Sony x95k

Tvmania

New member
Bez reklam
Czy ktoś już posiada ten tv i może się wypowiedzieć jak się prezentuje podświetlenie matrycy oraz czern jak i hdr? Chce zmienić obecny tv sony xh9505 65 cal na 85 cal x95k
 

Aerofan

Member
Ceny z kosmosu. Różnią się od X95j tylko podświetleniem, jest dodatkowy głośnik... Poza tym to to samo, a cena x2. Kupiłem wersję j w 75 calach i mam spokój. Ciekawe, czy w tych nowych poprawili DSE. Dziś byłem w sklepie Sony Centre to mówili, że będą za miesiąc, gdzie go widziałeś?
 

barburian

New member
Bez reklam
No x95k to mini Led, więc x95j wciąga nosem, są już w niektórych Sony Center w Polsce w 75 i 85 calach, 75 cali kosztuje 19 tys.
 

Aerofan

Member
No x95k to mini Led, więc x95j wciąga nosem, są już w niektórych Sony Center w Polsce w 75 i 85 calach, 75 cali kosztuje 19 tys.

Bzdura. Miałem Q80a i QN95 i wolałem podświetlenie z mniejszą ilością stref, bo te bodaj prawie 600 w Qn powodowały, że często był efekt ciemnych plamek na ekranie wokół jasnych punktów. Oczywiście co kto lubi.

PS. z perspektywy czasu bardziej niż te strefy to interesuje mnie jednolitość podświetlenia, DSE, banding, kolory w SDR i HDR... W obydwy Samsungach był wyraźny banding pionowy widoczny np. podczas oglądania piłki nożnej, co mnie mocno irytowało. W Sony tego nie ma w ogóle, za to jest w niektórych sytuacjach widoczna struktura podświetlenia (siatka) ale na szczęście widoczna głównie w reklamach, gdzie są jasne jednolite plansze.

Czerń najlepsza i kontrast były w Q80A, w QN i X95 kontrast słabszy ze względu na powłoki kątowe, ale jednak bezapelacyjnie lepszy obraz jest w X95. Ale już o tym pisałem gdzieś wcześniej.

Jedyna wada to ten banding w postaci siatki, dlatego byłem ciekaw, czy nowy model ma to poprawione, ale na pewno nie dołożyłbym prawie drugie tyle, żeby się tego pozbyć. Miniled w tym momencie jest dla mnie najmniej istotny. Jak bym chciał idealnie, to znowu kupiłbym OLEDa, ale jednak pozmieniały mi się perspektywy :)
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Nie wiem, czy uda mi się załączyć - to cudowny efekt miniled w Samsungu. Jestem ciekaw, jak Sony z tego wybrnie.
 

Attachments

  • 2022-05-10_093745.jpg
    2022-05-10_093745.jpg
    188,8 KB · Wyś: 130

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, czy uda mi się załączyć - to cudowny efekt miniled w Samsungu. Jestem ciekaw, jak Sony z tego wybrnie.

Jeśli to kadr z jakiegoś filmu,to podaj proszę tytuł oraz dokładny czas zrobionego ujęcia.
conqest..."łomatko" to mało powiedziane.:shock:
 

Aerofan

Member

Otóż to. Dlatego jak słyszę ochy i achy bo miniLED, to naprawdę nie wiem... W OLED to faktycznie robiło wrażenie, ale w LCD to jest leczenie syfa pudrem.

Na dodatek w Samsungu naprawdę było to widać gołym okiem, bo wiadomo zdjęcie, zwłaszcza zrobione telefonem trochę uwypukla wadę. Natomiast w Sony X95J przy włączonym dimmingu na max naprawdę wygląda to dobrze i moim zdaniem optymalnie jak na LCD. Jak jest w X95K nie wiadomo, bo oczywiście pierwsze recenzje to są puszczane w kółko te same prezentacje, które z reguły wyglądają ładnie na każdym tv.

Tutaj mój X95j (te same parametry naświetlania w aparacie) :
 

Attachments

  • x95a.jpg
    x95a.jpg
    479,9 KB · Wyś: 124

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Każdy lubi coś innego, ale nie pisz że to bzdura jak nie widziałeś tego TV Sony mini Led .
Wg kilku osób które były na prezentacji ten mini Led Sonego świeci lepiej od OLED-a, poziom
szczegółowości w szarościach i odwzorowanie palety kolorów jak i przejścia tonalne były o wiele lepsze niż w Oledzie. Biorąc pod uwagę nowe algorytmy wygaszania czerń w mini LED była na bardzo wysokim poziomie .




Bzdura. Miałem Q80a i QN95 i wolałem podświetlenie z mniejszą ilością stref, bo te bodaj prawie 600 w Qn powodowały, że często był efekt ciemnych plamek na ekranie wokół jasnych punktów. Oczywiście co kto lubi.

PS. z perspektywy czasu bardziej niż te strefy to interesuje mnie jednolitość podświetlenia, DSE, banding, kolory w SDR i HDR... W obydwy Samsungach był wyraźny banding pionowy widoczny np. podczas oglądania piłki nożnej, co mnie mocno irytowało. W Sony tego nie ma w ogóle, za to jest w niektórych sytuacjach widoczna struktura podświetlenia (siatka) ale na szczęście widoczna głównie w reklamach, gdzie są jasne jednolite plansze.

Czerń najlepsza i kontrast były w Q80A, w QN i X95 kontrast słabszy ze względu na powłoki kątowe, ale jednak bezapelacyjnie lepszy obraz jest w X95. Ale już o tym pisałem gdzieś wcześniej.

Jedyna wada to ten banding w postaci siatki, dlatego byłem ciekaw, czy nowy model ma to poprawione, ale na pewno nie dołożyłbym prawie drugie tyle, żeby się tego pozbyć. Miniled w tym momencie jest dla mnie najmniej istotny. Jak bym chciał idealnie, to znowu kupiłbym OLEDa, ale jednak pozmieniały mi się perspektywy :)
 

Aerofan

Member
Każdy lubi coś innego, ale nie pisz że to bzdura jak nie widziałeś tego TV Sony mini Led .
Wg kilku osób które były na prezentacji ten mini Led Sonego świeci lepiej od OLED-a, poziom
szczegółowości w szarościach i odwzorowanie palety kolorów jak i przejścia tonalne były o wiele lepsze niż w Oledzie. Biorąc pod uwagę nowe algorytmy wygaszania czerń w mini LED była na bardzo wysokim poziomie .

I chętnie zobaczę, aczkolwiek nie wyobrażam sobie, żeby w jakimkolwiek stopniu mógł być lepszy od Oleda, prócz jasności naturalnie.

Co do kolorów, przejść tonalnych - jaki ma tu związek zastosowanie miniled?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Na tym materiale na pewno sprawdzałem i było tam mnóstwo 'czarnych dziurek'. https://youtu.be/PMJiHJoE0L8

Oglądałem ten filmik kilka razy i muszę powiedzieć, że nie wiem co na ten temat sądzić .Nie wiem o jakich "czarnych dziurkach" piszesz .U nie wszystko było OK.
Zaintrygowały mnie zdjęcia, które zapodałeś wcześniej. Nie ukrywam ,że nieco nie dawały mi spokoju bo sam mam Qn91A i wiem jak ten telewizor świeci.
Muszę nadmienić, że nie jestem zawodowym fotografem, nie mam "skrzywienia" ,nie potrafię robić zdjęć i jestem w temacie zdjęć laikiem ale "pochwalę" się takimi oto zdjęciami.
Nie są idealne ,ale robiłem je telefonem ,niemal jedno po drugim .Nawet to drugie, nieco lepsze zdjęcie nie oddaje tego, jak w rzeczywistości ten tv gra.
Jeśli chodzi o zdjęcia Twojego tv ,to na pierwszym tło jest jakiegoś dziwnego koloru Nawet nie wiem jakiego .Generalnie wygląda to tak jakby telewizor miał gigantyczny clouding .Na drugim zdjęciu, od dołu do mniej więcej połowy wysokości jest OK,ale tam gdzie jest "konfetti" dalej jest lipa.
Ale to Twój telewizor i jeśli uważasz ,że jest Ok to niech tak będzie .Tobie ma się podobać.
I proszę, nie używaj w dyskusji nie swoich zdjęć jako argumentów.
https://www.youtube.com/watch?v=tEeKNJ4jl4Q tu robiłem swoje zdjęcia.Od ok.5,40 do 5,57
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Oczywiście, że jest clouding, był nawet większy ale troche go 'poprawiłem' . W Samsungach nie da się ustawić tak jak w Sony, że dimming na Off całkowicie. Da się tylko na min, jak w Sony dam na min to clouding też znika.
 

Aerofan

Member
PS. w takich scenach jak tych z księżycem mam wrażenie, że lepiej sobie radził Q80 od QN95. QN jakby wygaszał te słabsze gwiazdki i ich było mniej widocznych na ekranie w porównaniu do Q80. Plus miałem widoczne te czarne przestrzenie pomiędzy nimi. No nieważne to specyficzne warunki, za to QN ma mniejszy efekt halo wokół napisów na czarnym tle. A co do samego księżyca to u mnie wygląda tak.
 

Attachments

  • moon.jpg
    moon.jpg
    188,5 KB · Wyś: 61
Do góry