Odleglosc

smoku666

New member
dk1960 napisał:
Mam prawie 4.0 m do sciany na ktorej zawisnie TV jaka wielkosc Tv/Plazmy jest zalecana,mam chrapke na 50 cali...

śmiało wciągaj 50 cali :mrgreen:
ja mam 42" i odległość 3,5m i przyznam sie że już miesiąc po zakupie żałowałem ze nie kupiłem 50-tki:-D
 

gatar

Active member
Bez reklam
dk1960 napisał:
Mam prawie 4.0 m do sciany na ktorej zawisnie TV jaka wielkosc Tv/Plazmy jest zalecana,mam chrapke na 50 cali...
Witam.
Sporo zależy od sygnału. Jeśli cyfrowy to 50 , jak najbardziej.
Jesli analog to to juz niekoniecznie.
 

NATE

New member
A ja już chyba drugi raz się podpinam pod taki temat... ale lepiej pytać, niż potem żałować ;)

Ja mogę usiąść 3m od telewizora, zastosowanie to divX/dvd, ale potem z nudów może UPC - czy warto mi myśleć o 42" czy pozostać przy 37 :)
 

louis66

New member
ja mam Sony 46 cali i odleglosc od TV niecale 4 m.....po tygodniu zalowalem ze nie wzialem 50 cali....przy dobrym sygnale z n-ki lub cyfry 50 bedzie idealna
 

gatar

Active member
Bez reklam
NATE napisał:
Ja mogę usiąść 3m od telewizora, zastosowanie to divX/dvd, ale potem z nudów może UPC - czy warto mi myśleć o 42" czy pozostać przy 37 :)
Witam.
Przy dobrym sygnale, a taki Twój, raczej jest 42" powinno byc oki.
Pamiętaj sygnał sygnałowi nierówny. Najlepiej sam(a) zobacz i oceń.
 

Mychu

New member
To jeszcze ja sie podepnę pod temacik bo mam ten sam problem...

Ja mam 2.3 m od oczu do TV. Sygnał będzie z n-ki. Jaki rozmiar LCD/Plazmy mi polecacie?

Myślałem nad 37" dla LCD lub 42" dla Plazmy (raczej kupię LCD)
A może zaszaleć i brać LCD 42" ?
 

LCC

New member
Mychu napisał:
To jeszcze ja sie podepnę pod temacik bo mam ten sam problem...
Ja mam 2.3 m od oczu do TV. Sygnał będzie z n-ki. Jaki rozmiar LCD/Plazmy mi polecacie?
Myślałem nad 37" dla LCD lub 42" dla Plazmy (raczej kupię LCD)
A może zaszaleć i brać LCD 42" ?
Ja też mam 2.3m i mam 32 i jest idealnie (super HD i dobrze SD) ale możesz ewentualnie pomyśleć o 37, więcej to już przesada i działa tylko na minus.
 

bluray

Banned
Temat mordowany od lat.
Mój pomysł jest prosty jak drut:
Telewizory i playery powinny mieć taki przyciski:
ORYGINAL SIZE (z wyłączaniem scalera)
Ma tak HD NET player Snazio 1350
Dzięki tej funkcji na ekranie widzę
480 linii gdy NTSC
576 linii gdy PAL (TV, SAT/Cable)
720 lub 1080 linii ( dopiero ten format wypełnia całkowicie ekran full HD) gdy oglądam materiał HD.
I wszystko gra.

W praktyce filmy z BD (PS3) oglądam za 52" LCD z odległości 2 m.
I jest bardzo OK !
Ale po wyborze SD TV to juz nie jest cacy.
Wobec braku opcji "oryginal size" pozostaje przemieszczanie krzesełka albo ściany.
 
Ostatnia edycja:
Do góry