Sony 46" za około 6000zł

Zulafan

New member
Witam.
Chcę kupić TV na święta. Chciałbym 46" za około 6000zł. Myślałem o Sony ale może macie inne ciekawe propozycję. Mam Cyfrę + i z teg ogłównie korzystam, czasami DVD, no i chcialbym czasem podlączyć komputer, żeby obejżeć HD bo nie mam ani HD DVD ani BLURAY. Co polecacie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Ma stać czy wisieć?
 

czago

Banned
Za taką cenę to dobrego Soniaka 46'' raczej nie kupisz.
Rozejrzyj się raczej wśród tańszych firm. Spróbuj może coś z Sharpa, ale najpierw poczytaj na forum o jego wadach i zaletach żeby uniknąć ewentualnych rozczarowań.
 

Zulafan

New member
Jakie masz warunki ?
jaki sygnał ? - Raczej nie najgorszy, C+
jaka odległość od ekranu ? - ok.4m
jakie urządzenia do podłączenia? Kino domowe SONY z DVD SOny
jaka klasa cenowa? - ok. 6000zł. może być 7000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? -wieczorem, czasami w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - dobre. nie przeszkadza w TV
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2,3,4, a czasem 6
Jaki masz ulubiony program? - Głownie HBO, CANAL +, VIVA Polska
Ma stać czy wisieć? - zdecydowanie wisieć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach masz -
46 X 20 Sharp
46 Z 70 JVC

Ja sięgnałbym też po większą płynność :
42 V 80 JVC
42 Z 3030 Toshiba
42 XL2 Sharp.

Pioneer 4280 Kuro
 

Zulafan

New member
Jesteś pewny, że powinienem odrzucić SONY?? Np na 46W2000 by mi starczyło, bo napisalem około 6000zł, czyli 7000 w wyjątkowych sytuacjach też może być...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale zależy Ci na cyferkach - które nia mają się ni jak do rzeczywistości - czy myślisz o najlepszej jakości do Twoich potrzeb obecnie na rynku.
Ręce zacierają cztając Twój wpis jedynie ludzie z marketingu.
Bo nie ma na świecie firmy która ujednolicałaby wartość kontrastu.
Każdy może wpisywać co się mu podoba.
pozdrawiam
 

mirecore

New member
dodam tylko że SONY możesz sobie darować... byłem napalony na SONY teraz odradzam, przepłacisz za coś, co wcale nie jest najlepsze...
 

czago

Banned
mirecore napisał:
dodam tylko że SONY możesz sobie darować... byłem napalony na SONY teraz odradzam, przepłacisz za coś, co wcale nie jest najlepsze...

Popieram. Sony są najlepsze na rynku, ale tylko w wyższej półce cenowej.
Do 7000 PLN to (jak napisał kiki) raczej tylko Sharp albo JVC.
 

mirecore

New member
kolega czago jest nie ugięty w swojej fascynacji logo SONY do tego stopnia że może za nie zapłacić 10000 albo i więcej.

Nie ma co dyskutować. Ja miałem okazje porównywać stojące obok siebie SHARP 52XL2E i SONY z serii 3000 100Hz (nie pamiętam dokładnie modelu) 1. sygnał Full HD puszczany z dysku twardego - oczywiście na każdym prawie taki sam ale na sony w dużych jasnych scenach obraz migał w stosunku do SHARPA i KURO który stał za nimi
2. sygnał ze zwykłego DVD na SHARPIE był płynniejszy i lepiej był przeprowadzony upsampling (czy upscaling) był lepiej wygładzony, a dodam że film puszczany z DVD to TOKYO DRIFT bardzo dynamiczny. Na sony przeciwnie, obraz tak jak wcześniej chwilami migał.
3. Jeśli chodzi o kolory to kwestia regulacji, ale nawet na firmowych było OK na SHARPIE i na każdym. Nie zauważyłem żeby czerń wpadała w inny odcień.
4. A tu na forum dzisiaj albo wczoraj pewna miła laska właśnie kupiła SHARPA 42XL2 i opisywała swoje wrażenia - nie buczy a nawet jest cichy.

Do każdego miałem pilota i pana który bardzo chętnie przełączał mi na ścianie sygnały (HD, SD, DVD). Ale nie potrafił za chiny posługiwać się tymi telewizorami.

(ELECTROWORLD - PROMENADA WARSZAWA)
 

motobartcompany

New member
mirecore

porównywanie telewizórów w sklepie to jak testowanie yamahy R1 na osiedlowych wybojach.
W sklepie nie da się stwierdzić który telewizor lepiej gra, nawet w domu dopiero po kilku dniach mamy wstępną ocene TV. Pisze to użytkownik wielu telewizorów;)
Jakaś laska pisze, że TV nie buczy. Ale czy ta laska ma dobry słuch? a może ma taki hałas w domu? tego nie wiesz, i napewno taka opinie nie może być brana pod uwage.

W sklepie nie darady stwierdzić jaką telewizor ma czerń, czy hałasuje, jakie ma kolory. Wszystkie wady wychodzą z czasem. To tak jak przy kupnie używanego samochodu;) W domu mamy inny sygnał, inne przewody, oświetlenie jest rózne, nocna cisza pozwala usłyszeć nawet najcichszy telewizor. To co w sklepie było zaletą tutaj może być wadą.

Prezentacja w domu też wszystkiego nie załatwia. Ja każdy z telewizorów poznawałem dopiero po kilku dniach oglądania, i dopiero wtedy mam dokładny wgląd na jego wady czy zalety.
 
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
OK . Dzięki ale podajcie konkretne modele pls.
Mówicie, że Sony jest dobry, ale tylko z najwyższej pólki, a KDL 46W2000 to jest TV z najlepszej pólki tylko starszy model. Oczywiście się nie upieram, ale tak mi sie wydaje. Raz jeszcze proszę o konkretne modele...
A co z firmą SAMSUNG??? Co o niej sądzicie i jakie TV w tej cenie dostanę??
 

czago

Banned
Podaję modele: jeśli Sony to tylko model X3500 (najlepszy na rynku) lub model D3000 (jeśli chcesz coś tańszego).

Hej mirecore, nie jestem zafascynowany logo SONY tylko jakością obrazu i jakością całej pozostałej oferty HD tej firmy.

To prawda, jestem w stanie zapłacić 10000 PLN i więcej za świetny telewizor ale muszę mieć PEWNOŚĆ, że otrzymuję produkt kapitalny i dopracowany bez żadnych wad, a nie bucząco-piszczącego bubla z nierównomiernie podświetloną matrycą.
I to jeszcze od firmy traktującej nasz rynek gorzej niż pozostałą część Europy.
Muszę mieć gwarancję i zaufanie i za to również płacę.

Poza tym nie znoszę amatorszczyzny, bo za amatorszczyznę uważam wadę Sharpów z 3-4 sekundowym przełączaniem kanałów. Przyznam się, że jak tylko dowiedziałem się o tym nie mogłem uwierzyć i poleciałem sprawdzić jak jest w Sony i znów okazało się, że niepotrzebnie miałem obawy. W Sony przełączanie też nie jest idealne (bo ok. 1 sekundy) ale to jest do zaakceptowania i to jest 3-krotnie szybciej niż w Sharpie!
Po prostu renomowana firma w swoich najlepszych produktach poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodzi. I za taką pewność również płacę.
 

Zulafan

New member
Ale żeby kupić 46X3500 musiałbym wydać ok. 12000zł a ja chce kupić TV za połowę z tego.
Wypowiedzcie się proszę o 46W2000 bo z teg oco widze to ten TV zbiera same pozytywy.
No ok ale jeśli ni Sony i nie Sharp to co?? Jakie firmy i jakie modele TV??
 

czago

Banned
Sony 46W2000 - w sumie OK, ale jak w większości modeli LCD - brak idealnie płynnego ruchu. Jeśli będziesz chciał kupić ten TV to sprawdź na płycie prezentacyjnej Sonego (z Blu-raya), szczególnie to widać na planach z pływającą motorówką (ale nie tylko), czy to "wyłapujesz" i czy Ci to przeszkadza.

Jeśli chodzi o sygnał SD to może ciut gorzej odtwarzać niż nowe modele, ale według mnie to już są niuanse do pominięcia.

Z innych firm ja jeszcze sprawdziłbym Philipsy z układem Natural Motion.
 
Do góry