Dylemat KDL-40T3500 czy KDL-46S2530

Wojtasm

New member
Witam wszystkich forumowiczów !!!
Jak chyba wiekszość z Nas noszę się z zamiarem zakupu telewizora SONY LCD. mam jednak dylemat który wybrać:
- SONY KDL-40T3500 nowszy model z FULL HD czy nieco starszy ale wiekszy KDL-46S2530 z HD Ready.
Przeanalizowałem parametry telewizorów i wiekszość jest identyczna, a tylko niektóre przemawiaja na korzyść TV 40" (wiadomo!). Jednak tak myslałem, czy sa one tak istotne i tak zauważalne. Wiekszy format obrazu jest chyba lepszy? Czy jakość obrazu jest na nim znacznie gorsza od obrazu ne telewizorze 40". Na codzień i tak nie odlądamy filmów w HD (oczywiscie są wyjatki!!!). Ale do rzeczy:
- posiadam dekoder Cyfry + (Pionier 1530), DVD Sony,
- odległość od kanapy 3m

Bardzo proszę o sugestie, porady, spostrzeżenia
 

Pluszak

New member
Z trzech metrów to tylko 40 ''.
40-tki mają lepszy obraz od 46" niezależnie od firmy. Cykl produkcyjny wymusza gorszy obraz na 46" bo można "wyciąć" ich mniej niż 40-tek z matrycy głównej co podnosi koszty.Producenci najczęściej rekompensują to tańszą(gorszą) matrycą żeby nie było dużego przeskoku cenowego pomiedzy 40' a 46" bo to tylko 4 cale .To samo wystepuje przy porównaniu 46-52".

Przy Twojej odległości do kanapy 40" jest lepsze ze względu na jakość obrazu jaką uzyskasz (zawsze można dołóżyć sporo!!! do większego aby mieć podobną jakość ale mała różnica cenowa gwarantuje gorszą jakość)

Po drugie umiejętność postrzegania oka ludzkiego preferuje 40-tkę z 3-metrów
Jedynym atutem dużego telewizora w takiej sytuacji jest chęć zbajerowania sąsiadki bo kobiety patrzą tylko na to czy jest duży i ma ładną obudowę oraz na to że większy pewnie był droższy ;)
 
Do góry