SONY HDR-XR520V - jak zgrac pliki na plyte?

tropiciel

New member
Jak latwo zgrac plinki z tej SONY 520 na DVD uzywajac PCta?
Bardzo przepraszam za to glupie pytanie, ale zona wziela kamere na wycieczke, razem z plyta z tym programem do kamery i instrukcjami i nagle mam telefon z hotelu - jak zgrac to na plyty DVD? Kamere kupilem przed wyjazdem, nie wiem jak to podlaczac, a zona niestety tez nie wie, choc ma te przewage nade mna, ze ma te kamere w rece. -)

Kamera ma nagrane kilka klipow na dysku, a maja tam notebooka z nagrywarka DVD i chca nagrac plyty DVD dla znajomych, aby poszlo na zwyklym DVD w Polsce i oprocz tego chca tez miec jeszcze jedno DVD z plikami w formacje HD. Domyslam sie, ze chca miec AVCHD na tych DVD.
To AVCHD jest wazniejsze.

Czy trzeba instalowac to oprogramowanie SONY, aby te pliki zgrac?
Ten notebook nie jest nasz, tylko kolezanki - plyty mamy - co robic?
Czy moglby ktos posiadajacy 520 albo 500 poradzic jak to najlatwiej zrobic?
Bardzo prosze o porade.
 

jackpe

New member
Można zainstalować dołączone oprogramowanie Sony i za jego pomocą zrzucić pliki na lapka a potem utworzyć płytę DVD. Płytę można nagrać z katalogami AVCHD i taką odtwarzasz potem w odtwarzaczu BR lub dokonać tym samym programem konwersji do mpeg czy coś tam, nie pamiętam bo nie stosuję i taką płytę odtworzy zwykły DVD. Ew. podłączasz kamerę kablem USB do lapka. Uruchamiasz kamerę w trybie USB / takie napisy będą na ekranie i je akceptujesz :) / i dysk kamery będzie wtedy widoczny jako dodatkowy napęd. kopiujesz pliki na dysk lapka jako m2ts i w ten sposób nagrywasz na płytę DVD. Przy pomocy np. Power DVD można je wtedy spokojnie oglądać, lub innym programem przekonwertować na jakieś inne widzialne przez kompa lub DVD. To są tylko tak na szybko 2 pierwsze z brzegu możliwości.
 

tropiciel

New member
Bardzo dziekuje za bezcenne uwagi. Chyba najlatwiej bedzie zonie zrobic kopiowanie z dysku przez USB.


"kopiujesz pliki na dysk lapka jako m2ts i w ten sposób nagrywasz na płytę DVD."

Co konkretnie oznacza "jako m2ts"?
Czy rozszerzenie tych plikow nagranych na dysku to jest m2ts?

Czy nie wystarczy po prostu otworzyc katalog na dysku notebooka, zrobic do niego kopiuj/wklej wszystkiego jak leci z kamery a potem wgrac katalog na DVD?

Prawde mowiac boje sie, ze one cos skasuja z tej kamery.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
tropiciel napisał:
Co konkretnie oznacza "jako m2ts"?
Czy rozszerzenie tych plikow nagranych na dysku to jest m2ts?

Czy nie wystarczy po prostu otworzyc katalog na dysku notebooka, zrobic do niego kopiuj/wklej wszystkiego jak leci z kamery a potem wgrac katalog na DVD?

Można i tak tylko, że kamera na dysku pliki filmowe zapisuje z rozszerzeniem m2ts,lub mts, piszę z pamięci a zawsze mi się to myli, w strukturze AVCHD. Czyli w uproszczeniu na dysku masz katalog AVCHD w którym masz podkatalogi i w jednym z nich masz pliki filmowe z podanym rozszerzeniem. Wystarczy faktycznie tak jak piszesz przekopiować same te pliki bez katalogów, ponieważ w tym przypadku są one zbędne do dalszego odtwarzania w ten sposób o jakim myślisz. Natomiast po powrocie kamery z żoną do domu :) zainstalujesz sobie oprogramowanie dołączone na płytce i wtedy bezproblemowo wypalisz płytę DVD ze strukturą AVCHD, którą będziesz oglądał na odtwarzaczu BR, lub konsoli PS3 co w/g mnie jest lepszym wyjściem :) Nie wiem czy napisałem Ci to na tyle zrozumiale, ponieważ tłumaczenie to nie jest mój największy atut. Miałem nadzieję, że ktoś to zrobi wcześniej i prościej.
Niestety po zakupie tej kamerki powinieneś duuużo poczytać na tym forum. Piszą tu osoby z naprawdę dużą wiedzą na temat AVCHD. Ja z powodu lenistwa wypalam na szybko płytkę programem Sony,lub jak już bardzo mi się chce bawić to montuję cośtam przy pomocy Sony Vegas. Ale to już tak poza tematem:)
Pozdr. i życze powodzenia w zgrywaniu i odtwarzaniu.
 
Do góry