Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

madmax_3

New member
Czy ktos juz porównywał ten model z Sharpem XL2 lub Samsungiem F ?
Jak sam widzialem w sklepach to Sony wypadal na 10 w skali od 1 do 10.

Potrzebuje wasze opinie aby wreszcie sie zdecydowac. Co o nich sądzicie,wady i zalety. :)
 

full2g

New member
Zapomij o XL2 czy Samsungu .....
Bierz x3500 !:)

Sam wczoraj kupilem 46 cali i ...........
Opad szczeki . Odwzorowanie kolorow 11 w skali 1-10 .Brak wszechobecnego w Sharpie i Samsungu fioletu . Pelna kalibracja kolorów . Reszta czyli 100Hz , kompensacja ruchu i inne bajery - w normie - zalezy co komu sie podoba . moim zdaniem 8 ms zupelnie wystarczy

Za to PEŁNA rozdzielczosc 1920x1080 na zlaczu PC !!!!! ( konkurencja daleko w tyle z 1280 ....)

Aha - opisywane wczesniej buczenie TV przy cichym sluchaniu - nieprawdziwe . Woda w kaloryferze i moja lodowka w kuchni wydaja glosniejsze dzwieki niz wentylatory w tym LCD

Jeden powazny minus w moim egzemplarzu ..... ZA MAŁY :(:(:(
Nie chce ktos kupic 46 cali ew wymiana na 52 ?:)
Zastanawialem sie nad wielkoscia TV przy odleglosci 3m . Teraz juz wiem ze przy tym TV mozna smialo isc w 52 cale . Najwyzej przy slabszym SD ogladasz to w formacie 4:3 , a przy odrobinie szczescia ( zalezy jaki format TV nadaje ) ogladasz pseudo 16:9 w formacie 4:3 co wynikowo daje obraz wielkosci 40 cali w rozdzielczosci HD Ready :)
Za to BD i filny z kompa ..... mniammmmm


Pozdrawiam
Tomek
 

full2g

New member
Dla mnie najwazniejsze bylo odwzorowanie kolorow - Samsung daleko daleko w tyle . Do tego stopien gradacji czerni. Samsung owszem , ma glebsza czern ale tam gdzie Sony pokazuje szcezgóly w cieniach to Samsung tylko czarna plame .

Dalem cos ok 12000.


pozdrawiam
Tomek
 
No właśnie,
dzis chciałem kupić Philipsa 9900 - najnowszy model, ale jak zobaczyłem mozliwości tego Sony to decyzję odłożyłem. Moze ktoś mi doradzi.

pozdrawiam serdecznie,
 

jtd

New member
Bez reklam
FULL2G - powiedz czy twoj tv podlaczony jest do kablowki, ewt. innej analogowej anteny, czy masz tez jakis cyfrowy tuner?

Czy potrafi on sam automatycznie obcinac audycje 4:3 w formacie 16:9 (gorny i dolny pas), czy tez trzeba mu pomoc pilotem ?
 

kts

New member
....też widzialem X3500 w akcji i jest to klasa sama w sobie (XL2 od Sharpa i Samsunga F86 tez widzialem). Bez zastanowienia kupiłbym go gdyby nie ta cena...

Full2g nie szalejesz z wielkoscia 3m i 52 cale?
 

czago

Banned
Tomek Hermanowicz napisał:
skąd informacje że model buczy? czy jakiś właściciel tego Soniaka może to potwierdzić?Jak do tej pory to opinie są bardzo optymistyczne

Do tej pory jedna osoba na forum napisała, że jej buczy mniej wiecej tak jak Sharp XD1E, ale nikt z pozostałych szczęśliwych nabywców Soniaka tego nie potwierdził. Śledzę informacje o tym modelu bo sam jestem nim mocno zainteresowany.


jtd napisał:
Czy potrafi on sam automatycznie obcinac audycje 4:3 w formacie 16:9 (gorny i dolny pas), czy tez trzeba mu pomoc pilotem ?

Funkcja tzw. "obcinania" czarnych pasów w audycji TV nadawanej w formacie 4:3 jest całkowicie zbędna. Obcinając pasy faktycznie sztucznie powiększamy obraz pomiędzy nimi, czyli poszerzamy go na cały ekran tracąc ostrość i rozdzielczość. W wyniku takiego obcięcia pasów mamy obraz złożony z 250 czy 300 linii wyświetlany na dużym ekranie złożonym z 1080 linii. Efekt jest taki, że wówczas na modelu Full HD (np.46X3500) oglądamy obraz jakości VHS. Czy to ma sens?
 

jtd

New member
Bez reklam
czago napisał:
Funkcja tzw. "obcinania" czarnych pasów w audycji TV nadawanej w formacie 4:3 jest całkowicie zbędna. Obcinając pasy faktycznie sztucznie powiększamy obraz pomiędzy nimi, czyli poszerzamy go na cały ekran tracąc ostrość i rozdzielczość. W wyniku takiego obcięcia pasów mamy obraz złożony z 250 czy 300 linii wyświetlany na dużym ekranie złożonym z 1080 linii. Efekt jest taki, że wówczas na modelu Full HD (np.46X3500) oglądamy obraz jakości VHS. Czy to ma sens?

O obcinaniu ktorych pasow mowisz ?
 

czago

Banned
jtd napisał:
No to muszisz wiedziec, ze dopiero obciecie tych pasow powoduje, ze obraz jest normalny

Normalny? Hmm, w takim razie pod tym pojęciem rozumiemy co innego.
Dla mnie obraz na super TV Full HD, na który nie da się patrzeć nie jest w żadnym wypadku normalny.
Obcięcie pasów oznacza sztuczne rozszerzenie/powiększenie i tak już słabego jakościowo obrazu zwykłej TV.
To tak jakbyś zrobił zdjęcie jakimś bardzo kiepskim telefonem komórkowym sprzed kilku lat, a potem powiększył zdjęcie do wielkości 46 cali. Efekt będzie równie żałosny jak w wypadku sztucznego powiększania obrazu SD.
 

TOMEK0306

New member
od kilku dni ogladam ten tv i jak narazie wyleczylem sie z sharpa xl2 i w tej chwili jest to moj faworyt jeszcze jak by ktos napisal cos o seri W3000 ktora to seria tez jest godna uwagi tylko brak 100hz najlepiej jakis test tylko ta cena za x3500 ... szukam dobrej oferty za 40'' pozdrawiam

ps.full2g opisz jeszcze wrazenia
 

full2g

New member
Witam ,
po krótkiej chwili która poswiecilem na powieszenie soniaka na scianie :)
Teraz to dopiero prezentuje wszystkie swoje wdzieki ....

TV mam podlaczony do kablowki UPC . Sygnal jaki tam jest wszyscy znaja . TVN , TVP - jest znosny , reszta szkoda gadac . Planuje zakup n-ki ktora widzialem na tym soniaku w Centrum Sony i powiem ze ta prezentacja zadecydowala o zakupie . Trzeba uwazac z sygnalem i wszystkimi cyfrowymi ulepszaczami - lubia sie gubic przy slabym sygnale i wtedy lepiej wszystko powylaczac .


Co do obcinania czarnych pasow .... Szczerze powiem ze nie znalazlem tej funkcji - ale byc moze slabo szukalem . W sumie to odwrotnie - wole sam decydowac co i w jakim formacie mam ogladac . Na te chwile slaby sygnal z kablowki ogladam na ok 37 calach ... Tak , te 37 cali to format 4:3 plus czarne pasy u gory i u dolu ktore nadaje czasami nasza kochana TV - a to wszytko w rozdzielczosci ok 1300x700
Mozna zadac sobie pytanie dlaczego ktos kupuje 46 cali a oglada TV na srodkowym wycinku panela ... A po to zeby miec pelnie wrazen przy odtwarzaniu FullHD z kompa lub BD.

KTS - nie, nie szaleje z tym 52 cale ... Kazda osoba ogladajaca go najpierw mowi ze za duzy i opiera sie mocno o kanape , zas przy ogladaniu koncertow i filmow BD przybliza sie do TV :) Dalej potrzymuje oferte na zamiane :)

Pozdrawiam
Tomek
 

madmax_3

New member
X 3500 - jutro u mnie:)

A ja po przegladzie wszystkich testów i cen zamówiłem 40'' x3500 - w recenzjach na zachodnich stronach jest to najlepszy LCD na rynku i długo może królowac na podium. Sam opis na sony polska jest zdumiewający -Sharp i Samsung się chowa. N-kę już mam w domu,jutro będzie tv (dzisiaj został wysłany kurierem) :)w weekend cos napiszę - moje pierwsze spostrzezenia. Już się nie mogę doczekać - dzisiaj kupiłem zaj...sty kabel HDMI - Siła i Moc w Soniaku. :)
 

Gatekeeper

New member
madmax_3 napisał:
A ja po przegladzie wszystkich testów i cen zamówiłem 40'' x3500 - w recenzjach na zachodnich stronach jest to najlepszy LCD na rynku i długo może królowac na podium. Sam opis na sony polska jest zdumiewający -Sharp i Samsung się chowa. N-kę już mam w domu,jutro będzie tv (dzisiaj został wysłany kurierem) :)w weekend cos napiszę - moje pierwsze spostrzezenia. Już się nie mogę doczekać - dzisiaj kupiłem zaj...sty kabel HDMI - Siła i Moc w Soniaku. :)

witam,
a można wiedzieć gdzie zamówiłeś i w jakiej cenie ? (też mnie korci żeby sobie taki sprawić)

pozdro
 

brzoza1975

New member
Witam wszystkich!
Czy różnica pomiędzy modelami KDL-40X3000 i KDL-40X3500 polega tylko na tym że ten pierwszy ma wymienną kolorystycznie ramkę?:confused: Czy różnią się też innymi parametrami?
 

espero

New member
Witam wszystkich,

Mam pytanie o czern tego Soniaka, czy poprawiona zostala w stosunku do poprzednich modeli? To dla mnie najwazniejszy parametr LCD... strasznie irytuje mnie szarosc w miejscach, gdzie ekran powinien byc czarny... tak juz mam ehhh :)

Piotrek
 
Do góry