Kalibracja Sony KD-55XH8096

greggory

New member
Na początku chciałbym się przywitać.
Jestem nowym użytkownikiem forum.

Poszukuję ustawień do kalibracji telewizora Sony KD-55XH8096. Jest ktoś w posiadaniu takiego pakietu i może się podzielić. Dzięki wielkie z góry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW - dostaniesz info dla niebieskich członków forum.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Na początku chciałbym się przywitać.
Jestem nowym użytkownikiem forum.

Poszukuję ustawień do kalibracji telewizora Sony KD-55XH8096. Jest ktoś w posiadaniu takiego pakietu i może się podzielić. Dzięki wielkie z góry.

Firma Skalibruj... robi to profesjonalnie. Ja z niej skorzystałem i jestem mega zadowolony.
Nazwy tu nie mogę dokładnie podać, bo jakiś nawiedzony usuwa...
Każdy TV ma inne parametry i żadne tzw. "gotowce" nie wycisną wszystkiego ze sprzętu!
To tak jak z samochodami: producent twierdzi, że ma 100 PS, a każdy egzemplarz ma od tych danych często spore odchyłki.


stopka:
Sony KD85-ZG9:rolleyes:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7 gen2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20.
 
Ostatnia edycja:

greggory

New member
Ogólnie jestem zadowolony z telewizora. Odpuściłem póki co ręczne kalibracje i oglądam najczęściej w trybie Film.
 

Petru23

Banned
Do normalnej telewizji dobry jest standardowy z lekka korektą podstawowych parametrów typu kontrast czy poziom czerni. Do filmów kinowy lub własny z lęka korekta. Ogólnie xh80 to tv z bdb kolorami nie wymagającymi kalibracji. Korekta bieli czy ustawienia kolorów niewiele wnoszą. Jeden z najlepszych tv pod tym kątem, jaki miałem. Jedne z najlepiej świecących tv na sklepie łącznie z oledami, które traciły w pełnym oświetleniu sklepowym.
Jeśli oglądacie tv z dekodera to w ustawieniach źródła, w opcjach obrazu macie przestrzeń barw do wyboru. 709 jak jest starszy film, dci jak nowszy. Wg uznania.

Wkleocoe sobie ustawienia z rtings.
 
Do góry