Sony 46X3500 czy Sharp 46HD1E

Zostały mi do porównania już tylko te 2 telewizory. Napiszcie proszę swoje uwagi na temat tych urządzeń.
Myślę o prezentacji ich zalet i wad w domu... i wreszcie zakupy
 

full2g

New member
Jezeli odpowiada ci odwzorowanie kolorow Sharpa to bierz Sharpa. Zwroc szczegolna uwage na kolor twarzy w SD ( TVP1, TVN) i nie daj sie zwiesc ze to wina braku kalibracji ....
Ale jesli masz zamiar postawic obok niego Sony dla porownania, to lepiej nie wyciagaj tego HD1 wogole z pudelka ( wlasnie ze wzgledu na palete kolorow)

Ja zaczynalem polroczne szukanie od serii XD , potem czekalem na XL1 , XL2 , w koncu desperacko spojrzalem na HD1 i ..... wszedzie wszechobecny fiolet :( A wybralem X3500 :)

Reszta bajerow wg mnie jest na tym samym poziomie choc nie mozna niedoceniac tunera i HDD w Sharpie ...

Pozdrawiam
Tomek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
moja ocena jest zgoła inna.
Decyzja należy do Ciebie - ale porównując kilka dni temu te modele / mało czasu było/ . Wyszło nam że właśnie z sygnałów SD Sharp HD 1 radził sobie znakomicie. Mamy podpiętą antenę dachową i to podzieloną na dwa sygnały aby prezentować najgorszą jakość obrazu z jaką można sie spotkać na rynku.
Co można przypisać Sharpowi - ano tyle ,że właśnie świetnie sobie ze skalowaniem co jest skutkiem szybszej matrycy i lepszej / chyba/ elektorniki , która pokazuje bardziej wyrazisty obraz właśnie w SD.
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13239&page=2
http://gizmodo.com/gadgets/home-ent...lagship-lcds-with-1080p-160gb-hdds-291965.php

Sharp i Sony z sygnałów HD - to już inna bajka .
Mogło się o tym przekonać sporo osób na prezentacjach.
 

czago

Banned
W mojej ocenie lepszy wybór to Sony 46X3500.
Sony ma nie tylko lepszy obraz - lepsze skalibrowanie firmowe, paleta kolorów, naturalność barw, ostrość i głębia obrazu.

Sony przeważa także pod względem dbałości o szczegóły, o których Sharp niestety nie myśli. Jeśli jednak w sprzęcie za 3 tys. można to Sharpowi puścić płazem to w sprzęcie za 10 tys. już nie.

I tak dla mnie nie do pomyślenia jest fakt, że przełączanie kanałów analogowych np. kablówki w Sharpie XL2E (w HD1E prawdopodobnie też) trwa ok. 3 sekundy! Gdybym miał taki telewizor to szlag by mnie trafił. Z tego co piszą użytkownicy ten wydłużony czas reakcji dotyczy również innych funkcji (np. podgłośnienie lub przyciszenie).
W Sonym czas zmiany kanału nie przekracza 1 sekundy - i to jest dla mnie maksymalny czas do zaakceptowania.
W Sonym dbają aby zapewnić widzowi maksymalny komfort oglądania np. przez zastosowanie matowych, nie odbijających światła ramek wokół ekranu. W Sharpie stosują tylko błyszczące ramy, co znacznie obniża komfort oglądania gdy na nią padnie światło słoneczne lub sztuczne - po prostu trzeba się wtedy przesiadać.

Także traktowanie klientów w Polsce jest różne przez obie firmy. Sharp nie ma nawet swoich salonów/sklepów firmowych. Czyżby ich nie było na to stać? Nie. Chyba po prostu uważają nas za gorszy gatunek klientów.

O podejściu firmy Sharp do nas moglismy się przekonać jak przez rok sprzedawali (i chyba jeszcze sprzedają) telewizory LCD z jednej ze swoich topowych serii z wadą polegającą na buczeniu/piszczeniu matrycy. Czyli robią to dalej z premedytacją licząc, że tylko co któryśtam klient się zorientuje i zareklamuje wadliwy towar. Czy zatem taka firma zasługuje na szacunek?

Jak widać z powyższego za Sonym przemawia nie tylko jakość obrazu ale także renoma firmy i sposób traktowania klientów - przynajmniej na razie. Oby się to nie zmieniło.
 
wczoraj długo porównywałem w Saturnie w Katowicach 46x3500 i Sharpa Xl2 52 cale - polecam stoja obok siebie. Powiem, że model Sharpa 52 cale naprawdę świetnie się prezentuje jeśli chodzi o jasność co nie widzę w modelu 42 cale - czyżby jednak kalibracja ? Oba telewizory są super. Trzeba więc brać pod uwagę subtelne różnice
Pozdrawiam
 

Paczek27

New member
Tomek Hermanowicz napisał:
wczoraj długo porównywałem w Saturnie w Katowicach 46x3500 i Sharpa Xl2 52 cale - polecam stoja obok siebie. Powiem, że model Sharpa 52 cale naprawdę świetnie się prezentuje jeśli chodzi o jasność co nie widzę w modelu 42 cale - czyżby jednak kalibracja ? Oba telewizory są super. Trzeba więc brać pod uwagę subtelne różnice
Pozdrawiam

Może kwestia ustawień w 42 calowym? Nie strasz mnie, bo zastanawiam się między 46 XL2 E a 42 XL2 E. Mam nadzieję, że to te same TV o różnych rozmiarach.
 

zlq

New member
Widziałem 42 XL2 E i X3500, oba na sygnale SD. Sharp nie wyróżniał się pod względem jakości. Może to kwestia ustawień, bo sygnał, z informacji pracownika, był taki sam.

A swoją drogą co fan marki, to inna opinia.

Zastanawia mnie tylko czy 8ms w Sonym to duże "upośledzenie" ??
 

czago

Banned
zlq napisał:
Widziałem 42 XL2 E i X3500, oba na sygnale SD. Sharp nie wyróżniał się pod względem jakości. Może to kwestia ustawień, bo sygnał, z informacji pracownika, był taki sam.

A swoją drogą co fan marki, to inna opinia.

Zastanawia mnie tylko czy 8ms w Sonym to duże "upośledzenie" ??

8 ms w Sony X3500 to obraz idealny - żadnych smużeń, ruch idealnie płynny nie mówiąc już o perfekcyjnej jak na LCD czerni. Można to sobie zobaczyć na własne oczy w Arkadii w Warszawie:
http://www.swiathd.pl/

Warto odwiedzić nie tylko główne stoisko gdzie stoją 24 LCD 52'' w tym 20 sztuk 52X3500, ale przede wszystkim stoiska: Bravia (extra prezentacja funkcji MotioFlow+100Hz na X3500, 24p oraz Theatre Mode), Blue-ray (prezentacja różnic Blu-ray - DVD oraz pokaz 24p) i PS3 (można zobaczyć jak wyglądają gry HD i oczywiście pograć)

Ja wczoraj tam byłem i jestem pod wrażeniem. Sony powaliło konkurencję na kolana nie tylko jakością LCD (szczególnie X3500) ale całościową ofertą HD (LCD, Blu-ray, PS3, kamery HD, aparaty cyfrowe HD, notbooki z napędami Blu-ray).

Ciekaw jestem odpowiedzi innych firm (szczególnie Sharpa) na ofertę Sony przynajmniej jeśli chodzi o LCD, bo chyba tylko w tym segmencie rynku Sharp stara się jeszcze walczyć. Nie wiem jednak czy po takim ciosie nie będzie musiał wywiesić białej flagi.
 

czago

Banned
kiki napisał:
w Japonii - Sony nie jest w pierwszej linii / najwyzszej/ , a Sharp Jest.
http://www.visualgrandprix.com/vgp2008/result/english.html
Martwią mnie jedynie buczenia - zgłaszane w tak dużej ilości dla tej firmy po raz pierwszy.

Wszyscy wiedzą, że Sharp i Sony to w Japonii dwie firmy szczycące się najwyższą sprzedażą LCD. Potem jest długo, długo nic i dopiero Panasonic i reszta.

Sharp rzeczywiście ma problem z buczącymi/piszczącymi telewizorami, ale chyba tylko w Polsce. Japonia to zupełnie inna bajka.

To prawda, że usterki w LCD Sharpa martwią jednak są one zgłaszane już od wielu miesięcy. Buczenie, piszczenie i zawieszanie się telewizorów Sharpa jest już słynne w całej Polsce. Ta firma ma z tym nie lada problem. Nie sądzę żeby w Japonii również wciskała swoim klientom takie buble. Przecież wówczas na tamtym rynku po prostu by się nie utrzymała.

A Polska - no cóż... Wszystko na to wskazuje, że dla Sharpa jest to rynek, na który wypycha swoje najgorsze (wadliwe) produkty. I robi to niestety z premedytacją nie reagując na zgłaszane przez użytkowników od ponad roku te same usterki.

Co więcej, perfidia działania Sharpa w Polsce jest jeszcze gorsza - Sharp Polska nie uznaje gwarancji dla telewizorów kupionych poza granicami naszego kraju lub sprowadzonych przez dystrybutorów z zagranicy.

Tak więc polski klient ma wybór: albo kupić LCD Sharpa w Polsce z ryzykiem nabycia wadliwego TV - wówczas ma gwarancję Sharp Polska, albo kupić sprowadzony i pewniejszy egzemplarz z zagranicy jednak wtedy nie ma gwarancji w Polsce.

Przykre to, ale Sharp stracił w ten sposób w Polsce już wielu potencjalnych klientów. Cały czas liczy jednak na nieświadomość pozostałych.
 

czago

Banned
Pavloss napisał:
A która firma w Polsce uznaje gwarancję na telewizory kupione poza granicami kraju?

Być może wszystkie oprócz Sharpa.

Z całą pewnością uznaje Sony - to wiadomość potwierdzona.
Co więcej, Sony postępuje nawet w ten sposób, że jak Ci nawali sprzęt na gwarancji poza granicami kraju (np. kamera na wczasach w Hiszpanii) to możesz ją tam naprawić płacąc w euro, a Sony odda Ci kasę po powrocie do kraju.
 

TOMEK0306

New member
witam @CZAGO a jestes pewny tej euro gwarancji honorowanej przez Sony skad masz te informacje ja czekam na x3500 40'' i niemoge sie doczekac niewiadomo kiedy wejda do sklepow moze sprowadzic cos z Niemiec
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HD1 - nie mamy żadnych zgłoszeń o buczeniu.
I zostaję przy uznaniu : EISA.
Mamy też więcej opinii Użytkowników HD1 niż X 3500 . I bardzo , bardzo dobre opinie.
Ale wybór jak zawsze należy do kupującego.
 

Jack Daniels

New member
X 3500

Wczoraj popadla decyzja SONY X 3500 52 CALE!!! Dzisiaj zostal zamowiony, Toschiba i Sharp zaostal w tyle po dlugim namysle. 10 grudnia tj, przyszly czwartek przywioza mi go z Austrii. Przedwczesny prezent pod choinke. Podziele sie pierwszymi wrazeniami.
pozdrawiam:eek:k:
 

czago

Banned
Ale masz fajnie. Ja bedę mógł kupić najwcześniej w marcu. Ale za to udało mi się przekonać żonę: zamiast 46X3500 też kupię 52X3500! Jak zobaczyła obraz na tym olbrzymie to oniemiała.
A ja to skrzętnie wykorzystałem :) .
 

mirecore

New member
u u u chlopaki, to chetnie poczytam wasze opinie, ciekawy jestem co ze smużeniem na tych 8ms, podobno oko ludzkie dobiero 1ms nie odróżnia
 

czago

Banned
mirecore napisał:
u u u chlopaki, to chetnie poczytam wasze opinie, ciekawy jestem co ze smużeniem na tych 8ms, podobno oko ludzkie dobiero 1ms nie odróżnia

No to chyba nie widziałeś w akcji X3500. Przy włączonym układzie MotionFlow+100Hz nie widać smużenia. Na szybkim ruchu obraz ostry jak brzytwa i w dodatku bajecznie płynny - co jest zresztą jeszcze ważniejsze. Możesz to sobie obejrzeć w Arkadii w Warszawie na stoisku BRAVIA (parter naprzeciwko Saturna):

http://www.swiathd.pl/
 
Do góry