85xh9096

bzyku_flashi

New member
Witam,
to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Pacjent XH9096 w wersji 85, ale to pewnie nie ma znaczenia. Używam tv od grudnia 2020, wykupiłem sobie gwarancję w sony center na 5 lat. ostatnio zauważyłem takie dziwne "niepodświetlenie", myślicie, że reklamować? Czy nie warte zachodu ale mi się to cały czas w oczy rzuca. Na tv chwilę zbierałem więc sami wiecie.
Poniżej screeny mam nadzieję, że widać.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Attachments

  • IMG_0936.jpg
    IMG_0936.jpg
    419,7 KB · Wyś: 71
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli CI przeszkadza to zdecydowanie zgłoś !
A masz jeszcze gwarancję - więc tym bardziej.
 

bzyku_flashi

New member
Dziękuję, właśnie chciałem się dowiedzieć jak to jest ewentualnie w przypadku innych użydkowników. Czy mieli podobne zgłoszenia i jak do tego Sony podchodzi. Dzięki
 

adam555

New member
Czy to chodzi o ciemne plamy? I u mnie na XH95 zaczyna się w jednym rogu robić. Jakby było mało że ogólnie po rogach słabiej świeci, ale nie przeszkadzało to za bardzo w normalnym użytkowaniu. A ta plama, zaczernienie to i owszem, zaczyna uwierać. To jest chyba kurz albo jakieś opary z produkcji. U mnie w takim kształcie jakby zasysało od rogu, coś jak w nieszczelnym oknie, czasem zrobi ciemną smugę na ścianie.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Piękny clouding... teraz już wiecie dlaczego lepiej kupić Q80A zamiast XH90 ;) Takie rzeczy raczej nie podlegają gwarancji, zdziwię się jak ci to uznają... zwłaszcza w Sony.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Tylko pokaż mi zdjęcia cloudingu w Q80A... a nie wrzucasz link do obrazków w google, gdzie Q80A nie znalazłem? Samsung nie pozwala wyłączyć wygaszania, więc nawet jakby clouding był to go nie zobaczysz.
 

zydok0kr

Member
Witaj.
Ja miałem takie same plamy kurzu w KD 85XG9506, telewizor był używany przez niecałe dwa lata, miałem również dodatkową ekstra gwarancję od sony tą na 5 lat. W ramach tej gwarancji zgłosiłem uszkodzenie tv, główny serwis Radomski przysłał do mnie nasz miejscowy serwis, pan przyjechał porobił fotki przesłał je do serwisu centralnego. Zapadła decyzja że przyjadą i wezmą do czyszczenia. 3 dni później tv poszedł na serwis. Po niecałym tygodniu dzwoni pan do mnie z centralnego serwisu z propozycją wymiany mojego tv na tv KD 85XH9505 lub możliwością czyszczenia mojego starego tv. Podjąłem decyzję w ciemno - wymiana. Co prawda nie mówił że będzie to nówka sztuka ale też nie mówił że będzie to odnawiany tv. Po około 2 tygodniach dostałem do domku NÓWKĘ SZTUKĘ - o dziwo. Sprawdzałem kodem serwisowym ilość przepracowanych godzin i ilość uruchomień i było 0000 / 0004 / 0000 . Tak więc warto chyba było zgłaszać go na serwis.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Brud wchidzący pod matrycę to osobny temat... Sony przeważnie zgadza się wtedy na jednorazowe czyszczenie matrycy. Jeżeli zaczęli wymieniać tv to dobry krok, pytanie czy powszechny.


Clouding to nierówne podswietlenie.
 

bzyku_flashi

New member
Ja mam go rok i 4 miesiące, też mam wydłużoną gwarancję. Więc za chwilę będę to zgłaszał. Zobacze co odpowiedzą. Chyba, że się sprzeda w rozsądnych pln i wymieni na nowy model.
 

zydok0kr

Member
Mnie wymienili na nowy to może im się zmieniła polityka odnośnie wymiany dużych ekranów. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam

Przede wszystkim trochę mylicie pojęcia. Zdjęcie które przedstawił autor tego postu nie zawiera efektu tzw "cloudingu". Efekt ten testuje się na bardzo ciemnych planszach (granat, czern) i wynika z nierównomiernego podświetlenia oraz słabym wygaszaniem czyli local dimming. Wg mnie jest to gromadzący się kusz. Poczytajcie o tym problemie w sekcji Philips. Dzisiejsze ledy nie są szczelne ze względu na mocne nagrzewanie sie wiec muszą mieć "wentylacje". Ja mam 75XH9096 i po roku mam juz 2 robale za matryca! SONY rzekomo raz czysci w ramach gwarancji ale ten sam problem może sie, a raczej na pewno powtórzy. Głównym problemem matrycy w modelach xh to tzw. DSE (czyli efekt brudnego ekranu). Im wiekszy calarz efekt dse tez bardziej widoczny i uciązliwy. Na szczęscie vertical banding w tych modelach całkiem OK.
 
Do góry