Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

ace2

New member
zargo napisał:
Dzięki jackpe - zdecydowana róźnica w przypadku użycia konwertera.
Który model konwertera używasz? Miałeś możliwość porównania/wypróbowania innych?

pzdr
zargo

a gdzie te roznice bo nie widze??? na co zwrocic uwage?
 

Zulafan

New member
Nie orientuje się ktoś z was gdzie można kupić SR11?? I w jakiej cenie? Bo szukam i szukam, a znaleźć nie mogę :(
 

jackpe

New member
http://www.euro.com.pl. Na stronie już nie ma ale widziałem parę dni temu w którymś sklepie na śląsku za 3000zł. Jak zadzwonisz to pewnie powiedzą Ci gdzie jeszcze je można dostać. No i mają raty 0% gdybyś bardzo chciał:)
 

zargo

New member
jackpe napisał:
...Konwerter Sony VCL-DH0758 po małej przeróbce i z pierścieniem redukcyjnym...

Jak wnioskuję z Twej wypowiedzi i przyjrzeniu się budowie tego konwertera, wystepujące w nim odsadzenie

VCL-DH0758_tył.jpg

stoczyłeś, tak aby można nakręcić na ten konwerter redukcję.

W moim przypadku, w odróżnieniu od rozwiązania zastosowanego u Ciebie, zmuszony jestem zastosować redukcję 58/30 mm - posiadam bowiem SR10E, która posiada wewnętrzny gwint 30 (SR11 i SR12 - posiadają 37).

jackpe napisał:
...Większy konwerter zawsze można założyć do kamery o mniejszej średnicy obiektywu, dlatego że najlepsza optycznie jest część środkowa szkła i czy dalej od środka tym mniejsza rozdzielczość. W przypadku tego konwertera i kamer ze średnicą gwintu 37mm wykorzystujemy najlepszą optycznie część konwertera. Zresztą Sony zabezpieczyło się i w jego budowie zastosowało dodatkowy kołnierz uniemożliwiający zastosowanie pierścieni redukcyjnych :) Ale to jest to przeskoczenia:)...

Mam nadzieję, że i w moim przypadku zestaw Konwerter Sony VCL-DH0758 + redukcja 58/30 zda egzamin (nie będzie efektów obocznych).

Pzdr
zargo
 

jackpe

New member
zargo napisał:
...stoczyłeś, tak aby można nakręcić na ten konwerter redukcję.
zargo

Ja usunąłem go przy pomocy dość porządnego nożyka do tapet:)
Można go usunąć bez problemu na tokarce, ale jestem niecierpliwy i nie chciało i się szukać. Ścianka ma chyba z 5mm grubości i jest z dość twardego plastiku.
Na pewno z Sr10 + redukcja nie będzie żadnego problemu.
Załóż sobie jakąś smycz, lub cokolwiek aby przypiąć dekielek reduktora do kamery. Niestety ma tendencję do spadania i już 2 razy go szukałem:)
Pomyśl o osłonie przeciwsłonecznej. Ja na razie nie znalazłem nic co można na niego założyć, lub uważaj na boczne światło. Wysoko wysunięta przednia soczewka lubi łapać refleksy.
Będziesz na pewno zadowolony.
Pozdr.
 

zargo

New member
thanks jackpe za porady, nie pozostaje mi nic innego jak kupić zestaw i go sprawdzić w praniu - po jakimś czasie podzielę się spostrzeżeniami...
 

Shinzon

New member
Jackpe, wspaniały tu materiał i wszystko jasne. Bardzo dziękuję za wskazanie tematu. Jak odbiorę konwerter to zaraz zabieram się do pracy nad usunięciem niepotrzebnej części. W końcu za 79 zł za ten konwerter w EURO-RTV-AGE to się opłaca.
 

nuli

New member
konwerter SONY

Witam Wszystkich

Jest to mój pierwszy post na forum ( ale czytam je od ok.3 lat ) i chciłbym pozdrowić szanowne grono forumowiczów HDTV .
Teraz jak w temacie . Istnieje jeszcze inna metoda obejścia problemu z połączeniem Sony VCL-DH0758 z SONY SR 12 . Trzeba dokupić filtr UV 58mm
ale w metalowej obudowie ( jest niepodatny na zniekształczenia ) następnie nakręcić na redukcję ( razem będą stabilniejsze ) i pozbyć się szybki w fitrze przez zbicie jej i delikatne wyciagnięcie pozostałych szkiełek .
Dzisiaj tak zrobiłem i wszystko dobrze pasuje. Konwerter wykorzystuję też z aparatem Canon S 5
Sony SR 12 - kupiłem dzięki Wam i Electro World ( promocja 2999 zł )
Sony VCL-DH0758 - kupiłem dzięki Wam
 

nuli

New member
konwerter SONY

Witam Wszystkich

Jest to mój pierwszy post na forum ( ale czytam je od ok.3 lat ) i chciłbym pozdrowić szanowne grono forumowiczów HDTV .
Teraz jak w temacie . Istnieje jeszcze inna metoda obejścia problemu z połączeniem Sony VCL-DH0758 z SONY SR 12 . Trzeba dokupić filtr UV 58mm
ale w metalowej obudowie ( jest niepodatny na zniekształczenia ) następnie nakręcić na redukcję ( razem będą stabilniejsze ) i pozbyć się szybki w fitrze przez zbicie jej i delikatne wyciagnięcie pozostałych szkiełek .
Dzisiaj tak zrobiłem i wszystko dobrze pasuje. Konwerter wykorzystuję też z aparatem Canon S 5
Sony SR 12 - kupiłem dzięki Wam i Electro World ( promocja 2999 zł )
Sony VCL-DH0758 - kupiłem dzięki Wam
 

nuli

New member
Witam
Ja kupiłem na aukcji ,,aledrogo,, FOTOGRAFIA-FILTRY-UV-58MM
kosztował 14zl ( dlatego filtr UV bo są najtansze )

Po wyjęciu szybki z obudowy filtra można jeszcze wyjąc przez odkręcenie ring który przetrzymywał szybke . Dzieki temu będziemy mogli dokrecić nasz zestaw redukcja/obudowa filtra na maxa na konwerter SONY.
 

brytanlodz

New member
Do HDR-SR12E dosc pochopnie dokupilem mikrofon zewnetrzny ECM-MSD1, oferowany przez Sony w sekcji Akcesoria dla tej wlasnie kamery.

Dopiero po odebraniu towaru zorientowalem sie, ze mikrofon posiada niezasilana stopke akcesoriów (Cold Shoe) a w kamerce jest "inteligentna" wersja stopki typu Sony AIS.

Nie mam juz mozliwosci zwrotu mikrofonu.

Co radzicie mi zrobic z tym fantem?

Jak na razie to znalazlem na necie adapter "Pearstone Cold Shoe Adapter for Sony AIS" oraz szyne "SONY VCT-S30L Adapter" i bardziej sklaniam sie ku zakupowi szyny, a stopke AIS bede mogl wtedy wykorzystac na lampe HVL-HFL1.

Pozdrawiam
Witam.
Mam dokładnie ten sam problem co Ty. Jedyna różnica to model kamery (ja mam sr11).
Napisz proszę jak udało Ci się rozwiązać ten problem. Podana przez Ciebie szyna, ku której też się skłaniam nie jest już dostępna do kupienia w polskich sklepach w necie.
Czy możesz mi coś poradzić?
 

trampen

New member
Witam.
Mam dokładnie ten sam problem co Ty. Jedyna różnica to model kamery (ja mam sr11).
Napisz proszę jak udało Ci się rozwiązać ten problem. Podana przez Ciebie szyna, ku której też się skłaniam nie jest już dostępna do kupienia w polskich sklepach w necie.
Czy możesz mi coś poradzić?

Problem rozwiązałem w ten sposób, że znajomy z kawałka grubszej blachy wyciął mi i polakierował na czarno taką "mini-szynę" z jednej strony mocowaną wokół mocowania AIS lampy wideo a z drugiej z wycięciem odpowiadającym Cold Shoe. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę zamontować obok siebie jednocześnie lampę i mikrofon.
 

Attachments

  • IMG_3015.jpg
    IMG_3015.jpg
    285,5 KB · Wyś: 144
  • IMG_3014.jpg
    IMG_3014.jpg
    207,4 KB · Wyś: 1096

Sdolas

New member
Czy próbował może ktoś z Was zrobić z kamery ....HD player ?
Czy próbował ktoś może konwertować filmy dostępne z netu np mkv na m2ts i odtwarzać z kamery ?
Czy możliwa jest taka konwersja by kamera bez problemów odtworzyła film ?
Jeśli komu się udało poproszę o wskazówki, będę wdzięczny.
 
Do góry