TV Sony kdl-40ex725 - podłączenie TV naziemnej

arturocki

New member
Witam serdecznie na leciwym już telewizorze Sony kdl-40ex725 chciałbym mieć możliwość oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej. Z tego co wyczytałem w internecie ma on wbudowany tuner DVB-T. Czy wystarczy w takim układzie zainstalować antenę kierunkową i wszystko powinno śmigać? Odległość od nadajnika to około 40km.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli jest to DVB-T MPEG4 to wystarczy. Jeżeli MPEG2 to niestety nie. Ale jeżeli nawet jest OK to nie na długo. W przyszłym roku Polska przechodzi na stanard H265 hevc. A tego to już Twój TV nie obsłuży. Pozostaje Ci dokupić zewnętrzny dekoder. Koszt pewnie coś około 100 zł.
 

arturocki

New member
Dzięki za odpowiedź... taki zapis wyczytałem w instrukcji na stronie Sony: "Wszystkie funkcje dotyczące Telewizji Cyfrowej ( ) dostępne są tylko w krajach lub na obszarach, gdzie nadawane są sygnały cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T (MPEG2 i H.264/MPEG-4 AVC) lub w miejscach, w których istnieje dostęp do kompatybilnych z urządzeniem sygnałów kablowych DVB-C (MPEG-2 i H.264/MPEG-4 AVC)."

Czyli wygląda na to że MPEG-4 też obsługuje?

@kiki A ile trzeba? Telewizja ma być dla zaprzyjaźnionego emeryta, nie potrzebuje on fajerwerków jedynie podstawowe kanały... aby to było stabilne rozwiązanie bez większych zakłóceń - problemów z odbiorem ;)

Myślałem np. o takiej antenie: https://allegro.pl/oferta/esperanza..._unit_id=ed2fba37-6155-48a3-8b06-24784a77fe0a
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Antena jak antena. Problem w tym, że H264/MPEG4 w przyszłym roku zostanie zastąpiony przez H265/HEVC. Dlagego i tak nie obejdzie się bez zewnętrzego dekodera.
Na dzisiaj, jeżeli TV faktycznie obsługuje kodek H264/MPEG4, będzie możliwy odbiór NTC.
 

arturocki

New member
Antena jak antena. Problem w tym, że H264/MPEG4 w przyszłym roku zostanie zastąpiony przez H265/HEVC. Dlagego i tak nie obejdzie się bez zewnętrzego dekodera.
Na dzisiaj, jeżeli TV faktycznie obsługuje kodek H264/MPEG4, będzie możliwy odbiór NTC.

To jakiś w miarę stabilny budżetowy dekoder jaki kupić?
 
Do góry