Nowe kamery Sony, seria CX

reyq

New member
Na stronach Sony Polska pojawiły się dane nowych kamer HD z serii CX, są to:
HDR-CX520VE - 64GB pamięci flash, zoom 12x, ekran 3" 230400pix, GPS.
HDR-CX505VE - 32GB pamięci flash, zoom 12x, ekran 3" 230400pix, GPS.

Ciekawe jakie będą ceny, pewnie w okolicach 4000-5000 zł:(
 

Artur_K

New member
Stabilizacja obrazu

Przy kamerach serii CX podają: Image Stabilization : Optical SteadyShot™ w/ Active Mode and 3-way Shake Cancellation

A przy serii XR: Image Stabilization : Optical SteadyShot® Image Stabilization

Czyżby nowa stabilizacja czy tylko taki chwyt marketingowy ?
 

reyq

New member
Przydałaby się ta stabilizacja w trzecim kierunku, bo np. w cx11, gdy zapomne się i trzymam kamerę lewą ręką za krawędź ekranu zamiast pod spodem, to później na filmie widzę lekko kołyszący się na boki obraz, jak na łódce;)
 

slimak

New member
Bez reklam
Jak zwykle coś dodali coś zabrali :)

- brak pokrętła pod obiektywem ( jest teraz z tyłu)
- Brak wizjera
- mniejsza rozdzielczość LCD
- laser-touch bar (jak w JVC)
- brak gniazda na mikrofon
- brak gniazda na słuchawki


+ śledzenie wskazanej twarzy ostrość ekspozycja kolor ( tak jak w Panasonicach 200,300,350)
+ skalowanie z 1080i50 na 1080p50
+ Zintegrowany MPEG2-down converter ( tak jak w Panasonicach 200,300,350)
+ stabilizator optyczno–elektroniczny (3-way Shake Cancellation) z możliwością przełączenia tylko na optyczny (2-way).

http://www.camcorder-test.com/camcorder-a95e490dd5822516960c27ddfc8ea2bb.html
 
Ostatnia edycja:

sonyhd

New member
Pytanie czy warto? Wie ktos, bo teraz mam metlik w glowie. Mialem kupowac Sony hdr-xr500 ale teraz nie wiem czy nie lepiej cx? Minusy wiadome, ale czy plusy na cx sa lepsze niz te minusy jak brak wizjera itd.
 

Shinzon

New member
Najbardziej mnie interesuje czy firma SONY cokolwiek poprawiła autofocus w SONY CX505/520 w porównaniu do XR500/520. Jeżeli to się nie zmieniło to ta dodatkowo poprawiona stabilizacja może nie robić już aż tak dużej różnicy w stosunku do tej w XR500/520, gdyż ta i tak już jest świetna. A wiadomo w SONY XR500/520 jest o niebo lepszy ekran LCD, wizjer, no i dysk twardy, który dla jednych może być zaletą, dla innych nie koniecznie.

SONY CX505/520 będzie lżejsza (370g) stąd bardziej podatna na drgania niż XR500/XR520, której sam ciężar (500g) zapewnia dodtkową stabilność. Widziałem kilka filmów w internecie z nowej SONY CX505/520 i nie ma cudów. Ja ręka bardzo lata to zawsze jakieś drgania się przenoszą na obraz. Myślę, że lekkość CX505/CX520 + dodatkowa stabilizacja wyjdzie na mniej więcej to samo co większy ciężar XR500/XR520 i stabilizacja jaką ma ta starsza SONY.

W CX505/520 pozostawili ten sam bitrate 16Mbit/sec, a pewnie mogli podnieść tak jak Canon w zeszłym roku zrobił pomiędzy modelami HF10 i HF11. W sumie to te zmiany w CX505/520 są tak trochę mało przekonujące.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Camcorder.info opublikował test SONY CX500V

http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-Handycam-HDR-CX500V-Camcorder-Review-37247.htm

handycam-cx520_cx500_02.jpg
 

Gucio50

New member
Bez reklam
sonyhd napisał:
... ... jak brak wizjera itd.
Brak wizjera jest uciążliwy w górach na sniegu przy silnym słońcu oraz na plaży też w słońcu.
Właściwie na ekranie bocznym nic nie widać. Można ratować się czapkami, kocykiem na głowę itd itp.
Wizjer bywa pomocny w warunkach silnego oswietlenia, przy odbiciach od śniegu i wody. W nocy i ciemnościach jest właściwie zbędny. Ja uważam że dopłata około 500-600zł do wizjera jest opłacalna, ale dla mnie. Dla kogoś innego moze być zbędnym wydatkiem, lub zwyczajnym przepłacaniem. Wszystko zależy od poglądów, czyli od portfela.

Kolega mnie pytał o moja kamerę XR520. Trochę droga dla niego. To kup bez wizjera, bez dysku, bez GPS-u, bez ... ...
Ograniczaj, aż uznasz że już Cię stać. Nie warto kupować kamery, auta, spodni za tzw. "wszystko" :eek:

A jak już kupisz, to nie żałuj tylko się ciesz. CX będzie napewno kamerą dostarczajacą dużo radości, jeżeli lubisz filmowanie.

Jak wejdziesz na sony.pl to zobaczysz że kamery C mają cokolwiek to oznacza trzykierunkową stabilizację optyczną obrazu.
Mają mniejszy ekran boczny STD (XR Extra Fine), mniejszy przetwornik EXMOR, nieco bardziej szumiący w stosunku do XR.

Z drugiej strony cena serii C jest bardzo atrakcyjna na skapiec.pl jak i euroAgd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry