Sony KD-49XH9505 clouding, color banding

kola01

Well-known member
Bez reklam
OLED nie ma podświetlenia, wiec nie ma wad związanych z nierównomiernym podświetleniem matrycy jak np. cloudingu czy bandingu.
Ma natomiast masę innych wad, w tym sporą część takich, których nie znajdziesz w LCD. Mam nadzieje, że dokonałeś świadomego wyboru, choć jak napisałeś, że będziesz sprawdzał clouding na OLEDzie to jestem przekonany, że sam nie wiesz co kupiłeś.
 
Ostatnia edycja:

SonGoku920

New member
OLED nie ma podświetlenia, wiec nie ma wad związanych z nierównomiernym podświetleniem matrycy jak np. cloudingu czy bandingu.
Ma natomiast masę innych wad, w tym sporą część takich, których nie znajdziesz w LCD. Mam nadzieje, że dokonałeś świadomego wyboru, choć jak napisałeś, że będziesz sprawdzał clouding na OLEDzie to jestem przekonany, że sam nie wiesz co kupiłeś.


Zdaję sobie sprawę z wad jakie ma oled. Jeśli chodzi o wypalenia i że występuje czasem też zafarb. W każdym bądź razie na zafarb i wypalenia jest gwarancja i to nie taka jak w sony że powiedzą że wszystko jest w normie tylko jak występują martwe piksele zafarb czy też wypalenia to wymieniają matrycę na nową.


Przyjdzie jutro do mnie ten TV jeśli mi nie będzie odpowiadał i stwierdzę że bardziej mi pasował sony to zwrócę i kupię Sonego 49xh9505.


Jeśli chodzi o grę na konsoli to ma 4 wejście hdmi 2.1, ma też wejście słuchawkowe co jest dla mnie ważne gdyż mam małe dzieci w domu.


Jeszcze ten android w sonym nie rozumiem tego jak może się ścinać zwykła aplikacja cda.pl podczas oglądania albo jakikolwiek odtwarzacz do filmów nawet ten wbudowany a jak na PC się ustawi tryb kinowy i włączy film to też się ścina a w trybie gra te filmy nie wyglądają tak dobrze.


Nie wiem jak z Netfliksem ale pewnie też by się ścinał. Co do odtwarzaczy filmów z dysku zewnętrznego czasami pomagało wyłączenie i włączenie TV albo restart. Jak dla mnie czegoś takiego nie powinno być. Telewizor za takie pieniądze powinien odtwarzacz filmy bez zająknięcia.


Mój brat ma Oleda kupił 2 lata temu i do tej pory używa ale matrycę mu wymieniali bo miał vertical banding. Także jakiego telewizora się nie kupi to jest loteria. Oczywiście jeśli będzie miał vertical banding to zwracam od razu nie ma co się denerwować. Niestety z tego co wyczytałem to musi być jakiś bardzo zły ten banding żeby wymienili matrycę w LG także jeśli taka usterka wystąpi to od razu lepiej zwracać telewizor. Mój brat rok się musiał prosić żeby mu wymienili.


Pozdrawiam i dziękuje za rady. To będzie mój pierwszy Oled.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Jeszcze ten android w sonym nie rozumiem tego jak może się ścinać zwykła aplikacja cda.pl podczas oglądania albo jakikolwiek odtwarzacz do filmów nawet ten wbudowany a jak na PC się ustawi tryb kinowy i włączy film to też się ścina a w trybie gra te filmy nie wyglądają tak dobrze.


Nie wiem jak z Netfliksem ale pewnie też by się ścinał. Co do odtwarzaczy filmów z dysku zewnętrznego czasami pomagało wyłączenie i włączenie TV albo restart. Jak dla mnie czegoś takiego nie powinno być. Telewizor za takie pieniądze powinien odtwarzacz filmy bez zająknięcia.
...

Na pewno masz ten TV? U mnie nie występuje żadna z wymienionych przez Ciebie wad. Wszystko odtwarza się płynnie i sprawnie. A na co dzień używam: CDA, HBO Go, Netflix 4K, Player, YT, Canal+. Nawet najmniejszych ścinek czy zacięć nie widziałem. Ani razu.
Może masz neta po WiFi i słaby zasięg?
 
Do góry