Brak sygnału HDMI z Ferguson 8900

ernet

Active member
Bez reklam
Dzis kupiłem 89000 - wszystko ok. - wgrałem nowy firmware oraz listę kanałów, ALE;
mój TV Sony Bravia 40d3000 HD READY nie wykrywa podłaczenia Ferdka po HDMI ! Podłaczyłem kablem HDMI , tak jak powinno być ( zmieniłem kabel HDMI na inny- nic, podłaczałem pod 3 rózne wejścia HDMI w moim TV - NIC.
Komunikat z TV- "nie wykryto urządzenia podłaczonego do gniazd HDMI ??????. Dodam, że mam nagrywarkę Sony z wyjściem HDMI i mój TV wykrywa ja BEZ PROBLEMU ! czy macie jakiś pomysł co " jest nie tak " ?!
Czy ktos ma podłączony ten tuner po HDMI ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie wiem jak w Ferdku
ale w niektórych urządzeniach posiadających HDMI trzeba najpierw połączyć się analogowo np przez SCART i dopiero w menu Ferdka wybierasz sygnał wyjściowy jako HDMI.
pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
Tak tez zrobiłem- Scart+HDMI. W Fergusonie nie ma w Menu ustawienia typu
"Wyjście TV - HDMI ". Na jego nowym pilocie jest to oddzielny przycisk "hdmi". Na TV ( po nacisnieciu tego przycisku ) wyswietla sie w prawym-górnym rogu napis " 1080i" . ( rozdzielczośc można wybrać ).

Prawdę mówiąc jestem załamany, bo Fredka kupiłem głównie dla jego możliwości skalowania w góre sygnału SD.
PS. w moim TV sprawdziłem wszystkie mozliwe ustawienia, ale to przecież "nadajnik" wysyła sygnał, a TV tylko się do niego dostosowuje.
Per analogiam tak jest w mojej nagrywarce Sony RDR-HX750- tam też ustawiam rozdzielczość, jaką ma wysłać do TV. Sam juz nie wiem, co robic - jeśli nie dam rady tego ustawić, to już teraz oferuję go do sprzedania ( sorrry, za off topic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry