sony HDR-CX505

Mam też konwerter Raynox Semi-Fish-Eye 0,3x i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobry.


dcr730.gif

RAYNOX DCR-730 WIDE ANGLE 0.7X for Sony HDR-CX505

hd5000pro.gif


RAYNOX HD-5050PRO WIDE ANGLE 0.5X for Sony HDR-CX505



hd-3030pro.gif


RAYNOX HD-3032PRO SEMI FISHEYE for Sony HDR-CX505
 

freshq

New member
Chcąc założyć taki konwerter do kamery (np. XR520) nie muszę nic dokupować, zmieniać w opcjach, jedynie zakładam i korzystam? Zastanawiam się nad kupnem takiego czegoś do swojej kamerki. Jeszcze jedno pytanie, obraz nagrany przy pomocy tych adapterów nie jest jakiś zdeformowany, nie występują jakieś artefakty?
 
Do góry