pomocy!!!!!!!

andrzejek100

New member
bardzo prosze doradźcie mi jaki lcd kupic mam 6000 tys. wielkosc 40cali przeznaczenie dvd i poslat sport nie jestem wymagajacy ale tez chciałbym aby mi słuzył nie tylko na kilka lat z góry dzieki
 

ortax360

New member
Witam

Jezeli Sony i kaska max 6000zł to 40D3000:eek:k: (100HZ) , 1080P/24 , Panel 10bit itd.

Lub za 6300zł Toshiba 42z3030 .

Pozdrawiam
 

arkady375

New member
ortax360 napisał:
Witam

Jezeli Sony i kaska max 6000zł to 40D3000:eek:k: (100HZ) , 1080P/24 , Panel 10bit itd.

Lub za 6300zł Toshiba 42z3030 .

Pozdrawiam

z tego co pamiętam to ten model SONY ma panel 8 bitowy a jego następca 40 d 3500 ma juz 10 bit. Pozdrawiam
 

czago

Banned
No to jeszcze jedno sprostowanie: ortax360 ma rację - 40D3000 ma panel 10bit, ale 40D3500 i S3000 mają tylko panel 8bit.
 

motobartcompany

New member
czago napisał:
No to jeszcze jedno sprostowanie: ortax360 ma rację - 40D3000 ma panel 10bit, ale 40D3500 i S3000 mają tylko panel 8bit.


Tutaj masz oficjalną strone Sony i dane techniczne tych TV

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs...10151&langId=-1&productId=8198552921665067954


przy 40 calowcu pisze tak

40" BRAVIA® S series LCD Flat Panel HDTV

S series features: 720p, BRAVIA Engine™, 10-bit display panel and processing

Soak in the stunning colors, breathtaking details and gorgeous design of the 40" BRAVIA® S series digital.


32 calowy

32" Class BRAVIA® S series LCD Flat Panel HDTV (31.5" diagonal) - Black

S series features: 720p, BRAVIA Engine™, 8-bit display panel with 10-bit processing
 

pienta

New member
motobartcompany napisał:
ok:)
Na Polskiej stronie nie ma nic o 10 Bitach ale na innych są. Więc chyba kupiłem inną S3000 niż ludzie w innych krajach;)
Dziwne to w sumie, na pewno nic nie ma o 10 bitach na stronach oficjalnych pod adresami sony.(co.uk/de/pl itd.).

EDIT: Już znalazłem odpowiedniejszy wątek na ten temat, więc w tym już się nie odzywam ;)
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
motobartcompany napisał:
ok:)
Na Polskiej stronie nie ma nic o 10 Bitach ale na innych są. Więc chyba kupiłem inną S3000 niż ludzie w innych krajach;)

Chyba jednak kupiłeś matrycę 8bit bo gdyby w serii S sprzedawanej w Polsce zastosowano 10bitową to Sony z pewnością takiego faktu by nie ukrywało, a wręcz przeciwnie. Zresztą na twoim telewizorze nie ma nalepki "10bit" (widać na zdjęciu) co również świadczy o tym, że takiej matrycy jednak nie masz. Wszystkie nowe LCD Sony z matrycą 10bitową taką naklejkę mają.


Andrzejek100: na Twoim miejscu postarałbym się dołożyć jeszcze kilka stówek i kupił 40W3000. Zresztą sam też prawdopodobnie kupię coś z serii W.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
czago napisał:
Chyba jednak kupiłeś matrycę 8bit bo gdyby w serii S sprzedawanej w Polsce zastosowano 10bitową to Sony z pewnością takiego faktu by nie ukrywało, a wręcz przeciwnie. Zresztą na twoim telewizorze nie ma nalepki "10bit" (widać na zdjęciu) co również świadczy o tym, że takiej matrycy jednak nie masz. Wszystkie nowe LCD Sony z matrycą 10bitową taką naklejkę mają.

Pamiętaj że sony traktuje europe po macoszemu, tym bardziej polskę. Te polskie strony są robione na odpierdziel, aby tylko było. Dlatego zawierają tyle błędów.

Jest tylko jeden model Sony 40S3000. Na zagranicznych forach i stronach pisze, że ma panel 10 bit. Jak jest naprawdę? to chyba wiedzą tylko górale...
 

czago

Banned
motobartcompany napisał:
Pamiętaj że sony traktuje europe po macoszemu, tym bardziej polskę. Te polskie strony są robione na odpierdziel, aby tylko było. Dlatego zawierają tyle błędów.

Jest tylko jeden model Sony 40S3000. Na zagranicznych forach i stronach pisze, że ma panel 10 bit. Jak jest naprawdę? to chyba wiedzą tylko górale...

Jeśli jest tylko jeden model Sony 40S3000 to ma on panel 8 bitowy. Potwierdzają to wszystkie strony firmowe Sony w Europie i Kanadzie. Tylko podana przez Ciebie strona amerykańska podaje, że zastosowano panel 10 bitowy.
A zatem to raczej właśnie na tej jednej amerykańskiej stronie jest błąd. Chyba, że nie masz racji i wersja amerykańska jednak różni się od europejskiej.

Wniosek: wszystkie strony europejskie (w tym polska) są rzetelne i podejmując decyzję o zakupie należy sugerować się właśnie nimi, a nie amerykańskimi. W przeciwnym razie można zostać wprowadzonym w błąd, tak jak w Twoim przypadku.
 

motobartcompany

New member
czago napisał:
Jeśli jest tylko jeden model Sony 40S3000 to ma on panel 8 bitowy. Potwierdzają to wszystkie strony firmowe Sony w Europie i Kanadzie. Tylko podana przez Ciebie strona amerykańska podaje, że zastosowano panel 10 bitowy.
A zatem to raczej właśnie na tej jednej amerykańskiej stronie jest błąd. Chyba, że nie masz racji i wersja amerykańska jednak różni się od europejskiej.

Wniosek: wszystkie strony europejskie (w tym polska) są rzetelne i podejmując decyzję o zakupie należy sugerować się właśnie nimi, a nie amerykańskimi. W przeciwnym razie można zostać wprowadzonym w błąd, tak jak w Twoim przypadku.
Podaj dane techniczne (link), gdzie pisze, że 40S3000 ma panel 8 bitowy
 

czago

Banned
motobartcompany napisał:
Podaj dane techniczne (link), gdzie pisze, że 40S3000 ma panel 8 bitowy

http://www.sony.pl/view/ShowProduct...pe=Main&category=TVP+32-40+Sony+BRAVIA+TV#tab

http://www.sony.de/view/ShowProduct...pe=Main&category=TVP+32-40+Sony+BRAVIA+TV#tab

http://www.sony.fr/view/ShowProduct...geType=Main&category=TVP+32-40+Sony+BRAVIA+TV

To tylko niektóre. Na innych jest tak samo.

W przeciwiwństwie do serii X czy W, nie ma tam żadnej wzmianki, że w modelu 40S3000 jest zastosowany nowy panel 10 bitowy.

Zatem przyjąć należy, że jest to panel 8 bitowy (no bo jaki inny?).
Jak wiadomo obecnie żadna firma nie będzie się chwalić, że w części swoich tańszych produktów stosuje panel starszej generacji.
 

motobartcompany

New member
Dzwoniłem przed chwilą do Sony Polska, pan z infolini na początku się zmieszał, ale przekierował mnie do techników.

40S3000 ma panel 10 Bitowy. Tak stwierdzili, i dodali że to D3000 z inną elektroniką.

czago nie podałeś w tych linkach nic konkretnego. Nie pisze tam o tym, że matryca jest 8 Bitowa. Ja podawałem linki i było napisane 10 BIT.

Nie wierzysz? wejdź na sony polska kontakt i dzwoń, no chyba, że kłamią i trzeba się sugerować tym, że jak na stronie nie napisali to tego nie ma.
 

czago

Banned
motobartcompany napisał:
Dzwoniłem przed chwilą do Sony Polska, pan z infolini na początku się zmieszał, ale przekierował mnie do techników.

40S3000 ma panel 10 Bitowy. Tak stwierdzili, i dodali że to D3000 z inną elektroniką.

czago nie podałeś w tych linkach nic konkretnego. Nie pisze tam o tym, że matryca jest 8 Bitowa. Ja podawałem linki i było napisane 10 BIT.

Nie wierzysz? wejdź na sony polska kontakt i dzwoń, no chyba, że kłamią i trzeba się sugerować tym, że jak na stronie nie napisali to tego nie ma.

Nie kłamią. Po prostu nie wiedzą - stąd ich zmieszanie.

Zresztą jeżeli wiara, że seria S3000 ma panel 10 bitowy poprawia Ci samopoczucie to OK - masz prawo w to wierzyć.

Ja tylko twierdzę, że nie masz ku temu podstaw bo nigdzie w Europie na stronach Sony nie ma potwierdzenia takiego faktu.
Skoro na tych stronach jest potwierdzenie, że seria D3000, W3000 i X3000/3500 ma panel 10 bitowy, to nie widzę powodu dlaczego Sony miałoby ukrywać, że seria S3000 też ma taki panel. Ale jak seria S3000 to i seria T3500 bo przecież jest o szczebel wyżej od S3000.

Według Twojego rozumowania można przyjąć, że Sony do wszystkich swoich nowych modeli wkłada panele 10 bitowe bo przecież nie pisze, że są 8 bitowe.

Co więcej, według Twojego rozumowania wszystkie inne firmy też stosują same panele 10 bitowe bo przecież nie piszą, że są 8 bitowe.
Czy to nie absurd?
 

ernet

Active member
Bez reklam
8 Bit vs 10 Bit

A tak na marginesie Panowie.. Czy jesteśmy w stanie zauważyć rózncę na obrazie miedzy 8 a 19 bit ?!
 

czago

Banned
ernet napisał:
A tak na marginesie Panowie.. Czy jesteśmy w stanie zauważyć rózncę na obrazie miedzy 8 a 19 bit ?!

Pomiędzy 8 a 10 bit? Szczerze mówiąć ja po kilkuminutowej obserwacji takiej różnicy nie zauważyłem. Porównywałem trzy modele:

X3500 (10 bit, MotionFlow+100Hz)
W3000 (10 bit, bez MotionFlow i bez 100Hz)
V3000 (8 bit, bez MotionFlow i bez 100Hz)

Różnice jakie zauważyłem to tylko:
- najlepiej skalibrowane fabrycznie kolory w W3000, najgorzej w V3000
- najpłynniejszy ruch (widać działanie MotionFlow+100Hz) w X3500
- świetna ostrość obrazu w W3000 i V3000, minimalnie gorsza w X3500.

Więcej różnic w obrazie nie zauważyłem. Być może czas obserwacji był zbyt krótki.
 
Do góry