Sony KDL-40S3000/40S3010

motobartcompany

New member


Telewizor Bravia LCD KDL 40 S 3000 Sony
Przekątna ekranu 40"
Format 16:9
Rozdzielczość 1366x768 pikseli
Kontrast dynamiczny 8000:1
HD Ready - przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości
BRAVIA Theatre sync
Jednoukładowy procesor oparty o technologię BRAVIA ENGINE
Live Colour Creation
10-bit Processing and 10-bit Display
Wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T
Panel SPVA
Dźwięk Dolby Virtual BBE ViVA
3x HDMI
czarny lub niebieski



Moim zdaniem to ciekawa propozycja. Narazie praktycznie nie ma żadnych informacji na temat tego TV. Jest 1000 zł tańszy od seri D, no i nie jest dostępny tylko na papierku, ale można go wyrwać w każdym sklepie.

Z takich ciekawych rzeczy to posiada 10 bitowy panel.

Może ktoś już miał do czynienia z tym TV? zapraszam do dyskusji;)
 

motobartcompany

New member
Telewizor mam już w posiadaniu, teraz jestem w fazie testów, jutro postaram się zrobić recke z fotkami:)

Narazie powiem tyle, że jestem zaskoczony jakością wykonania TV.

Nic nie buczy, nic nie piszczy, mam w domu idealną cisze i mucha będzie głośniejsza od tego TV.

Matryca idealnie podświetlona, TV poziom czerni ma lepszy od V2500 w której już była dobra jak na lcd.

żadnych martwych pikseli, 15 minut na róznych planszach szukałem i nic nie znalazłem to mój pierwszy TV z zupełnie czystą matryca:) a miałem ich 16;)

Plastiki najlepszej jakości, super wykonana matowa obudowa i ładny desing.

Smużenie pod xboxem 360 na poziomie samsunga r82 nawet odrobine mniejsze, wiec jest w tym o 2 klasy lepszy od sharpa RD2 czy sony v2500.
co ciekawe w dashu konsoli pojawiła mi się opcja rozdzielczość optymalna, i obraz po HDMI idzie w
1366x768 wcześniej nie miałem takiej opcji, a updatu dasha nie robiłem...

cdn.
 

deniro24

Member
Bez reklam
S3000? No to mnie zaskoczyłeś tym zakupem;) Szacunek za ciągłe poszukiwania i obiektywizm. No i obyś się wreszcie nie zawiódł i aby nowa seria S spełniła Twoje oczekiwania. Sam jestem ciekaw jak ewoluuje ta seria.
 

motobartcompany

New member
deniro24 napisał:
S3000? No to mnie zaskoczyłeś tym zakupem;) Szacunek za ciągłe poszukiwania i obiektywizm. No i obyś się wreszcie nie zawiódł i aby nowa seria S spełniła Twoje oczekiwania. Sam jestem ciekaw jak ewoluuje ta seria.
Na początku myślałem o D3000, jednak bałem się tych 100hz. widziałem jak to działało w sharpie RD2 i nie chiał bym eksperymentować .

Chciałem kupić jak najprostszy TV, do tego nie miałem już wiecej kasy no i problemy z dosępnością D3000

Decyzja zapadła, po przeczytaniu kilku tematów z AV forums, tam bardzo pozytywnie oceniają ten model.

Narazie jestem zadowolony, ale napewno czegoś się czepie;) w sumie już jedną wadę znalazłem, TV jest bardzo mały, mimo 40 cali wydaje sie sporo mniejszy. To pewnie przez te desing...
 
Ostatnia edycja:

robert5

New member
fotki za avsforum.com depplove

pic2mt7.jpg


img1933jd4.jpg

pic1os4.jpg


To są fotki za avsforum.com deeplove
 

Rudeford

New member
Bardzo naturalne kolory na tych fotkach i ogólnie bdb obraz(HD). Ciekawe jak sprawuje się w ruchu?
 
Ostatnia edycja:

robert5

New member
Wczoraj widziałem go w sklepie,,był wyswietlany discovery hd ,obok stał sony w2000 full hd,ja nie widziałem żadnej różnicy po między nimi na jednym jak i na drugim obraz był świetny.Poprosiłem o przelączenie na sd tu było trochę gorzej ale to dlatego że materiał był słaby trudno powiedzieć jakby spisywał się w domu podłączony do kablówki.Jeszcze był sony 37 p......(nie pamiętam numeru),tu już obraz był gorszy to nie znaczy że fatalny być może korekcja ustawień poprawiłaby wyświetlanie .Wszystkie parametry były ustawione fabrycznie.
 

motobartcompany

New member
Obiecałem, że napisze co nie co o tym TV, niestety ostatnio mam mało czasu wiec będzie na raty.

Telewizor jest bardzo dobrze wykonany, spasowanie plastików pierwsza klasa, łączenia są równe, plastiki idealnie przylegają do siebie. Co ma znaczenie bo przy złym spasowaniu obudowa TV może wydawać różne dzwięki jak TV się nagrzewa czy stygnie.

Ramka TV jest wykonana z czarnego plastiku z połysukącym na srebrno metalikiem.







3 wejścia HDMI



Tył obudowy





Wykonanie pilota jest równie genialne jak TV, wszystko jest na swoim miejscu, jest zasilany "dużymi paluszkami"




Jakość SD, kiepski tuner Echostar- Tutaj nie ma cudów, jakość jest średnia tak jak w innych TV LCD. ( Jestem bardzo wymagający, dobrą jakość SD ma dla mnie TV CRT)
W ruchu obraz traci na ostrości, ale co ciekawe nie występują żadne najmniejsze arfefelakty czy inne śmieci. Przy szybko poruszających się napisach nie występuje ich "strzępienie" To pierwszy TV LCD który jest pozbawiony tej wady. Oczywiście z tych które posiadałem.

Zdjęcia robiłem w ruchu, żeby było widoczne smużenie.







S3000 ma bardzo dobre kąty i czerń. W dzień czerń jest praktycznie idealna i wydaje się że TV jest wyłączony. W nocy też jest przyzwoicie i o 2 klasy lepiej niż V2500 . Żadnego świecenia na fioletowo nawet pod kątem.



CDN....
 
Ostatnia edycja:

robert5

New member
Dzięki,czekamy na następne.Jak patrzę brak jest cyfrowego wyjścia audio,a może źle widze? W wersji na amerykę ,jest

x Audio line-in ( RCA phono x 2 ) - Rear, 1 x Audio line-in ( RCA phono x 2 ) - Side, 1 x Audio line-out ( RCA phono x 2 ) - Rear, 2 x Component video input ( RCA phono x 3 ) - Rear, 2 x Composite video input ( RCA phono ) - Rear, 1 x Composite video input ( RCA phono ) - Side, 1 x Digital audio output (coaxial) ( RCA phono ) - Rear, 1 x S-Video input ( 4 pin mini-DIN ) - Side, 1 x S-Video input ( 4 pin mini-DIN ) - Rear, 1 x Headphones ( Mini-phone stereo 3.5 mm ) - Side, 1 x VGA input ( 15 pin HD D-Sub (HD-15) ) - Rear, 1 x Audio line-in ( Mini-phone stereo 3.5 mm ) - Rear, 2 x HDMI ( 19 pin HDMI Type A ) - Rear m
pozdrawiam
 

czago

Banned
motobartcompany, a skąd masz informację, że ten model ma panel 10bitowy?
Sony Poland takiej informacji nie podaje, więc należy przyjąć, że to jednak tylko 8bit.
 

motobartcompany

New member
Rudeford napisał:
>>>motobartcompany

Napisz coś więcej na temat współpracy z X360. Może filmik z słynnego garażu PGR38)
Pozdrawiam

Filmik postaram się nagrać jutro. Musze najpierw ściągnąć demo bo skasowałem.

Teraz katuje Bioshocka:) Ta gra to prawdziwy tester smużenia, ma bardzo intensywne ciemne kolory;)

Telewizor pod xboxa 360 mam podłączonego po przez HDMI (wersja konsoli elite) Rozdziałka ustawiona na 1360-768.

Obraz jest wzorowy bez żadnych wad , nie ma takich przebłysków jak miałem w sharpie RD2, tak samo v2500 przy zmianie jasności czasami strzelił takim białym paskiem u góry ekranu, co ciekawe 40 i 46 calowa wersja miały to samo, tutaj tej wady nie ma.
Smużenie oczywiście występuje, nie takie jak w RD2, jest mniej wiecej na poziomie Samsunga R82 no może odrobine wieksze.
Smużenie sprawdzam w kameo, mam upatrzony jeden obiekt poruszam kamerą na max szybko i patrze dokąd sięga "smuga"

przy jasnych kolorach telewizor nic nie zaciąga, ale taki bioshock pokazuje masakryczne wady tych matryc.

2 dni temu był u mnie w domu znajomy, akurat grałem w bioshocka, pokazywałem mu smużenie i ten tego nie dostrzegał. Sam nie wiem czy mam tak wyczullony wzrok? lub może widze na innych falach?;)
 

Rudeford

New member
W takich grach jak Bioshock czy The Darkness smużenie widać aż nadto. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, choćby na tym forum, kto twierdzi, że jego LCD nie smuży w grach. Inna sprawa, że sam po zakupie pierwszego LCD Sharpa SA1E(tam były smugi) nie widziałem smużenia przez jakieś 4 dni. Potem się zaczęło.........:???:
Jak na razie to jedyny TV, który jest pozbawiony w 99% smużenia(czarny czy czerwony) to Panasonic LX70 i 700. Tylko z kolei mają stosunkowo słabą czerń(granatowa) i rozmiar tylko 32”.
Pozdrawiam
P.S. No ja nosze okulary"+", więc może to dlatego mi bardziej zmuży niż innym:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety te zdjęcią pokazuja że całość ucieka w niebieski , nawet zdjecia z bliska. A dla mnie to nie do przyjęcia.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4655f05263e43b71
Żadne boisko tak nie wygląda - i brak jest połowy kolorów
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=18de1d1bfef12a2a

===============================================
Sprawdź konkurencję
Toshiba 42 X 3000

A brak szczegółów jest bardzo duzy szczególnie na białym tle.
4938253d88d2446cmed.jpg

porównując ilośc szczegółów Toshiby - to różnica więcej niż jednej klasy.

JVC 32 P 80 - również zdjecia w ruchu

Zdjęcia w ruchu. Naprawdę jest na co popatrzeć.
1ebf786a45309d8bmed.jpg


JVC V 80Divx z dvd za 200 zł
Dodatkowo coraz skuteczniej eliminuje się efekt smużenia, który przy sygnale HD praktycznie nie występuje. Nie wiadomo czy jest to zasługa systemu 100Hz, który wg mnie jest najprawdopodobniej kolejnym marketingowym wymysłem, czy po prostu kolejne generacje tv nawet w takich rozmiarach są dużo lepsze od poprzedników.

P1050107.jpg

P1050111.jpg

SONY seria W 3000
Nie mniej jednak wyrazistość musi budzić uznanie .
13cd524c25f8c6fdmed.jpg


Za to w pełni nasłonecznine obiekty prezentują się z całą naturalną paletą barw .
c0fe466f3a50f8aamed.jpg


Raczej nie wybrałbym - modelu którego prezentujesz
Jeśli Sony - to dołóż trochę i bierz 40 W 3000 - bo ten gra bardzo dobrze .

Więcej porównań znajdziesz :
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
 

motobartcompany

New member
niestety te zdjęcią pokazuja że całość ucieka w niebieski , nawet zdjecia z bliska. A dla mnie to nie do przyjęcia.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...55f05263e43b71
Żadne boisko tak nie wygląda - i brak jest połowy kolorów
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...de1d1bfef12a2a
kiki - z całym szacunkiem do twojej osoby, ale jak możesz takie coś stwierdzić, patrząc na tak marne foty które robiłem kiepawym aparatem?, do tego te fotki były z połączenia tunera echostar.

Sam zawsze powtażasz, że telewizor zagra tak jak mocne jest jego najsłabsze ogniwo.

Jeżeli chcesz wezme lepszy aparat i cykne takie foty, że mucha nie siada, właśnie z super kolorowych bajek czy materiału bardzo dobrej jakości. Każdy chyba to potrafi.

Tak się składa, że praktycznie w tym samym czasie miałem Sharpa RD2, samsunga R82, wcześniej tak zachwalanego 40 i 46 calowego Sony V2500. Powiem ci, że S3000 gra z tych TV najlepiej. Mam bardzo wyczulony wzrok na wszelkie anomalie i naprawdę S3000 gra dobrze. Nic napewno nie wpada w niebieski, no chyba, że odcień bieli ustawisz na zimy. Jeżeli jakiś kolor dominuje w tym TV to czerwony, podobnie jak w V2500 czy samsungu R8X.

Dodatkowo coraz skuteczniej eliminuje się efekt smużenia, który przy sygnale HD praktycznie nie występuje. Nie wiadomo czy jest to zasługa systemu 100Hz, który wg mnie jest najprawdopodobniej kolejnym marketingowym wymysłem, czy po prostu kolejne generacje tv nawet w takich rozmiarach są dużo lepsze od poprzedników.

podobą wypowiedzią się zasugerowałem czytając twoją opinie na temat Sharpa RD2. Kupiłem ten TV, okazało się, że smuży tak samo jak mój stary V2500. 100 HZ w grach to tragedia, arfelakty straszne, a smużenie bez zmian.

ps. Mam już aparat, tylko teraz mam problem bo foty wychodzą mi z taką siatką, jakie ustawienia na manualu najlepiej przyjąć? kiki na jakich ustawieniach robisz fotki?
 
Ostatnia edycja:
Do góry