Sony GPS-CS3KA GPS Tracker za 99zł

Gucio50

New member
Bez reklam
Sony przecenił, w całej Polsce z około 500zł na 99zł.
Dzisiaj kupiłem.
Umozliwia, po włączeniu, na jednym paluszku AA około 12-15 godzin zapisywania śladu przemieszczania się, zapisywanie co 15 sekund pozycji GPS przez 30 dni. Potem trzeba mu wyczyścic pamięć.

Mozna potem gdy się ma kamerę lub aparat fotograficzny "wymatchować" za pomoca sygnatur czasowych klipy lub jpegi i inne fotografie.
Matchowanie, tak została nazwana w meny funkcja cechowania GPSem przy pomocy sygnatur czasowych.

Zdjecie zostało zrobione np o 12:30:35, Tracker zapisuje pozycję co 15 sekund. No i dobiera najbardziej "przylegajacy" GPS do zdjecia(klipu)
Potem mozna to ogladać na ekranie komputera za pomoca programu)dołaczonego) Sony Picture Motion Browser.
Jezeli posiadamy telewizor z DLNA, to w trakcie pokazu slajdów mozna sobie wyświetlić mapkę i ją skalować przyciskami pilota do Tv, przesuwać na ekranie, zapalać mapkę i ją gasić., w moim znajomym sklepie Vobis w ciagu ostatnich 2 lat sprzedano ZERO egzemplarzy. Winnych Vobisach podobnie, czyli NIC :p Ja się skusiłem za stówkę, już mój znajomy, akurat wpadł dzisiaj, jak przyniosłem "toto do domu", poinformował mnie ze jedzie w przyszłym tygodniu w góry na Słowację.
No to ja mu podaółem adres i telefon do tego Vobis-u. :D :D :D :D :D

Ja mam aparat Sony R1. Próby okazały się nadzwyczaj dobre.

Mozna geoznakować albo wkładając pamieć MS Duo lub SD do gniazda w trackerze, lub łącząc go przez kabel USB z kompem, importując LOG poruszania się.

Opcji połączenia nie będę uzywał i nawet jej nie próbowałem. Nie jest mi potrzebna. Klipy z kamery pozycją GPS oznacza moja kamera, będę tego uzywał jedynie do fotografii aparatem Sony-R1.

Dlaczego więc tutaj o tym piszę.

- chcę poinformować że przydatne akcesorium zostało przecenione na 99zł ( ze względu na absolutna niechodliwość),
- Wątek DLNA, na tym forum słuzy do pokazywania slajdów ( też) opatrzonych cechami GPS i pokazywaniu MAP YouTube na ekranie Telewizora DLNA, np Sony Bravia.


Nie jest drogie a przydatne. Nadaje się do multimedialnych klipów i fotek, jezeli tylko zostałuy ocechowane czasem.



Co to jest w końcu 100zł, to 4 butelki 0.5 :p
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
... okazały się nadzwyczaj dobre...

Zrobiłem serie zdjęc domków sąsiadów na mojej ulicy.
Potem za pomocą dołączonego MapView oglądałem jak zdjęcia były robione w różnych miejscach ulicy.
Program ma ciekawą własność ,
Mozna "przeparkować zdjęcie" do innego miejsca i tam mu sie kazać zaGPS-ować. ;)
Tylko pyta "Save changes?"

MOzna, przed chwilą próbowałem, zaparkować klip filmowy lub zjęcie RAW/JPG które nie maja pozycji GPS.

MOzna pokazywać mapki na komputerze lub Telewizorze w trakcie pokazu dla znajomych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry