Sony do około 6k

Gregovski

New member
Witam
aby uniknąć lamerskich pytań i rozważań w temacie porównania modeli i technologii (szczególnie w kwestii różnic FullHD a 100Hz) zapytam krótko:

Jaki Sony powinienem wybrać, by zmieścić się w 6.000, 6.500 zł i być zadowolonym?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

(Cyfra + (docelowo C+HD); dvd z progressive scanem i upscallingiem; PS3. Dotychczasowo KDL 26S2010 - nie narzekam zbytnio, tylko te 26" trochę niewystarczające..)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Gregovski

New member
Hmmm..

Szczerze przyznam, że nie pomyślałem o konkurencji :)

Na marginesie - z jakiegoś powodu powyższe linki są dla mnie niedostępne (a dokonywałem pełnej aktywacji konta..)

Przebiegnę się przez te TV po guglu więc :)
(BTW - czy Hitachi to nie jest przypadkiem plazma? - z jakiegoś psychologicznego powodu wolę lcd, chyba że..)

A gdybym poprosił Cię o zawężenie do powiedzmy dwóch spośród nich?
Dzięki z góry.
 
Ostatnia edycja:

johanek

New member
Kiki - wiem że masz tu na tym forum chody - ale daj już spokój z ta agitacją produktów które sprzedajesz (lub lepiej na nich zrabiasz) to już jest nudne.
Rozumię ze można chwalić Sharpa ale nie Tobie o tym sądzić. A na marginesie: JVC to jak daewoo w samochodach. Gregovski zapytał wyraźnie: Jaki Sony powinienem wybrać, by zmieścić się w 6.000, 6.500 zł i być zadowolonym? Nie potrafisz czytać?
 

johanek

New member
No fakt dałem d... ale to dlatego ze wczoraj leciało duzo Wałęsy w radio i mam podświadomy wstręt do końcówek -em (nie kcem / muszem / widzem) :hihi:
 

mirecore

New member
kiki wyręcze cię

nie da się kupić nowego SONY za 6500 i być zadowolonym biorąc pod uwagę to że za tę cenę kupisz lepszy telewizor innej firmy.
chyba że chodzi o ty by mieć kolejne logo SONY w domu.
 

johanek

New member
Kolejna Wyrocznia
A gdybym tak chciał mieć 5 lat gwarancji na TV - polecisz cos poza Sony? Pewnie to nieważne ile gwarancji daje producent....
 

mirecore

New member
spokojnie

obecnie każdy z lepszych LCD ma żywotność podświetlenia 60.000 godzin co daje około 20 lat oglądania, więc dla mnie 5 lat gwarancji to marketing.

wyobrażam sobie że po 4 latach i 11 miesiącach jade ze starym zapuszczonym TV do serwisu SONY i słyszę - panie takich telewizorów to już z pięć lat nie produkują, możemy panu zaproponować nowy model i 10% rabatu. HEHEHE

z tego co słyszałem wygrzewanie matrycy trwa tylko kilka miesięcy, w tym czasie może zdechnąć piksel

SONY ma obecnie tak dużą konkurencję że musi czym klienta skusić
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
mirecore napisał:
spokojnie

obecnie każdy z lepszych LCD ma żywotność podświetlenia 60.000 godzin co daje około 20 lat oglądania, więc dla mnie 5 lat gwarancji to marketing.

wyobrażam sobie że po 4 latach i 11 miesiącach jade ze starym zapuszczonym TV do serwisu SONY i słyszę - panie takich telewizorów to już z pięć lat nie produkują, możemy panu zaproponować nowy model i 10% rabatu. HEHEHE

z tego co słyszałem wygrzewanie matrycy trwa tylko kilka miesięcy, w tym czasie może zdechnąć piksel

SONY ma obecnie tak dużą konkurencję że musi czym klienta skusić

żeby tak było, to w zasadzie każdy by był zadowolony i na tym forum było by połowe mniej postów. Telewizor może popsuć się w każdj chwili, i nie chodzi to o martwe piksele bo to żadna awaria. Zgon telewizora może spotkać każdego i to nawet po kilku latach. To jest tylko elektronika, która jak życie pokazuje jest bardzo awaryjna. 5 lat gwary to już coś...
 

Gregovski

New member
Już po.

Pół dnia posiedziałem przy Toshibie, trochę czasu przy Sharpie. Następnego dnia pomęczyłem Loewe i Pioneera. Każdy bez wyjątku coś w sobie miał i każdemu bez wyjątku coś tam brakowało.
Faktycznie, pytanie moje skupiało się w marce Sony (nie, nie dla kolejnego logo), niemniej porady zerknięcia w innych kierunkach przyjąłem z wdzięcznością. Potem zaś zmęczyłem paroma godzinami kilka Sony.
Co wygrało? No cóż, może nie "wygrało", ale już stoi i wyświetla u mnie w pokoju.
KDL-40W2000. Stały obok (mówię o Sony) nieco lepsze, pamiętałem zalety paneli konkurencyjnych, potem ponegocjowałem cenę, potem cena zatrzymała się na 5.5k polskich złotych* i to (oraz 5 lat gwarancji - którą przeczytałem dokładnie, niezależnie od wielkości czcionki) pomogło mi przestać grymasić.
Owszem, za dodanie kilku czy kilkunastu setek mógłbym "mierzyć wyżej", ale to jednak jest trochę jak z czekaniem "a co, jeśli prawdziwy lcd killer ukaże się za pół roku?".
Stoi więc sobie, i gra:
* nie smuży,
* nie boli oglądanie z bliska,
* nie rozczarowuje przetworzenie sygnału SD (Cyfra+, czasza 90cm),
* zaskakuje dynamiką dźwięku (z a w s z e twierdziłem, że to bez sensu że tv do kina domowego w ogóle posiadają głośniki (głośniczki)),
* cieszy przetworzenie sygnału 1080i (kabel hdmi ProfiGold),
* raduje wręcz jakość BluRay (kabel hdmi QED).
A te "kilka, kilkanaście setek" przydało się właśnie na kable hdmi QED ( i kilka premier BluRay.. :)
Pozdrawiam i do zobaczenia w innych wątkach.
Gregovski.

*) - to raczej dobra cena za nowy (nowy, nie ze standu w sklepie), prawda?
 
Ostatnia edycja:
Do góry