26'' - Sony czy ... Sony? ;)

be_er

New member
Witam!

Zamierzam (zdecydowanie!) kupić w końcu nowy telewizor.
Stanęło na przekątnej 26 cali - ze względów oczywistych, czyli niewielka ogległość TV od oglądających (najczęściej poniżej 2m).
No i zacząłem czytać i ogladać wszelakie modele w marketach....
Skutki tego takie:
- od czytania głowa boli ;) a wiedzy nie przybywa...;
- z oglądania modeli w sklepach podjęta została decyzja co do designe. A więc ma to być czarny, matowy odbiornik o "surowych rysach", czyli m.in taki, jak SONY KDL-26P2530; Znalazłem równie fajny z zewnątrz jakiś Sharp i Panasonic (modeli nie pomnę...);
- odpadają zupełnie wypusty Samsunga - wszystko chyba robią w błyszczących obudowach;
Jak więc widzicie skupiłem się na razie na wyglądzie zewnętrznym :)

Mniej-więcej wybór jest: podany KDL-26P2530 lub coś podobnego :)
Trochę duża cena jak na tak niewielką przekątną, stąd też ten post - żebyście utwierdzili mnie w przekonaniu lub zniechęcili do niego, wskazując inny, jakościowo podobny, a tańszy model.
Tu są wszystkie produkty Sonego w rozmiarze 26 cali:
http://skocz.pl/wybrane.sony
(również w szarej obudowie, które wykluczam).
Czy wśród tych modeli wskazalibyście tańszy, a równie dobry?
Będę wdzięczny za każdą uargumentowaną podpowiedź, oczywiście nie tylko w obrębie Sony.
Dodatkowe informacje:
- wskazane (bardzo) żeby miał PIP (w znaczeniu 'obraz w obrazie', a nie zatrzymanie obrazu),
- wskazany przyzwoity dźwięk - odbiornik raczej nie będzie podłączany do niczego zewnętrznego...,
- podpięty będzie odtwarzacz DVD z HDMI,
- podpięta będzie kablówka 'cyfrowa', Vectra - jeszcze jej nie mam, ale 'mam mieć'; chyba jakichś szczególnie dziwnych złączy nie posiada (chyba zwykły antenowy przewód); przej jakiś czas będzie zwykła, analogowa kablówka...,
- na 99,99% nie będzie doń podłączany komputer;
- może będzie podłączany odtwarzacz VHS - ale to żaden priorytet;
- mogą być podłączane urządzenia typu kamera lub aparat (cyfrowe);
- no i sprawa oczywista: coby sprzęcik miał możliwie dobrą jakość obrazu w swoim segmencie wielkościowym i cenowym.
Kwota przeznaczona na zakup: raczej nie chciałbym wydać więcej, niż 2500 zł, przy czym chciałbym być przekonany co do wywalanej kasiorki :)
Podpowiecie?
Z góry dzięki serdeczne
 
Do góry