WCG-CCFL i CCFL

bullet1st

New member
Ostatnio porównywałem dwa modele Sony: KDL-32P3020 i KDL-32S3010. I różnią się głównie technologiami jak w temacie. O co tam biega? I czy w ogóle warto zainteresować się tymi modelami?
Mam na oku jeszcze Panasonica TX-32LX70P, ale porównując w MediaMarkt obrazy analogowe, to Sony wypada bardzo ładnie.
Mój budżet to kwota ok. 3000zł. Oglądanie z odległości ok. 2m, głównie tv analogowa poki co i dvd, czasem podłączenie do kompa.
 
Ostatnia edycja:

Raschey

New member
Może odkopię temat bo jutro chcę jechać po TV i miał być 37P3020 ale że ma dwa HDMI czyli PS3+cyfra+DVD to mi jednego brakuje i bym musiał przepinać.W porównywarce Sony znalazłem model z 3 HDMI KDL-40S3010.
Róznica w cenie 3599 vs 4199 czyli 600 zł no i 40".Najbardziej mnie interesuje jednak co to jest za różnica WCG-CCFL vs. CCFL i czy warto dokładać kasę ?
 

mirecore

New member
WCG - Wide Color Gamut - jak nie trudno się domyslić chodzi o poszerzenie standardowej palety barw.

ale dokładniej:
WCG-CCFL Skrót od angielskiej nazwy Wide Color Gamut CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamp). Technologia podświetlenia ekranu stosowana w telewizorach Sony BRAVIA, oparta na świetlówce z zimną katodą. W porównaniu ze zwykłym podświetleniem CCFL, to nowe rozwiązanie rozszerza przestrzeń barw o mniej więcej 30%. Zastosowany w świetlówkach WCG-CCFL nowy rodzaj luminoforu pozwala na uzyskanie mocniejszej, dokładniejszej czerwieni i zieleni. Wystarczyło wejść na stronę SONY.pl w słowniczek !!!

Zimną katodę stosuje się w SKANERACH
 
Ostatnia edycja:
Do góry