Sony hdr-cx105

kubis

New member
Witam, mam zamiar kupić tą kamerkę i ciekawi mnie czy ktoś z Was miał z nią jakieś doświadczenia? widziałem ją w sklepie i jak dla mnie jest ok ale może ktoś już ją ma i podzieli się wrażeniami ;)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Posiadam tą kamerę i mogę udzielić ci kilka informacji,a więc do zalet należy jak na tą cenę bardzo dobra jakość obrazu HD,ale tylko w dzień lub w dobrze oświetlonych pomieszczeniach,jak jest trochę ciemniej to obraz jest już gorszy i widać ziarno.Jako aparat robi przeciętne zdjęcia,mój aparat Panasonica FX 500 robi o wiele lepsze zdjęcia.Tak więc na wyjazd lub uroczystość rodzinną trzeba ze sobą zabrać i kamerę oraz aparat,gdyż w tej kamerze jak i zresztą w innych kamerach aparat to tylko dodatek,który nie zastąpi aparatu cyfrowego.Ale ogólnie to polecam ci tą kamerę ,warta jest tych pieniędzy,ja jestem z niej zadowolony.
 

kubis

New member
Właśnie kupiłem tego soniacza i jak dla mnie jest ok. Jest to moja pierwsza kamera i zaczynam dopiero bawić się nią. Jest malutka, menu banalne parametry ok i jak podłącze ją do mojego sony d 3000 obraz super mnie to w zupełności wystarcza.
Pzdr
 

Dale65

New member
Witam!

Chciałem zapytać o ewentualne dostępne próbki obrazu z tej kamery,
szczególnie interesują mnie te przy sztucznym oświetleniu. Czy ziarno bardzo przeszkadza?

Miałem kiedyś taką sytuację - kupiłem na Allegro jakąś kamerę Panasonica za 1000zł poleconą przez znajomego. W dzień co prawda dawała radę, ale w nocy obraz był gorszy od filmów nagrywanych przez mój aparat cyfrowy.

Jeśli ktoś może wysłać próbki filmów w słońcu, średnio natężonym sztucznym świetle i półmroku to bardzo bym prosił. Nawet pojedyncze klatki z filmu mogą być żebym mógł ocenić ilość widocznej ewentualnej kaszy na obrazie.
Czy bardzo obraz rozmywa się przy ruchu w warunkach słabego oświetlania? Czy są problemy z łapaniem ostrości? Jak ze stabilizacją?

Dla porównania wrzucam tutaj filmik z mojego aparatu cyfrowego Canon A560 - jedyne źródło światła to lampa uliczna. Jak widać ziarna nie wiele tam widać, obraz rozmywa się "w granicach tolerancji". Wolałbym, żeby nie było zbytniej kaszy nawet kosztem nie widzenia w ciemniejszych miejscach. Plik: sendspace kropka pl/file/d75a6d8bfc9c9481ba3b74b (11MB)
(ponieważ nie mogę dodawać linków to sklejcie w całość link powyżej)

Nie miałem wcześniej styczności z kamerami więc wybaczcie kilka pytań laika:
- w jakim formacie kamera zapisuje filmy, czy można je odtworzyć na komputerze od razu czy trzeba robić konwersję czy coś takiego?
- ile fps ma film?
- czy kamera może robić slowmotion lub podobne rzeczy i jak to działa?

Z góry dziękuję za poświęcony czas, ewentualne próbki obrazu i odpowiedzi :)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Posiadałem kamerę CX 105 kilka miesięcy i niestety,ale nie mam zbyt miłych wspomnień z tego nabytku.Jest to naprawdę przeciętna kamera,lustrzanki z możliwością nagrywania filmów HD kręcą już lepsze filmy.Pozbyłem się tej kamery,a obecnie posiadam kamerę Sony CX 505 i z tej kamery naprawdę jestem zadowolony.można powiedzieć że to jest dopiero prawdziwa kamera,a nie kamero podobne urządzenie.Dam Ci dobrą radę dobrze przemyśl kupno tej kamery żebyś póżniej nie żałował,lepiej trochę dołożyć więcej i kupić lepszą kamerę.Kamerę zazwyczaj kupuje się na kilka dobrych lat.
 

Shinzon

New member
Dale65 napisał:
Chciałem zapytać o ewentualne dostępne próbki obrazu z tej kamery, szczególnie interesują mnie te przy sztucznym oświetleniu. Czy ziarno bardzo przeszkadza?

W słabym świetle CX-105 ma bardzo duże ziarno. Poniżej próbki z SONY CX-105 w porównaniu do SONY XR500 i Canon HF100

http://www.fxsupport.de/blog/05_09.html

P.S. próbki można oglądać darmowym programem do odtwarzania plików HD Splash Player (http://www.mirillis.com/splash.html)
 
Ostatnia edycja:

Dale65

New member
No faktycznie trochę jest ziarna. Być może zdecyduje się w takim razie na Sony CX 505, kamera ma być na dłuższy czas. Nadaje się to to dla kogoś kto wcześniej nagrywał głównie aparatami cyfrowymi? Filmuję głównie na wakacjach czy jakichś mniejszy imprezach. Ile fps rejestruje ta kamera? Czy ma slowmotion?
 

gurski

New member
Witam, w specyfikacjach technicznych kamery sony hdr-cx105e występuje takie coś: Odtwarzanie-przegląd nagrania: NIE. Czy to oznacza, że na kamerze nie można w ogóle obejrzeć tego co się przed chwilą nagrało? Można to zrobić dopiero po zgraniu filmu na komputer? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Aha i jeśli ktoś wie,czy będzie pasować do niego konwerter raynox qc-303?
 
Ostatnia edycja:

adk11

New member
Witam, w specyfikacjach technicznych kamery sony hdr-cx105e występuje takie coś: Odtwarzanie-przegląd nagrania: NIE. Czy to oznacza, że na kamerze nie można w ogóle obejrzeć tego co się przed chwilą nagrało? Można to zrobić dopiero po zgraniu filmu na komputer? Będę wdzięczny za odpowiedź.
na 100% można
 

meteo

New member
Kupilem tego sony cx105 w promocji za 249 funtów :D
Po dniu testowania powiem ze to naprawde mila kamerka, jakosc nagrania hd jest bardzo dobra, napewno lepsza niz z tej zabawki Camileo H20. :p
Mam pytanie do kogos kto ma ta kamere. Czy jest mozliwosc nagrywania w trybie zwolnionego tępa? Gdzies widzialem filmiki z tej kamery nagrywane w 100fps i pozniej zwalniane chyba do 50 fps tak fajnie to wygladalo. Jesli to mozliwe to jak to zrobic?
 
Do góry