Sony HDR-SR1 czy ktoś wie co to za kamera

renik4

New member
Przeczytałam większość stron na tym forum, ale znalazłam bardzo mało informacji na jej temat, Mam możliwość kupić tę kamerę nową, powystawową za cenę 1800zł.Czytając Wasze forum, trochę się przeraziłam, dowiedziałam się że brak informacji na jej temat w necie wynika z faktu, iż to stary model, z przed trzech lat:( Nie zależy mi na szpanie, że muszę mieć najnowszy model, ale czy technologie w tej kamerze nie są już przestarzałe? Czy to dobra czy słaba kamera jak na dzisiejsze czasy?Zupełnie się na tym nie znam. Kamerkę będę używać przedewszystkim do nagrywania dzieci, więc jakieś imprezy rodzinne czy przedszkolne. Bardzo proszę o pomoc, bo muszę się w ciągu kilku dni zdecydować.
Pozdrawiam Renata
 

Shinzon

New member
SONY SR1 to jedna z pierwszych kamer w standardzie HD wyprodukowanych przez firmę SONY. Model ten pochodzi jeszcze z 2006 roku i będzie miał już prawie cztery lata. W kamerach jest dość duży postęp i cztery lata to dużo. W moim odczuciu koszt 1.800 zł za tą kamere nawet jeżeli jest nieużywana to zbyt dużo.

Na allegro udało mi się w takiej cenie odszukać co prawda używaną, ale SONY SR8, która ma dysk twardy 100GB (SR1 ma jedynie 30GB) i jest bardziej zaawansowana technologicznie.

http://www.allegro.pl/item793557143_sony_hdr_sr8_100gb.html

Ja osobiście nie kupiłbym dziś SONY SR1, a już z pewnością nie za 1.800 zł.
 

renik4

New member
Bardzo dziękuję za pomoc, właśnie takiej odpowiedzi się obawiałam:-? Wpłaciłam niewielką zaliczkę na tę kamerę, ale chyba się z tego zakupu wycofam
 

Shinzon

New member
Ponadto nawet jeżeli kamera jest nieużywana to mimo wszystko jeżeli leży przez 3-4 lata i nie jest uruchamiana to może mieć to negatywny wpływ na kamerę, szczególnie na kamerę z dyskiem twardym, który ma elementy mechaniczne.

Dla mnie ktoś oferując SONY SR1 za 1.800 zł chce dobrze zarobić na starym sprzęcie, którego przez kilka lat nie mógł sprzedać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry