Kdl 32s3010/32s3000

kwiatus19

New member
Witam

Właśnie stałem się posiadaczem Soniaka model 32S3010. Rózni sie od S3000 ciemnogranatową obudową, w 90% przypadkach oświetlenia wyglądającą jak czarna i grafitowym stojakiem. Telewizor u mnie ląduje na ścianie więc kolor podstawki nie robi różnicy.
Koszt LCD-ka to 3199 zł.
Pierwsze wrażenia, bardzo pozytywne. Jest to mój pierwszy LCD, aczkolwiek mam trochę doświadczeń z tematyką i bolączkami LCD. Więc jakieś tam blade pojęcie mam:),
Tak na gorąco:
- obraz nie budzi moich zastrzeżeń, standartowe ustawienia "kolorowe" ale po korekcji jest OK (więcej uwag po kilku dniach użytkowania i kilku źródłach obrazu),
- cicha praca, żadnych trzasków i jęków,
- super pilot, dopasowany do ręki, super wykonanie,
- Polsat Cyfrowy "świeci" całkiem przyjemnie,
- współpraca z laptopem po D-Sub jak na razie "prawie dobrze", gdyż nie mogłem ustawić rozdzielczości natywnej matrycy (problem karty graficznej). Lecz jest możliwosć dopasowania obrazu, poprzez jego lekkie rozciągnięcie z poziomu menu TV,
- Ripy HD z kompa po wyżej wymienianym D-Sub, miodzio :),
- bad pixy - brak,
- podświetlenie lepsze od wersji U3000.

Więcej spostrzeżeń z czasem. Jeśli ktoś ma pytania służę pomocą, w miarę moich możliwości.

Na tą chwilę GORĄCO POLECAM !!!
 
Ostatnia edycja:

kwiatus19

New member
AD.1. WSPÓŁPRACA Z PC.

Po kilku dniach "doświadczeń" mogę dokładniej opisać współpracę 32s30xx z kompem.
Podłączenie zastosowane to oczywiście D-sub<->D-sub.
Obsługiwane rozdzielczości poprzez D-sub to : 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x768 w odświeżaniu 60Hz. Przy wejściu PC mamy do wyboru 2 tryby wyświetlania (dopasowania obrazu) nazywają sie fachowo :) "Pełny1" i "Pełny2". W rzeczywistości wygląda to tak, ze w jednym trybie obraz wyświetlany jest z zachowaniem proporcji a w drugim jest dopasowywany do rozdzielczości matrycy TV. Nie da sie więc wykorzystać rozdzielczości natywnej matrycy w tym trybie podłączenia.
Jeżeli chodzi o obraz w filmach to rozdzielczość nie ma na niego większego wpływu. Z kolei np: przeglądając strony www, czy pracując w innych programach musimy sie pogodzić z lekko rozmazanymi czcionkami. O dziwo lepsza jakość (czytelność) czcionek uzyskamy przy wyborze rozdziałki 1024x768, zamiast na bardziej zbliżonej proporcjami 1280x768.

TV ma oczywiście możliwość pracy w rozdzielczości natywnej 1360x768, ale tylko poprzez złącza HDMI. Co zamierzam niebawem sprawdzić.

CDN...
 

KOSMYK

New member
Witam. Mam 32S3000 od 3 dni. Telewizorek narazie super ale mam małe pytanie: po podłączeniu TV do dekodera "N" przez łącze HDMI nie mam dostepu do telegazety /pojawia sie komunikat: FUNKCJA NIEDOSTEPNA/. Czy ktoś ma "coś takiego" albo może mi pomóc w wyjaśnieniu tematu. A może ma tak być i tyle?
Pozdrawiam
 

kwiatus19

New member
No ja akurat n-kę zapodaję po nowym roku, wiec nie pomogę w szczegółach. Czy jednak telegazety nie obsługuje się z poziomu dekodera a nie TV?
Skorzystam z okazji i zapytam jak współpracuje Soniak z n-ką a konkretnie z kanałami HD.
 

KOSMYK

New member
Telegazeta nie chodzi z poziomu TV, z poziomu dekodera bez problemu. Jak był podłączony przez łacze EURO /SCART/ to telegazeta chodziła zarówno z Tv jak i z dekodera. Jeszcze mam mały problem bo TV nie wykrył dekodera jako urządzenia HDMI. Może dekoder takowym urządzeniem nie jest? Jak widac jestem debiutantem w tych kwestiach. Za odpowiedzi i ewentualne podpowiedzi dziekuję z góry
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry