TV LCD Sony KDL - 32V2500 - trudne pytania???

Atbasz

New member
Zamierzam zakupic tv LCD SONY KDL - 32V2500 jednak mam pewne obawy więc zadam 4 pytania licząc na solidna dyskusję??
1.Jak to jest że część sklepów podaje że ten model posiada parametr Format 16:9 a inne podają 14:9 czy nie ma tu jakiejś ściemy??.
2.Jest to model HD ready z rozdzielczością 1366x768 czy to oznacza ze nigdy nie nie będę mógł odbierać na tymże tv obrazu o wyższej rozdzielczości np:1920 x 1080 pikseli a może są jakieś które pozwolą na odbiór w wyższej rozdzielczości np:podłączenie dekodera HD??.
3.Czy potrzebny jest jeszcze dodatkowy przewód pomiedzy gniazdem kablówki a tv ażeby uzyskac lepszy efekt odbioru??
4.Dlaczego nie ma na rynku tv HD FULL Sony O PRZEKĄTNEJ 32".
DZIĘKI ZA DYSKUSJĘ I ODPOWIEDZI.
 

radzix

Member
1. Posiada format 16:9 zresztą dlaczego miałoby go nie być i m.in. 14:9
2. Tv przyjmuje sygnał do 1080i. Więc luźno. Dekoder HD spoko tv obłsuży. Tylko nie wiem jak cudem chcesz wyświetlić obraz w rozdzielczośći 1920x1080 mając tv HD Ready, poprostu zostanie on przeskalowany do twojej rozdzielczości.
3. Skoro masz kablówkę to cudów nie zdziałasz.
4. Tyslko Sharp robi 32'' FullHd, ale jest stanowczo za mała przekątna, żeby cieszyć się FullHd.

Brakuje Tobie sporo wiedzy. Poczytaj.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
ad. 1... patrz Radzix, sklepy netowe czasami "wypisują" byleco
ad. 2... patrz Radzix
ad. 3 ... "lepszy efekt odbioru" ... od czego ? Nic nie trzeba. TV sobie sam poradzi, lepiej lub gorzej, w zależności od jakości sygnału i TV.
ad. 4 ... zapytaj speców Sony. 32" fullHD to należy oglądać z odległości max 1,27 (jak dla mnie bez sensu)
Tak ... brakuje Ci spoooro wiedzy. Najlepiej poczytaj, a potem pytaj.
 

Atbasz

New member
Witam.
Dziekuje serdecznie za wyczerpujace odpowiedzi.Sorry,jak sami widzicie jestem laikiem ale ciesze sie ze sa ludzie ktorzy nimi nie są a czynnie mogą pomóc innym.Poprostu "Se la vi" ale o ile pozwolicie to spytam jeszcze raz poniewaz pewnego wyboru musze dokonać.
1.Chodzi mi o wybór tv 32" co myślicie o tych dwóch - KDL-32V2500 czy KDL-D3000 a moze zaproponujecie coś po waszej experckiej myśli-już z góry dziękuję za odpowiedź.
2.A może wybrac jednak plazmę parametry tej opcji są zdecydowanie mocniejsze od LCD.
Liczę na was to świetne forum.
 

radzix

Member
Poczytaj o tych telewizorach w dziale Sony. Sądząc po opiniach wziąłbym D3000.

Na chwilę obecna plazma to min. 37'' Panasonic. Niedługo ma pojawić się 32'' plazma LG.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
strasznie skaczesz . Jeśli masz wątpliwości najpierw musisz podać jakie masz warunki w domu i dostaniesz alternatywne propozycje do Twoich warunków i środków finansowych.
 

Atbasz

New member
Witam.
Ok,jeśli chodzi o warunki domowe to są dwa podstawowe:
1.Max odległość do tv to 2-2.2m.
2.Kasa jaką chcę przeznaczyc to okolo 4000.

Proszę o jakies namiary zarówno w LCD jak i w plaźmie.
 

Atbasz

New member
Witam ponownie.
W uzupełnieniu warunków domowych dodam że:
1.tv ten podłączony bedzie do sieci kablowej Multimedia.
2.dodatkowo odbior DVD.
Dzieki jeszcze raz za sugestie i podpowiedzi.Pozdrawiam....
 

Atbasz

New member
Jestem w kropce..

Hi.
Dokonałem krótkiej analizy tv plazmowej.Jestem wrecz zachwycony jej technologią wyniki sa oszałamiające:krystaliczny obraz,czerń jako czerń,bardzo krótki czas reakcji,niesamowite kąty widzenia,porównywalne zużycie energii do LCD,niekończąca się trwałość itd.....
Ale co z tym wypalaniem się ekranu??Totalna porażka o co tutaj chodzi?Tym problemem została także dotknięta I liga tv plazmowej.Na ekranie dochodzi do wypalenia np:TVN TURBO albo Canal+HD /patrz wątek :wypalanie się plazm - autor RMarek/tego bym sie nie spodziewał.
1.WYBÓR - chyba jednak LCD choć technologicznie są lekko za czołówką - co wy na to???
Pozdrawiam.
 

chrisw

New member
Hihi :) Wybacz nie jestem ekspertem ale sie troche usmialem z tego co napisales ....

Jestes zachwycony niekonczaca sie trwaloscia plazmy ?
Ponizej piszesz o wypalajacych sie ekranach ... Nie widzisz to jakiejs niekonsekwencji ?
I jeszcze jedno nie pisz o technologii bo to o czym piszesz nia nie jest.
Jest natomiast technika ... To w jakiej technlogii wykonane sa telewizory LCD czy plazmowe czy jakiekolwiek inne to troche trudno raczej ocenic nie majac dostepu do cyklu ich produkcji.
Wiec LCD sa technicznie troche za czolowka ?? Hmm zalezy co dla kogo znaczy czolowka i przedewszystkim zalezy jakie kto ma oczekiwania i potrzeby. Radze poczytac o roznicach pomiedzy LCD i plazma , o plusach i o minusach jednych i drugich. Bo sa.
 
Do góry