Problem z USB w xr75x90j

gentillo

New member
Że względu na to, że Sony trochę skąpi miejsca na swoich TV, postanowiłem dodać dysk USB w celu przerzucenia na niego części aplikacji. Generalnie proces przebiegł pomyślnie, ale pojawił się problem. Przy podłączonym dysku USB/pendrivie telewizor ma problem z uruchomieniem. Zaświeca się dioda ale ekran pozostaje czarny i nie ma charakterytycznego pstryknięcia. Przez kilkadziesiąt sekund TV nie reaguje na pilota. Dopiero po tym czasie możliwe jest uruchomienie TV przez ponowne użycie pilota. Wygląda to wtedy tak jakby TV startował od początku, pojawia się ekran startowy z kolorowym, kręcącym się prostokątem i logo google. Przy uruchomieniu bez pendriva system jest gotowy do pracy natychmiastowo. Sytuacja ma miejsce na różnych dyskach i pendrivach. Mam wyłączone wszystkie opcje związane z oszczędzaniem energii. W starych modelach można było włączyć pro mode i wymusić zasilanie USB w trybie standby. Bo podejrzewam, że z tym może być związany problem. Niestety w Android 10 nie ma możliwości uruchomienia pro mode. Chyba... Ktoś może spotkał się z podobnym problemem?
 

moski1

New member
Napisz proszeę na PW dostaniesz kontakt.
Hej Kiki
Znasz rozwiązanie tego problemu?
Napiszę na PW


Witam
Mam ten sam problem w modelu X94J. Do portu USB wpiąłem pendrive 128GB i na nim trzymam wszystkie aplikacje + gry z psx
Sytuacja z załączaniem tv jest dokładnie taka jak opisujesz.
Już reklamowałem tv własne z tego tytułu niezgodności bo prawidłowe włączenie nie było możliwe za każdym razem.
Serwisant wymienił płytę główną.
Uspokoiło się na kilka tygodni i obecnie również się zdarza ale nie za każdorazowym włączeniem telewizora. Na 10 uruchomień może z 3-4 są opóźnione przez restart całego systemu.
Zastanawiam się nad kolejnym zgłoszeniem tej samej usterki.
Pendrive mam cały czas wpiętego bo jest to funkcja z której chcę korzystać.
Na tą chwilę rozwiązania nie widzę jak reklamować...
 

moski1

New member
Po konsultacji z osobą obeznana w temacie mam informację że nie ma innego rozwiązania jak aktualizacja którą musi wydać sony
Dobra wiadomość jest taka że model X94J dostał majowy upgrade
Trzeba zobaczyć co namieszali Może problem jest wyeliminowany

73985758a0189a1feaa39832d238b9c4.jpg
 

moski1

New member
Ostatnio wpadła aktualizacja na czerwiec i muszę powiedzieć że nie mam problemów z uruchamianiem
Odpala się od strzała[emoji39]
Dodali jeszcze ulepszenie VRR co cieszy bo w końcu można z tego korzystać [emoji16]
7cc0a55430abf73cff0b91cef6ca39d8.jpg
 
Do góry