Sony KDL 40X35000

rocco.barocco

New member
witam
Posiadam ten model od dwóch tygodni.
Używam tunera HD z cyfry plus - połączony przez HDMI.
Cena 9980 zł. Cena katalogowa 12000 ale w centrum sony obowiązyła 11000 + aktualna prowocja związana z wymianą telewizorów czyli kolejny 1000 mniej.

Moje wrazenia:
obraz - rewelacja. Myślałem iż sygnał nie HD to będzie jedno wielkie nieporozumienie. Praktycznie trzeba się naprawde dobrze przyjżec aby zobaczyć różnicę między Canal Plus Sport a Canal Plus Sport HD. Zwykłe kanały też bomba.

Obawiam się iż format obrazu jest nieco za duży - telewizor 40 cali a odległość od fotela 2,9 metra. Generalnie odnosze wrażenie iż 40 cali Sony to nie to samo 40 cali co innych producentów. Patrząc na 42 cale z Samsunga czy Pioneera mam wrazenie, że moj LCD jest i tak większy i przypomina bardziej 46 calowe.

Minusy:
- telewizor buczy, osobiście mi to przeszkadza i narazie zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi iż jest to standart dla telewizorów powyżej 40 cali z uwagi na obciążenia jakie ma transformator.
- gdyby nie funkcja " polepszanie ruchu" oglądanie sportowych transmisji byłaby praktycznie niemożliwa. Wynika to ze smużenia - a to z kolej z czasu reakcji matrycy. Pewnie byłoby to niedostrzegalne gdyby odległość od odbiornika była większa

Co do samego zakupu telewizora:
Zakupiony w Centrum Sony. Jako iż wydałem 100000 tysięcy oczekiwałbym conajmniej dobrej obsługi klienta. Ta niestety stała na żałosnym poziomie.
Panowie przywożąc telewizor do domu nie posiadali ze sobą jakiegokolwiek kabla - chociaż wcześniej dzwoniłem i prosiłem o zabranie. Tak więc po kabel musiałem osobiście jechać. Jak już go przywiozłem nie wiedzieli jak podłączyć telewizor z tunerem Cyfry Plus :( tłumaczyli to faktem iż w swoim salonie sprzedają tylko "N-ke"

tyle narazie. Jak macie jakieś pytania to piszcie.
Z chęcią czekam na wasze podpowiedzi jak mogę wykorzystać jeszcze potencjał tego telewizora :) co dokupić itp :)
 

jtd

New member
Bez reklam
rocco.barocco napisał:
Minusy:
- telewizor buczy, osobiście mi to przeszkadza i narazie zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi iż jest to standart dla telewizorów powyżej 40 cali z uwagi na obciążenia jakie ma transformator.

Od wielu osob juz slyszalem, ze ten model buczy, widac postarali sie zeby nie kupowac tego konkretnego modelu. Bo nie jest prawda, ze powyzej 40 cali tv bucza, obecnie prawie wszystkie wlasnie nie bucza! Raczej nie zareklamujesz tego, mogles poczytac testy tego telewizora zanim sie na niego decydowales, wszedzie bylo napisane, ze buczy. Prawdopodobnie sa to glosne wiatraki.
 

madmax_3

New member
Jaki Lcd Kupić Do 9 Tys. Pln? Pilne

chce przeznaczyc 9 tys na nowy telewizor, jaki wg specjalistow najlepiej kupic i nie moze byc gorszy od parametrow tego 40'' X 3500. Prosze pomóżcie!!!! Różne opinie słyszałem ale naprawdę nie wiem na jaką firmę mam się zdecydować.Napalony jestem na ten model ale może ktoś mi dostarczy nowych propozycji. Sprawa Pilna.
 

czago

Banned
jtd napisał:
Od wielu osob juz slyszalem, ze ten model buczy, widac postarali sie zeby nie kupowac tego konkretnego modelu. Bo nie jest prawda, ze powyzej 40 cali tv bucza, obecnie prawie wszystkie wlasnie nie bucza! Raczej nie zareklamujesz tego, mogles poczytac testy tego telewizora zanim sie na niego decydowales, wszedzie bylo napisane, ze buczy. Prawdopodobnie sa to glosne wiatraki.

Niesamowite. Jak na razie jedna osoba na forum napisała, że ten TV jej buczy, a po takim poście jak wyżej mam wrażenie, że są ich już setki. Radziłbym trochę umiaru w swoich sądach. Zdziwiłbym się bardzo gdyby to się okazała jakaś wada powszechna jak to miało miejsce w Sharpie XD1E. Musiałbym mocno zweryfikować swoje zdanie o marce Sony, które jak na razie jest bardzo wysokie.
 

full2g

New member
Witam ,
nie poddawaj sie . Moj wczoraj zakupiony 46x35000 nie buczy . Owszem lekki szum jest slyszalny z 20 cm , ale i tak skutecznie jest zagluszany przez szum wody w kaloryferach :)

Nie wiem na ile twoj szum jest uporczywy ale ja bym reklamowal ....


Pozdrawiam
Tomek
 

dzachim

New member
Witam!

40X3500.
Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Myślę że jest to maks jaki mogą zaoferować obecne TV LCD. Oczywiście najlepiej wypadają obrazy ze źródeł HD jak np. telewizja „n” którą użytkuję (HD to Filmbox+MGM+TVN). Obraz z DVD po RGB też jest niezły. Zwykła telewizja bardzo zależy od programu – niektóre wypadają lepiej niektóre gorzej.

Wielkość 40” nie jest zbyt duża mimo że oglądam z 3m. Łatwo się przyzwyczaić.

Drobne (HD) lub większe (SD) smużenia są nieuchronne ale nie jest to denerwujące - można się przyzwyczaić. Zresztą ostatnio specjalnie zwracałem na to uwagę w kinie i tam smużenia też występują.

Ostatnio ze zdziwieniem odkryłem nawet, że działa również naziemna Telewizja Cyfrowa (Kraków) – wszystkie programy TVP(7) i PR(3). Ocena ogólna tego TV bardzo dobra.

Zalety:
- przepiękne kolory
- ładny design
- NIE buczy
- Jakość SONY
- 2 lata gwarancji

Wady:
- w telewizji cyfrowej naziemnej po przełączeniu kanału przez kilka sekund niebieskie tło na 1/3 ekranu z opisem zasłaniające to co się dzieje na ekranie. Skakanie po kanałach bardzo utrudnione.
- Nie obsługuje DD5.1 po HDMI z dekodera „n” (trzeba przełączyć w dekoderze na stereo i wtedy dźwięk jest kiepski). Obszedłem to przesyłając dźwięk analogowo (opcja DVI+stereo). Nie wiem jak w takim razie działa w tym TV DolbyDigitalPlus którego Logo znajduje się w instrukcji i na obudowie??? :confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry