Odtwarzanie filmow przez USB - SONY Bravia

mju

New member
Witam w Nowym Roku! Mam nadzieje, ze zamieszczam temat w dobrym forum ;)

Kupilem 37W5500 - super telewizorek!
Drobny problem to odtwarzanie przez USB (pen driver) bardzo slabej jakosci MPEG-1. Ale to nie byloby jeszcze takie straszne.
Najgorsze jest to, ze odtwarzanie przerywa sie po kilkunastu minutach (przy przewijaniu prawie natychmiast) i na czarnym tle pojawia sie informacja: "Odtwarzanie niemozliwe".
Zanim domorosli specjalisci (pragnacy nabijac sobie punkty) wyskocza z pytaniami, uzupelnie, iz:
1. filmy sa w formacie mpeg-1
2. wyprobowalem kilka pen-driver

Moze ktos mial podobny problem i rozwiazal go?
Moze ktos ma propozycje rozwiazania?
Z gory dziekuje za "pomoc" w rodzaju: kup sobie DVD-Player z wejsciem USB... :D

Serdecznie pozdrawiam.
 

Ares78

New member
Trochę dziwnie bo mpeg-1 powinien jak najbardziej chodzić, mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy film który próbujesz odtworzyć był wcześniej konwertowany powiedzmy z divxa? Jeśli tak to tutaj może być przyczyna...
 

mju

New member
czy film który próbujesz odtworzyć był wcześniej konwertowany powiedzmy z divxa? Jeśli tak to tutaj może być przyczyna...

Dziekuje za odpowiedz.
Owszem, byl konwertowany. Problem pojawia sie jednak rowniez na tych, ktore byly konwertowane z innych formatow ("oryginalow" w mpeg-1 raczej trudno znalezc ;)). Moze to sprawa programu do konwertowania (jakies propozycje?), ale trudno mi w to uwierzyc. Odtwarzanie przerywa sie w bardzo roznych momentach. Czasami jest to po kilku sekundach przewijania, czasmi po kilku minutach odtwarzania, a czasami dopiero po pol godzinie.
Pewnie bede musial zapytac w Sony. Moze to wada tego egzemplarza.
 

ravaillez

New member
No to ja dodam coś od siebie po pierwsze przy konwertowaniu wychodzą niestety różne kwiatki, ale jeżeli jesteś pewny, że zrobiłeś wszystko jak należy to polecam spróbować aktualizacji softu, komuś na forum z podobnym problemem pomogło (jeśli masz najnowszy to wgrać starszy, a potem znowu nowszy). Jeśli nie pomoże, będziemy dalej kombinować ;)
 

mju

New member
No to ja dodam coś od siebie po pierwsze przy konwertowaniu wychodzą niestety różne kwiatki, ale jeżeli jesteś pewny, że zrobiłeś wszystko jak należy to polecam spróbować aktualizacji softu, komuś na forum z podobnym problemem pomogło (jeśli masz najnowszy to wgrać starszy, a potem znowu nowszy). Jeśli nie pomoże, będziemy dalej kombinować ;)

Bravia jest nowa, produkcja listopad, soft najnowszy. Owszem, moge sprobowac, ale wydaje mi sie, ze moze to miec zwiazek z konwertowaniem lub... wadliwy egzemplarz. Wczoraj obejrzalem jeden film - tylko dwa razy przerwal. Dzis niestety nie dalo sie - po kilku minutach koniec. Czasami przerywa podczas przewijania, czasami przy odtwarzaniu. Zeby bylo jeszcze straszniej, to po pojawieniu sie informacji "odtwarzanie niemozliwe" telewizor wylacza sie, czasami z glosnym trzaskiem. Help !!!
 

BunnyBun

New member
Ja konwertuję WinAVI 9.0 z avi itd. do MPEG 1 i jest ok. W przypadku FAT32 trzeba tylko pamiętać aby plik nie przekraczał 2 Giga bo wtedy zobaczymy komunikat "Odtwarzanie niemożliwe". Może z TV jest wszystko ok a jak użytkownicy wspominali już coś jest nie tak z konwersją.
 

ziemas3

New member
Sony KDL 40S5600

Szukam nowego softu do 40s5600 na stronie sony nie znalazłem, google też więc albo źle szukam albo niema może ktoś coś wie na ten temat dzięki za jakąkolwiek odp pozdrawiam
 

miki177

New member
hej mam pytanie mam televizo soby brawia i nie moge poradzic sobie zbey z pendraiwa filmy ogladac, nie moge znalezc MPEG-1 , nie wiem cyz moja bravia jest az taka stara:) ze nie ma:) bo tylko HDMI znajduje. ... i nie wiem jak mam sovie z probleme poradzic;)
Chyba jednak w dowcipach o blondynkach jest zaiernko prawdy:D
 

jammasterjay

New member
Witam, chciałbym zdementować pogłoski o tym, że Bravia posiada bezużyteczny port usb, który prawie niczego nie odtwarza.
Otóż moja 46EX500 bez problemu odtwarza takie formaty jak: *.avi, *.mp4, *.m2ts. Natomiast filmy, na przykład *.mkv konwertuje na *.m2ts w minutę, bardzo prostym w obsłudze programem tsMuxer.
 

Ares78

New member
Oczywiście teraz sytuacja się już zmieniła, zwróć uwagę na daty poprzednich postów zeszłoroczne modele posiadały mniejszą funkcjonalność jeśli chodzi o USB (telewizory serii 5500). Co do samego programu to muszę przetestować, bo jeśli konwertowanie byłoby naprawdę tak szybkie to rozwiązywałoby częściowo problem braku obsługi *mkv
 

Ares78

New member
A jak wygląda sprawa z utratą jakości jest bardzo zauważalna? Wiadomo praktycznie każda konwersja będzie niestety stratna, ale czas całej operacji wygląda bardzo obiecująco, sam jak próbowałem przerabiać pliki mkv tej wielkości to schodziło się kilka godzin...
 

$kubi

Member
Szwagier kupił KDL-46EX501 i niestety ale jakoś on nie otworzył mi filmu AVI... wgrałem najnowszy soft ze strony producenta i nic - możecie mi powiedzieć gdzie błąd? Jakim konwerterem najszybciej z avi do mpega skonwertować?
 
Do góry