Sony 40X2000 vs Sony 40W3000

asoz

New member
Witam,
chcękupić telewizor ok 8000zł i znalazłem te 2 modele. Inne marki raczej mnie nie interesują. No ale który lepszy z tej dwójki??:hmm:
 

musti

Banned
Seria X jest bardziej ekskluzywna, ale W3000 to nowy model jeszcze niedostepny w sklepach. Lepiej poczekaj na 40X3000 lub 3500 i wtedy prównaj z W3000.
 

romano12

New member
wbudowany tuner

W3000 mają wbudowane tunery. I to nie tylko DVB-T ale i DVB-C. Ale czy to współpracuje z polskimi platformami, to dam znac za pare dni.
Wtedy nie trzeba dokupywac dekoderów HD za 700-1000 zł.
 

Paczek27

New member
romano12 napisał:
W3000 mają wbudowane tunery. I to nie tylko DVB-T ale i DVB-C. Ale czy to współpracuje z polskimi platformami, to dam znac za pare dni.
Wtedy nie trzeba dokupywac dekoderów HD za 700-1000 zł.
Powiedz jak to działa. Czy to oznacza, że wystarczy kupić abonament np.: "N" i antenę bez decodera?
 

Coralgoll

New member
Sony KDL-40W3000

Posiadam to cudo od tygodnia. Jakość obrazu bardzo dobra. W Poznaniu i okolicy odbiera ze zwykłej anteny dziewięć programów cyfrowych. Jakość jak z satelity podczas gdy obraz z tej samej anteny kanałów analogowych oględnie mówiąc słaby!!! Podczas odtwarzania filmów w rozdzielczości HD z komputera przez SUB występuje haczenie obrazu. Na monitorze obraz jest płynny. Czy ktoś spotkał się z tym???
 

MZKS1929

New member
Wlasnie co z tym DVB-C czy niepotrzebny jest tuner bo w takim razie moj kat patrzenia na zakup skierowalby sie na te modele bo dobrej klasy tuner to kolejny 1000zl
 

johanek

New member
DVB-C to cyfrowy tuner telewizji KABLOWEJ nie satelitarnej. Więc nie działają i działać nie będą. Nowoscią jest natomiast cyfrowy tuner telewizji naziemnej HD.
 

mirecore

New member
W telewizorach są tunery telewizji naziemnej. Żeby odbierać Cyfre+ trzeba mieć dekoder i tuner telewizji satelitarnej.
 
Ostatnia edycja:

romano12

New member
haczenie

Coralgoll napisał:
Posiadam to cudo od tygodnia. Jakość obrazu bardzo dobra. W Poznaniu i okolicy odbiera ze zwykłej anteny dziewięć programów cyfrowych. Jakość jak z satelity podczas gdy obraz z tej samej anteny kanałów analogowych oględnie mówiąc słaby!!! Podczas odtwarzania filmów w rozdzielczości HD z komputera przez SUB występuje haczenie obrazu. Na monitorze obraz jest płynny. Czy ktoś spotkał się z tym???
Ja mam na odwrót.
Na kompie haczy, na HD płynnie.
Myślę, że dlatego, że w laptopie mam obraz mniejszy niż HD (1680x1050), a więc laptop musi go dodatkowo przeskalować.
Na telewizorku ma dokładnie 1080X1920 i ma za zadanie tylko bawić sie w wyświetlanie klatek.
 

romano12

New member
Zulafan napisał:
NO, a ten tuner telewizji HD działa na Cyfrę+, N itd ??
Niestety, wychodzi na to, że NIE!

DVB-T jest tylko do naziemnej: nadają już TVP: kilka i Pepiki "Nova" HD.

DVB-C (cable) jest tylko do kablówki. :) a więc na blokach co najwyżej do pooglądania....

a na satelitki (C+, CPolsat) jest:
DVB-S (satelite) szkoda - tego nie ma W3000.
Jednak trzeba kupić lub wynająć...........
 
Do góry