Akumulator Sony NP-FH70

mikolajasinski

New member
Szukając drugiego akumulatora do kamery, znalazłem interesujący mnie rodzaj w dwóch różnych opakowaniach. Jedna w żółtym blistrze a druga w niebieskim. Jaka jest pomiędzy nimi róznica?

Niebieska:
nr. aukcji: 849723740
Nie mogę jeszcze wklejać linków.
Żółta:
nr. aukcji: 847176580

Na aukcjach niebieskich piszą, że żółte to stara seria, a na aukcjach żółtych: "Uwaga na podróbki w niebieskich blistrach".

Komu wierzyć? :confused:
 

grabarzzz

New member
Akumulatory i zamienniki NP-FH100

Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie.
Ale mam podobny problem. Przeszukałem forum i nic nie znalazłem.
Oryginalna bateria NP-FH100 kosztuje około 500 zł. Znalazłem za to kilka zamienników : .ceneo.pl/;004+snp~~Ffh100
W linku są modele firm : whiteenerg, zoom, hi-power i paru nołnejmów
Kosztują od 150-200zł.
Czy ktoś to testował w sony hdr z serii 500? Wykrywa je i o ile mniej są wydajne od oryginału?
Ceną kuszą ale najbardziej się boje ze mogłyby uszkodzić kamerę.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
www.sklepwideo.pl

Sprawdzone i pewne.

Pozdrawiam

Przestrzegam, przed kupowaniem akumulatorów 70, 100 i wiekszych

Są one bardzo duże, wymiarowo, utrudniaja filmowanie. Kamera z załozonym takim akumulatorem jest "nieporęczna".
Kupiłem taki i na szczęście kolega "go zapragnął".
Dzisiaj klnie.

Najlepiej jest, wg mnie oczywiscie, kupić jako drugi, taki jak fabrycznie został dołaczony do kamery.
Nie wystaje za obrys kamery. Dwa akumulatory 50 wystrarczą na całodzienne ""kręcenie" z jednodniowym zapasem.
 

abcaa

New member
No , Gucio ten tekst to chyba nie był do mnie. Ja tylko poleciłem sklep w którym można zakupić akumulatory zamienniki i nie mieć z nimi problemów. A jak już wspominasz o nich to dołączana do kamer FH60 jest wielkością taka sama jak FH70. 100 wiadomo że jest już większa.

Pozdrawiam
 

grabarzzz

New member
Akumulatory i zamienniki NP-FH100

Dzieki Panowie. Teraz mam jasność. Biore fh90 lub 70. Przy setce ciezko byłoby dosiegnąc przycisku mode.
 
Do góry