Sony x95k

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wyglada to nieźle obraz ładny.

Przypuszczam,że na żywo jest jeszcze lepiej.
A wracając do zdjęć grających telewizorów to uważam że dawanie takich zdjęć na forum to mówiąc delikatnie "średni" pomysł, bo najczęściej te zdjęcia są źle zrobione i mocno przekłamują rzeczywisty obraz.Na moich zdjęciach widać różnicę między złym zdjęciem a nie co mniej złym.Bo to drugie idealne też nie jest.
Ja nie jestem fotografem,nie mam odpowiedniego sprzętu do zrobienia poprawnego zdjęcia.Swoje zdjęcia zapodałem tylko dlatego żeby pokazać jak źle zrobione zdjęcie wpływa na postrzeganie tego jak gra telewizor.
 

Aerofan

Member
To prawda cena zaporowa za 85 cal to pójdę w takim razie w ten model

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-xr85x95jaep-led-4k-goole-tv-sony.bhtml


Czy ktoś posiada wogole ten tv i wypowie się?

To jest to samo co ja mam w 75 calach. Oglądałem go w 85`` nawet na żywo w zaprzyjaźnionym SC przy wyłączonym świetle, ma dokładnie ta sama wadę o panel 75 czyli widoczny grid na jasnym jednolitym tle przy ruchomej scenie. Ale jak już wcześniej pisałem, to tylko jedna wada przy całym szeregu jakie mnie irytowaly w Samsungach. Obraz, kolorystyka są super. Nie dałbym drugie tyle za model X95k. Czernie z włączonym dimmingiem na max już pokazałem wyżej. Przy oglądaniu piłki nożnej nie ma efektu DSE, albo inaczej - jest minimalny. Ogólnie brać teraz póki kosztuje 14k. No chyba, że nie masz jasnego pomieszczenia to wtedy OLED 77.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ja duzo gram na ps5 I ogladam filmów z płyt 4k oraz netflix I apple tv. I wole 85 cal niż 77 nawet jak to oled. Dla mnie czym większą matryca tym lepsze wrażenie z oglądania. Mam nadzieję że kiedyś sony wypuści tv o przekątnej 95 cal
 

Aerofan

Member
Ja duzo gram na ps5 I ogladam filmów z płyt 4k oraz netflix I apple tv. I wole 85 cal niż 77 nawet jak to oled. Dla mnie czym większą matryca tym lepsze wrażenie z oglądania. Mam nadzieję że kiedyś sony wypuści tv o przekątnej 95 cal

Też mam PS5 i jeśli miałbym ułożyć ranking pod konsolę to tak:

1. LG OLED (B9, C1), najlepszy mikrokontrast, efekty w grze, nasycenie kolorów, o czerni nie wspomnę, choć wada w postaci rozjaśniania / przyciemniania panelu np. w Fifa 22 (trzeba wyłączyć czujnik eco, ale niestety w menu serwisowym)

2. Sony X95J - w zasadzie wszystko troszeczkę słabiej prócz jasności HDR

3. Samsung QN95 - lepszy mikrokontrast niż Sony, ale brak możliwości regulacji luminancji bieli, przez co wszystkie białe paski itp waliły po oczach, nie działał reklamowany Game Motion Plus, Flickering - modulacja PWM na poziomie 120Hz (obraz migocze, jeśli ktoś jest wrażliwy to będzie mu to przeszkadzało)

4. Samsung Q80A - j.w. oraz najsłabsze kąty i mikrokontrasty.
 

Aerofan

Member
PS. a jeśli chodzi o filmy - Netflix itp. - to ja już Ci nie powiem co lepsze, bo każdy z w/w telewizorów daje inny obraz. Tryby filmowe są diametralnie inne w LG (uwielbiałem tryb Technicolor), w Sony czy Samsungu. Musiałbyś odpalić ten sam film na tych trzech TV, wypróbować trybu filmmaker, albo standard jeśli nie lubisz takiej symulacji sali kinowej. W mojej ocenie najwięcej możliwości ma tu LG, trybów filmowych jest sporo, potem Sony, a najsłabiej wypada Samsung, nie mówiąc tylko o braku DV ale też o kiepsko prekalibrowanym trybie filmowym, który wygląda tylko jak ocieplony mocno tryb zwykły. Ale podkreślam to moja opinia.
 

AG100

New member
Ceny powalone !!! Gdyby te ceny jeszcze gwarantowały jakość !!! SONY niestety niczym się nie wyróżnia !!! Miałem TCL 65C825 miniLED który miał bardzo dobry obraz i dźwięk niestety po 6 miesiącach matryca uszkodzona - wypalona miejscowo, po zwrocie kasy TCL , mówię sobie OK tym razem wybiorę coś innego i padło na SONY 75XR93J - obraz trochę gorszy, dźwięk kiepski, o ile obraz ogólnie jest OK równomiernie podświetlony itd. to niestety po 5 miesiącach na matrycy pojawiły się oznaki wypalenia - przebarwienia widoczne przy niektórych kolorach. Poczekam jeszcze co z tego wyniknie, ale pewnie będzie tylko gorzej :( . A skoro SONY nie gwarantuje jakości a kasuje klientów za coś co powinno kosztować mniej, jakoś nie widzę potrzeby abym w przyszłości wybrał SONY skoro można kupić taniej o lepszych parametrach TCL miniLED C835 z 1920 strefami (2000NIT) lub C925. Pozostaje mieć nadzieję, że następnym razem trafi się egzemplarz nie wadliwy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tylko sprzęt.
Już są przyjmowane rezerwacje i zamówienia z przedpłatą w specjalnych cenach na prepaid - na te nowe modele TCLa.
Przedwczoraj na konferencji prezentowały się świetnie.
TCL już odrobił lekcje, zapowiada się dobrze.
A i dobrze jeszcze , ze z cenami nie pogłupieli jak inni.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak masz racje to tylko sprzęt, ale podam przykład sony np model xh 9096 (chociaż inni producenci robią podobnie) Nie powinno być tak że ktoś sprzedaje towar, w opisie towaru pisze że obsługuje to 4k 120 klatek, czy vrr. Klient kupuje taki tv a potem się dowiaduje że dana funkcja będzie dodana z nowym oprogramowaniu. Mijają miesiące a to nadal nie działa tak jak powinno i już nie zadziała...
 
Do góry