Różnice w modelach, ale jakie?

ProSiaczek

New member
Jako, że stoję przed dylematem wyboru LCD'ka przoszę forumowiczów o pomoc.

Nie bardzo widzę różnicę w n/w modelach a jako laikowi jest jeszcze ciężej:

1- KDL-40X3500
2- KDL-40X3000
3- KDL-40W3000
4- KDL-40V3000

A oto różnice, które znalazłem:

a- waga (bez dyskusji)
b- pobór prądu (bez znaczenia)
c- kontrast dwa pierwsze 2200:1, dwa następne 1800:1
d- dynamiczny współczynnik kontrastu (co by to nie oznaczało) dwa pierwsze 18000:1, dwa następne 16000:1
e- dwa pierwsze BRAVIA ENGINE PRO, trzeci BRAVIA ENGINE EX, czwarty BRAVIA ENGINE
f- dwa pierwsze 100hz, dwa następne -brak danych-
Wszystkie sa 24p

Więc, który z tych modeli najlepiej wybrać, a może trzeba zadać pytanie,który ma jalepszą jakość obrazu (oczywiście SD bo HD jest jak na lekarstwo)

Dodam, że mam jeszcze wybrane modele (pewnie nie będę orginalny):
Sharp 42XL2
Toshiba 42Z3030D
Philips 42PFL9632D
JVC 42V80
 

rocco.barocco

New member
zapomniałeś o jednej zasadniczej różnycy :) otóż modele z serii X mają funkcję włączenia lub wyłączenia podświetlanego loga SONY :D dla kogoś może to być znaczące :)
dodatkowo wejścia USB
 

czago

Banned
Jeśli jesteś z Warszawy to pojedź sobie do Arkadii. Do 15 grudnia trwa tam prezentacja nowych modeli Sony. Warto zobaczyć na własne oczy jak działa MotionFlow+100Hz czy tryb 24p.

Moim zdaniem najlepszą jakość obrazu ma X3500. Wszystko zależy jednak od Twojej wrażliwości i czy jesteś wyczulony na pewne mankamenty obrazu. Moja żona zauważyła taki mankament w W3000 dopiero jak zwróciłemm jej na to uwagę.

Na stoisku Bravia (przy wejściu do Saturna) można ze sobą bezpośrednio porównać model W3000 z X3500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź X 3500 - bo coraz więcej ludzi się skarży na buczenie. Niektórzy chcą oddawać nawet te telewizory.
Opisy masz w wątkach Sony.
 

czago

Banned
kiki napisał:
Z serii Sony - polecam 40 W 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17448
Najczęściej wybierany na prezentacjach jest JVC 42 V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
Ale ostatnio znakomite oceny zbiera i Sharp 42 Xl2 i Toshiba Z 3030.
W razie rosnących wątpliwości polecam prezentację w domu.

kiki napisał:
sprawdź X 3500 - bo coraz więcej ludzi się skarży na buczenie. Niektórzy chcą oddawać nawet te telewizory.
Opisy masz w wątkach Sony.

To co wypisuje sprzedawca o nicku "kiki" jest bardzo nieobiektywne. Widać żądza zysku ostatnio bierze górę nad handlową rzetelnością.

Kiki poleca Sharpa, którego sami użytkownicy opisali na tym forum jako bardzo usterkowego. Jednocześnie zniechęca do kupna Sony X3500 bo zdarzyła się zaledwie jedna osoba, która napisała o usterce jaka w tym modelu jej się przytrafiła.

Zdaje się, że w tej sytuacji nie ma co liczyć na obiektywną prezentację proponowaną przez kikiego w domu klienta.
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Dziękuję Wszystkim za poświęcenie czasu dla mojego posta.

Czago jestem z Wrocławia i właśnie wróciłem z Saturna gdzie oglądałem wymienione modele.

Na wszystkich leciał film Shrek 3.

Oto moja kolejsność:
1 Philips
2 Sony (oglądaem model 46 X3500)
3 JVC
4 Sharp - niestety dla moich oczu miał najgorszy obraz a był to mój faworyt :( Specjalnie pojechałem do MM w Gal.Dom. Tu leciał przyrodniczy film, ale niestety dalej obraz był jakiś niezaciekawy.Mam nadzieję, że to tylko złe ustawienia telewizora a nie zła jakość produktu.

Niestety Toshiby nie widziałem.

Właściwie to powinienem napisać trzy równorzędne pierwsze miejsca.Wszystkie miały super obraz a różniły się niuansami.

Oczywiście zanim wybrałem swoich faworytów czytałem przez trzy miesiące codziennie to forum.Na razie tylko jedna osoba napisała o byczeniu a gdyby tak się tym przejmować, to przecież Sharp powinien zbankrytować od ilości osób piszących o buczeniu ich TV.

Niestety dalej jestem kropce.Bardzo mało jest postów na temat JVC,Philipsa i Sony.
Jako, że zakup będzie na długo (nie mam zamiaru za 3-4 lata zmieniać TV) więc chciałym wybrać najlepiej.
 

czago

Banned
Jeśli według Twojej oceny (z czym i ja się zgadzam) te modele prezentują bardzo zbliżoną jakość obrazu to może warto zwrócić uwagę na wyposażenie, które może przydać się za 2-3 lata. Jeśli i to jest porównywalne to może funkcje czysto użytkowe - wziąć pilota do ręki, poprzełączać kanały i sprawdzić jak długo się przełączają, wejść do menu i sprawdzić np. formaty obrazu czyli jak wygląda na nim rozciagnięty format 4:3, sprawdzić dźwięk, itd, itp.
 

Paczek27

New member
ProSiaczek napisał:
Dziękuję Wszystkim za poświęcenie czasu dla mojego posta.

Czago jestem z Wrocławia i właśnie wróciłem z Saturna gdzie oglądałem wymienione modele.

Na wszystkich leciał film Shrek 3.

Oto moja kolejsność:
1 Philips
2 Sony (oglądaem model 46 X3500)
3 JVC
4 Sharp - niestety dla moich oczu miał najgorszy obraz a był to mój faworyt :( Specjalnie pojechałem do MM w Gal.Dom. Tu leciał przyrodniczy film, ale niestety dalej obraz był jakiś niezaciekawy.Mam nadzieję, że to tylko złe ustawienia telewizora a nie zła jakość produktu.

Niestety Toshiby nie widziałem.

Właściwie to powinienem napisać trzy równorzędne pierwsze miejsca.Wszystkie miały super obraz a różniły się niuansami.

Oczywiście zanim wybrałem swoich faworytów czytałem przez trzy miesiące codziennie to forum.Na razie tylko jedna osoba napisała o byczeniu a gdyby tak się tym przejmować, to przecież Sharp powinien zbankrytować od ilości osób piszących o buczeniu ich TV.

Niestety dalej jestem kropce.Bardzo mało jest postów na temat JVC,Philipsa i Sony.
Jako, że zakup będzie na długo (nie mam zamiaru za 3-4 lata zmieniać TV) więc chciałym wybrać najlepiej.

Sharp faktycznie wygląda beznadziejnie w tych MM, Saturnach itp. Poproś o podłączenie PS3 lub jakiegoś filmu na BD. Ja postawiłem na Sharpa XL2 E i czekam, aż mi go przywiozą do domu. Z tych telewizorów najlepszy jest Sony X 3500, ale był dla mnie za drogi. Oczywiście wszystkie LCD tej klasy są zbliżone jakością. Trzeba coś wybrać i się cieszyć, bo takie szukanie może trwać wiecznie. XL2 E już podobno nie buczą i nie ma z nimi większych problemów (w XL1 E było dużo niedociągnięć).
 

trops55

Member
ProSiaczek napisał:
Dziękuję Wszystkim za poświęcenie czasu dla mojego posta.

Czago jestem z Wrocławia i właśnie wróciłem z Saturna gdzie oglądałem wymienione modele.

Na wszystkich leciał film Shrek 3.

Oto moja kolejsność:
1 Philips
2 Sony (oglądaem model 46 X3500)
3 JVC
4 Sharp - niestety dla moich oczu miał najgorszy obraz a był to mój faworyt :( Specjalnie pojechałem do MM w Gal.Dom. Tu leciał przyrodniczy film, ale niestety dalej obraz był jakiś niezaciekawy.Mam nadzieję, że to tylko złe ustawienia telewizora a nie zła jakość produktu.

Niestety Toshiby nie widziałem.

Właściwie to powinienem napisać trzy równorzędne pierwsze miejsca.Wszystkie miały super obraz a różniły się niuansami.

Oczywiście zanim wybrałem swoich faworytów czytałem przez trzy miesiące codziennie to forum.Na razie tylko jedna osoba napisała o byczeniu a gdyby tak się tym przejmować, to przecież Sharp powinien zbankrytować od ilości osób piszących o buczeniu ich TV.l

Niestety dalej jestem kropce.Bardzo mało jest postów na temat JVC,Philipsa i Sony.
Jako, że zakup będzie na długo (nie mam zamiaru za 3-4 lata zmieniać TV) więc chciałym wybrać najlepiej.

To nie wina ustawień, Sharpy XL2 i X20 mają o wiele gorszą jakość obrazu od porzednika XD1E. Kolory mniej naturalne i słaba biel o różowym zabarwieniu / zmiany nasycenia i temperatury nic nie dały/
Wielką sztuką jest uzyskanie dobrego obrazu ze słabego sygnału, a tu mistrzem jest PHILIPS -/ super ostrość i szczegółowość/, bo na sygnale HD prawie wszystkie telewizory grają super.
Moim faworytem był Sharp 52XL2, ale po bezpośrednim porównaniu go z Philpsem 52 PFL9632D przegrał sromotnie, nie najlepsza płynność przy ruchu kamery w pionie - skokowość, natomiast w Philipsie płynność jak po maśle .
Co do małej ilości postów o Philipsie, to się nie dziw bo na tym forum faworyzowane są inne marki na czele z Sharpem

 

Paczek27

New member
trops55 napisał:
To nie wina ustawień, Sharpy XL2 i X20 mają o wiele gorszą jakość obrazu od porzednika XD1E. Kolory mniej naturalne i słaba biel o różowym zabarwieniu / zmiany nasycenia i temperatury nic nie dały/
Wielką sztuką jest uzyskanie dobrego obrazu ze słabego sygnału, a tu mistrzem jest PHILIPS -/ super ostrość i szczegółowość/, bo na sygnale HD prawie wszystkie telewizory grają super.
Moim faworytem był Sharp 52XL2, ale po bezpośrednim porównaniu go z Philpsem 52 PFL9632D przegrał sromotnie, nie najlepsza płynność przy ruchu kamery w pionie - skokowość, natomiast w Philipsie płynność jak po maśle .
Co do małej ilości postów o Philipsie, to się nie dziw bo na tym forum faworyzowane są inne marki na czele z Sharpem


Ja jakoś nie zauważyłem różowej bieli i fioletowej czerni. Widzę, że pewnie jesteś posiadaczem Philipsa i pragniesz wszystkich przeciągnąć na swoją stronę... OK, tylko nie kłam. Xl2 E jest o wiele lepszy od XD1 E. Płynność Sharpa i Philipsa są porównywalne i przyznaję, że Philips ma bardzo dobre telewizory. Są bardzo często porównywane do Sharpa. Jeśli chodzi o biel i czerń, to z tego co wiem lepszą ma telewizor o większym kontraście (najczęściej wyznacznikiem jest kontrast statyczny).
 

TOMEK0306

New member
ja na xl2 widzialem XXX z hddvd i obraz tez byl nie za ciekawy i to nie w zadnym MM tylko w normalnym sklepie i sam sprzedawca stwierdzilz e cos jest nie tak obraz byl bardzo ziarnisty z kolei na Sonym lecial Spiderman na BD i tu bylo wszystko ok a jak sie potem okazalo tv niebyl nawet ustawiaony tylko ustawienia fabryczne i bylo jak najbardziej pozytywnie nie wspomne juz o ps3 bo tu obraz to bajka
 

Paczek27

New member
TOMEK0306 napisał:
ja na xl2 widzialem XXX z hddvd i obraz tez byl nie za ciekawy i to nie w zadnym MM tylko w normalnym sklepie i sam sprzedawca stwierdzilz e cos jest nie tak obraz byl bardzo ziarnisty z kolei na Sonym lecial Spiderman na BD i tu bylo wszystko ok a jak sie potem okazalo tv niebyl nawet ustawiaony tylko ustawienia fabryczne i bylo jak najbardziej pozytywnie nie wspomne juz o ps3 bo tu obraz to bajka
Tak jak pisałem wcześniej, Sony X3500 jest najlepszym LCD na rynku. CO do Sharpa... Może macie rację, jest beznadziejny. Trudno, będę miał beznadziejny telewizor i już.
 

trops55

Member
Paczek27 napisał:
Ja jakoś nie zauważyłem różowej bieli i fioletowej czerni. Widzę, że pewnie jesteś posiadaczem Philipsa i pragniesz wszystkich przeciągnąć na swoją stronę... OK, tylko nie kłam. Xl2 E jest o wiele lepszy od XD1 E. Płynność Sharpa i Philipsa są porównywalne i przyznaję, że Philips ma bardzo dobre telewizory. Są bardzo często porównywane do Sharpa. Jeśli chodzi o biel i czerń, to z tego co wiem lepszą ma telewizor o większym kontraście (najczęściej wyznacznikiem jest kontrast statyczny).

Po oddaniu 46Xd1E /buczenie/ jestem na etapie kupna nowego TV. Tak jak wspomniałem pierwszym wyborem był SHARP 52XL2E, króry mi się początkowo podobał do momentu gdy porównałem go do stojącego obok siebe /dosłownie/ Philips 52PFL9632D i Sharpa 52 Xd1E. Philips bije Sharpa na głowę jeżeli chodzi o jakość obrazu i płynność. Wybór padł na Philipsa, którego już zamówiłem.
 

trops55

Member
rocco.barocco napisał:
co napisałeś w uzasadnieniu reklamacji ?? zwrócili kase bez problemu ??
bo ja będę chciał zwrócić 40X3500 lub go wymienić na nie - buczący

Żadnych uzasadnień nie musiałem pisałem, oni znają problem z buczeniem. Dostałem pismo z serwisu o braku możliwości naprawy, i na tej podstawie zwrócono mi kasę. Prawdopodobnie teraz znależli już jakiś sposób na wyeliminowanie tej ustrki.
 

pac

New member
ciekawe co robią z takimi telewizorami po zwrocie,
pewnie wymiana wadliwej części, nowe plomby i z powrotem na rynek :confused:
 

rocco.barocco

New member
trops55 napisał:
Żadnych uzasadnień nie musiałem pisałem, oni znają problem z buczeniem. Dostałem pismo z serwisu o braku możliwości naprawy, i na tej podstawie zwrócono mi kasę. Prawdopodobnie teraz znależli już jakiś sposób na wyeliminowanie tej ustrki.


mi powiedziano iż buczenie jest typowe dla tej serii. Nie mam tego na piśmie więc raz jeszcze oddam model do serwisu. Jeśli znowu tak powiedzą to będę reklamował na podstawie niezgodności towaru z umową.
dzieki za info
 

zlq

New member
Kontynuując wątek: czy X3000 różni się czymś od X3500 poza ramką? (W x3500 ramka jest ze stali szczotkowanej). Ktoś widział X3000? Jak ta ramka się prezentuje?
Z góry thx za info.
 

TOMEK0306

New member
tak ja widzialem x 3000 i bardziej przypadl mi do gustu x 3500 zdecydowanie lepiej prezentuje sie x3500 roznic poza wymiennymi ramkami na stronie sonego niewyczytalem
 
Do góry