LCD 40" Full HD czy HD Ready?

wojtek_iwan

New member
Witam wszystkich
Podobnie jak większość zaglądających tu osób szukam rady i waszej opinii.
Chcę kupić telewizor o przekątnej 40" i tu właśnie pytanie, czy do oglądania "n-ki", grania na ps3 lepsze jest hd ready czy full hd i czy 50Hz czy 100Hz?
Czy opłaca się kupić model 3000x bądź 3500x, czy raczej przy 40 calach nie będzie to wykorzystywane i lepiej byłoby kupić np v3000, v2000, d3000, d3500 a może w3000? Doradzcie cos proszę gdyż mnogość modeli jest imponująca.
 

wojtek_iwan

New member
Tak jak pisałem TV ma być wykorzystywany do oglądania n-ki, dvd, giercowania na ps3, odległość z jakiej będę oglądał to 3-3,5 metra. Cena jest oczywiście ważna, ale za super jakość jestem gotowy zapłacić nawet kolo 9000 lub poczekać chwilkę aż telewizory serii x3000 i x 3500 stanieją troszke
 

deniro24

Member
Bez reklam
wojtek_iwan jeżeli 40 cali przy takiej odleglości to bardzo rozsądnym wyborem byłby Sony 40D3000, a jeżeli chciałbyś zaszaleć z kasą to X3500, chociaż ja uważam, że jak seria X to tylko 46 cali. Wczoraj miałem okazję zobaczyć u naszych zachodnich sąsiadów na żywo D3000 oraz X3500. Ten ostatnio zrobił na mnie piorunujące wrażenie, ale niestety przekracza moje możliwości finansowe.


radzix widziałeś na żywo te wszystkie tv, które polecasz?

Pozdrawiam.
 

radzix

Member
deniro24 napisał:
radzix widziałeś na żywo te wszystkie tv, które polecasz?

Pozdrawiam.

Są JVC i Toshiba są w strefie testów, robił je Kiki. Myślę, że Sharp wypadnie podobnie.

wojtek_iwan napisał:
radzix wymieniłeś większe telewizory niż szukam, sądzę iż przy moich warunkach 40" w zupelności wystarczy

To rozważ te same modele tylko w rozmiarze 42''. Chodzi mi oto, żebyś wziął te modele pod uwagę, wcale do nich nie namawiam.
 
Ostatnia edycja:

wojtek_iwan

New member
Ok
z chęcią kupiłbym większy niż 40" ale nie mam miejsca na wiecej,
Poszukiwania zawięziłem z początku do Sony, gdyż odkąd pamiętam mieliśmy w domu telewizor tej marki, ale teraz patrząc na konkurencję widzę że będę musiał wziąść ich wiecej pod uwagęgdyż mają naprawdę dobre parametry, pytanie właśnie tylko jak to wszytsk na żywo wygląda...
 

deniro24

Member
Bez reklam
radzix ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że te tv, które poleciłeś znajdują się w strefie testów, gdyż dokładnie śledzę forumowe testy. Ale przecież ja pytałem o coś zupełnie innego. Przeczytać tekst i obejrzeć zdjęcia, ma się nijak do obejrzenia danego tv na żywo. Dodatkowo jeżeli to łączy się z polecaniem danego tv, to jeszcze bardziej pogłębia rozbieżność.

Pozdrawiam.
 

radzix

Member
Na żywo widziałem JVC, ale sygnał SD było katastrofalny.
Ciężko będzie znaleźć sklep, który ma na stanie te 3 tv i sprzedawca będzię tak łaskawy, żeby postawić tv obok siebie i poświęcić nam kilkadziesiąt minut na testowanie tv. Zresztą kto będzie przenosić 40 kg tv.
Jednym z niewielu jest Kiki, który ma taką możliwość, oczywiście jest to jego subiektywna ocena.
Jeszcze trudniej w dużym sklepie o dobrej jakości sygnał SD.
Powiedz, co mi da np. podłączenie ww. tv do sygnału takiego jak jest np. w MM to jest jakaś katastrofa. Co mi da sygnał HD w sklepowym oświetleniu, dziesiątki ustawień na każdym z tv to jest poprostu nie o ogarnięcią i wydaje mi się, że trochę trzeba zdać się na innych, aby mogli pomóc w wyborze.

Fototesty mogą być dla nas punktem wyjścia w poszukiwaniu tv, który będzie nam odpowiadał i nic więcej.

Poza tym, nie polecam, a jedynie sugeruję na co zwrócić uwagę.
To nie powoduje rozbieżności, a jedynie pozwala na obranie właściwej drogi.

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
Piszesz rzeczach oczywistych:
- sygnale w sklepach typu MM
- że ciężko było by znaleźć wszystkie trzech tv ustawione obok siebie (lub że sprzedawca nie chciałby dźwigać tv...)

Ale ja piszę zupełnie o czymś innym, i zadaje konkretne pytanie, a Ty wykładasz mi całą ideologię.
Tylko kto pytał czy widzialeś wszystkie trzy tv ustawione obok siebie? Napewno nie ja (przeczytaj dokładnie moje pytanie do Ciebie)!

Widzisz, gdybyś odpowiedział normalnie wprost na moje pytanie, a nie informował/odsyłał mnie do forumowych testów to dla mnie sprawa była by prosta, gdyż ja miałem kilka pytań do kogoś kto widział te tv na żywo. A co do fototestów to ja również - podobnie jak Ty - czytałem, wnikliwie patrząc na fotki. Ale to są fotki i opinie jednego człowieka. I żeby nie było - nic nie mam do kikiego... ba jeśli zdecyduję się na Z3030 to napewno zakup będzie u niego, podobnie jak kupowałem w jego sklepie Jamo S606 i JBL E250p. Ale ja chętnie poczytałbym opinie jakichś innych "praktyków" na temat tych tv, bo im więcej opinii osób, które miały doczynienia z danymi tv na żywo, tym lepiej. Bo forumowych teoretyków, którzy polecają to co kiki nie brakuje.

Pozdrawiam z życzeniami większego dystansu.:)
 
Do góry