Czemu mam obraz czarnobialy ?

kromag

New member
Witam wszystkich.
Mam nastepujacy problem z Tv sony 46v2500 podlaczylem scart(gniazdo AV1) z wyjsciem s-video do karty graficznej komputera . Na ekranie telewizora mam obraz czarnobialy .Co jest tego przyczyna ?.Czy skart powinien byc podlonczony w gniazdo AV2?, zeby miec obraz normalny.Prosze o odpowiedz .
 

bor@s

New member
hmm

jeżeli to gniazdo obsługuje S-Video, to prawdopodobnie kabel Euro nie ma odpowiedniego kabelka na właściwych pinach. Jeden drut przenosi info o jasności (luminancja - stąd czarno biały obraz), drugi drut info o kolorach (chrominancja). Generalnie S-Video w kablu Euro nie jest za bardzo ustandaryzowane. Możesz rozwiązać problem poprzes ustawienie w ustawieniach karty graficznej sygnał typu Composite PAL. Wówczas info o kolorze będzie na jednym drucie z chrominancją i będziesz miał kolorowy obraz, ale o nieco gorszej jakości.
 

qrko

New member
bor@s napisał:
Możesz rozwiązać problem poprzes ustawienie w ustawieniach karty graficznej sygnał typu Composite PAL. Wówczas info o kolorze będzie na jednym drucie z chrominancją i będziesz miał kolorowy obraz, ale o nieco gorszej jakości.

Jak to uczynić? Nie widze takiej opcji w panelu sterowania nVidii :(
 

kwiatus19

New member
A nie prościej S-Video <-> S-Video kabelek zastosowaći po kłopocie, przecież TV takie posiada. Prosto i bez problemów, kabelek zaś kosztuje 10-20 zł.
 

qrko

New member
kwiatus19 napisał:
A nie prościej S-Video <-> S-Video kabelek zastosowaći po kłopocie, przecież TV takie posiada. Prosto i bez problemów, kabelek zaś kosztuje 10-20 zł.

Kabelkiem S-Video to ja nie puszcze rozdzielczosci 1920x1080. Nawet 1024x768 nie idzie. Zeby byla ladny obraz to w komputerze musi byc podlaczone do gniazda monitorowego.
 

kwiatus19

New member
qrko napisał:
Kabelkiem S-Video to ja nie puszcze rozdzielczosci 1920x1080. Nawet 1024x768 nie idzie. Zeby byla ladny obraz to w komputerze musi byc podlaczone do gniazda monitorowego.
Po pierwsze: do kolegi "qrko". Odpowiadałem koledze "kromag" autorowi postu, który tym własnie sposobem chce podłaczyć komp do LCD. Dlaczego tak chce podłaczyć to juz jego prywatna fantazja.
Po drugie: do kolegi "qrko". Najpierw interesujesz sie tym spsosbem podłączenia dokładniej opisanym przez "bor@s", a potem uświadamiasz mnie ze takim sposobem nie otrzymamy dobrego obrazu.
Po trzecie: oczywiste jest, że połaczenie sie z LCD za pomocą D-sub da nam duzo lepszą jakość obrazu.
 
Do góry