Sony HDR-CX105 czy cos innego za ~2000?

tolek_88

New member
Witam,

poszukuję kamery generalnie do amatorskiego filmowania dziecka. Czyli dużo kręcenia w domu, przy raczej sztucznym oświetleniu. Nie mam zbyt jasno w domu. Kamera powinna być FullHD, jakiś większych preferencji co do metody zapisu nie mam (ale pewnie wynika to z mojego braku wiedzy).
Optyczny stabilizator obrazu i jakiś sensowny zoom optyczny wydają mi się potrzebne

Uwagę moją zwróciła reklamowana HDR-CX105, ale ona najwyraźniej nie ma optycznej stabilizacji. Z forum wpadły mi w oko jeszcze
Panasonic HDC-SD20
JVC GZ-HD300
CANON HG20

chciałbym wydać około 2000 PLN, ale nie jest to sztywna granica, 2200-2300 będzie akceptowalne, 2700 już nie bardzo.

Z góry dzięki za porady.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:p
tolek_88 napisał:
Witam,

poszukuję kamery generalnie do amatorskiego filmowania dziecka. Czyli dużo kręcenia w domu, przy raczej sztucznym oświetleniu. Nie mam zbyt jasno w domu. Kamera powinna być FullHD, jakiś większych preferencji co do metody zapisu nie mam (ale pewnie wynika to z mojego braku wiedzy).
Optyczny stabilizator obrazu i jakiś sensowny zoom optyczny wydają mi się potrzebne

Uwagę moją zwróciła reklamowana HDR-CX105, ale ona najwyraźniej nie ma optycznej stabilizacji. Z forum wpadły mi w oko jeszcze
Panasonic HDC-SD20
JVC GZ-HD300
CANON HG20

chciałbym wydać około 2000 PLN, ale nie jest to sztywna granica, 2200-2300 będzie akceptowalne, 2700 już nie bardzo.

Z góry dzięki za porady.
Jednak "co sony to sony", nawet tańsze 2kzł modele najwyżej "czegoś nie mają", ale nie kosztem jakości. Najwyżej nie bedziesz miał wizjera i cyfrowego zoom-u 350x.


Ja to bym, na Twoim miejscu, zapytał kolegę Shinzona :krol:
 

Shinzon

New member
To już lepiej kupić SONY SR12.

http://allegro.pl/item805833174_hdr_sr12_full_hd_sony.html

Nie ma porównania jeżeli chodzi o jakość obrazu w stosunku do SONY CX-105. Jak to trafnie jeden z forumowiczów na forum napisał niestety ale SONY CX-105 to produkt kamero-podobny.

Kolega Slimak podawał kiedyś różnice między SONY SR12 (CX11) i SONY CX-105 i różnice są bardzo duże

CX105 w porównaniu do SR12 (CX11) nie ma:

Dolby® Digital 5.1
Mniejszy CMOS 1/5" (SR12 ma 1/3,1”)
Efektywna liczba pikseli w trybie kamery (tys.) Tryb 16:9: tylko 1490!!!!!!!:shock: (SR12 3800)
Bezprzewodowego pilota
Pokrętła przy obiektywie
Optycznej stabilizacji
Super NightShot
Lampy błyskowej
Węższy kąt widzenia 42 (SR12 40)
Mniejszy obiektyw 30mm (SR12 37mm)
 

tolek_88

New member
widzę, że sony tu rządzi. A co sądzicie o tych kamerach:
Panasonic HDC-SD20
JVC GZ-HD300

Panasonic mnie ciekawi ze względu na dźwięk 5.1, natomiast JVC jednak ma lepsze parametry (1080p - panas tylko i; 20x vs. 16x zoom optyczny)

Na ile jest to różnica dla przeciętnego użytkownika jesli chodzi o dźwięk 5.1 z kamery i filmowanie z przeplotem?
 

Shinzon

New member
Tu masz porównanie kamer Panasonic HDC-SD20 i JVC GZ-HD300

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-c7648eb08f962c8755b2ee5f71174af4.html

JVC nagrywa również 50/60 klatek na sekundę w 1080i (interlaced) tak jak Panasonic. Panasonic za to może nagrywać progressive przy 25 klatkach na sekundę. JVC w ogóle nie nagrywa progressive. Ma tylko możliwość konwersji sygnału na 1080p jak podłączysz kamerę do telewizora. Jednak najnowsze telewizory same robią taką konwersję i nie musi ich robić kamera. Kamer nagrywających 1080p przy 50/60 klatkach na sekundę to na chwilę obecną prawie wcale nie ma. Może za wyjątkiem Sanyo HD2000 jednak ta kamera nie nagrywa w formacie AVCHD jak większość kamer HD.
 
Ostatnia edycja:

tolek_88

New member
Dzięki za linka. Jeszcze dodałem sobie pominiętego Canona HG20, który wypada najlepiej. A z tym dźwiękiem 5.1 to chyba jakaś ściema, skoro panasonic ma i tak mikrofon stereo?
 
Do góry