Sony 55XF9005 - Najnowsza Aktualizacja ???

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam, czy u kogoś z was jest taki problem po najnowszej aktualizacji :
- Nie działa wyłączenie tv z pilota dekodera , Przed wszystko było ok , w sobote pobrałem najnowszy soft i lipa !!! HDMI CEC - próbowałem chyba wszystkiego i nie działa Włączenie jest ok przez dekoder i tv się włącza ale już nie wyłącza się ?

W ustawieniach Dekodera mam ok HDMI CEC - włączony jak było tak i jest , w tv szperam i nic nie daje .

Mam podpięty pod HDMI 1 dekoder , ale mimo to wszystko było ok przed nowszą aktualizacją !!!
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Poszperaj w menu. W Nvidii Shield TV, którą mam (też jest na Android TV), nie tylko włącza się i wyłącza samo HDMI CEC ale głębiej w menu jest też opcja czy ma włączać i/lub wyłączać urządzenie na drugim końcu kabla HDMI. Być może w Twoim TV jest podobnie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Przewaliłem całe menu z tym związane i nic nie daje ( brawia sync ) ,
1 . Z pilota dekodera mogę włączyć ( dekoder + tv ) ( przy wyłączeniu : dekoder - tak , tv - nie ,
2 z pilota tv mogę wyłączyć ( tv + dekoder ) przy włączeniu tv - tak , dekoder - nie

Napisałem do suportu Sony , zobaczę co odpiszą ?
 

Tetley

New member
Przewaliłem całe menu z tym związane i nic nie daje ( brawia sync ) ,
1 . Z pilota dekodera mogę włączyć ( dekoder + tv ) ( przy wyłączeniu : dekoder - tak , tv - nie ,
2 z pilota tv mogę wyłączyć ( tv + dekoder ) przy włączeniu tv - tak , dekoder - nie

Napisałem do suportu Sony , zobaczę co odpiszą ?

Daj znać co Ci Sony odpisało.
W moim XF jest dokładnie tak samo...
A było inaczej:niewiem:
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nic nie daje dekoder Evobox HD przed było wszystko ok jak ta lala a po aktualizacji lipa .
To moje zgłoszenie :

POWÓD ZAPYTANIA Potrzebuję pomocy dotyczącej korzystania z produktu
KRÓTKI OPIS Witam, po najnowszej aktualizacji którą zainstalowałem w sobotę nie działa mi hdmi 1 cec . Po włączeniu dekodera jest ok ale już wyłączenie dekodera niestety tv się nie wyłącza !!!! A przed aktualizacją było wszystko ok . Czekam na info w tej sprawie . W dekoderze mam wszystko ok także problem z waszym nowym softem !!!


Od sony nr 1 :
Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Nawiązując do zgłoszenia, uprzejmie proszę o dokładne wykonanie poniższych kroków celem zresetowania telewizora:


HOME - USTAWIENIA - PAMIĘĆ I RESETOWANIE - PRZYWRACANIE DANYCH FABRYCZNYCH - OK - OK


W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub kontakt telefoniczny pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi:

Następnie wysłałem iż problem nadal jest i jak wcześniej że wina oprogramowania i odpowiedz :

Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z firmą Sony Europe.

Nawiązując do nadesłanego zgłoszenia, korzystanie z opisanej przez Pana funkcji jest dostępnę tylko dla urządzeń zgodnych z systemem BRAVIA Sync.

Poniżej przesyłam obecnie obowiązujcą listę kompatybilnych urządzeń z Pana odbiornikiem.


https://helpguide.sony.net/tv/faep1/v1/pl/04-07_02.html



W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub telefon pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi:
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
To jakim cudem wcześniej działało a teraz nie działa !!!! To wina dekodera - BZDURA .
Różne kombinacje próbowałem i nic , z dekodera tylko co mogę tv + dekoder razem sie uruchamiają a już wyłączenie niestety z pilota TV ok - wyłącza się i dekoder i tv
 

gojar

Member
Po aktualizacji do 9 (sprawdzone na dwóch tv) pilot stał się bardzo "tępy". Zmiana poziomu głośności działa fatalnie. Podgłaśnianie, po naciśnięciu + działa tylko przy kolejnym naduszaniu przycisku. Trzymając na stałe, nic się nie dzieje. Wcześniej było ok. Ogólnie czułość na pilota jest słaba. Ponowne parowanie pilota nic nie zmienia. Współpraca z dekoderem też pozostawia wiele do życzenia.
 

gojar

Member
No chyba obsługa pilota nie wymaga 10 rdzeni i 8 gb pamięci? Hardware to raczej jest potrzebny przy obróbce obrazu, sterowanie to pikuś. Tym bardziej że nie chodzi o opóźnienia a nieprawidłowe działanie. W innych aspektach nie widzę różnicy pomiędzy 8 i 9. Jeśli ma być robiona na siłę 10 to raczej nie ma sensu.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Po aktualizacji do 9 (sprawdzone na dwóch tv) pilot stał się bardzo "tępy". Zmiana poziomu głośności działa fatalnie. Podgłaśnianie, po naciśnięciu + działa tylko przy kolejnym naduszaniu przycisku. Trzymając na stałe, nic się nie dzieje. Wcześniej było ok. Ogólnie czułość na pilota jest słaba. Ponowne parowanie pilota nic nie zmienia. Współpraca z dekoderem też pozostawia wiele do życzenia.

Sprawdź baterie w pilocie. Jak są słabe, to też cuda się dzieją.
 

gojar

Member
To nie baterie. Pierwsze poszły do wymiany. Syn ma ten sam model tylko 55 cali, objawy identyczne po aktualizacji. Coś musieli skopać :(
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak do tej pory nic się nie zmieniło !!! jak jest problem to na razie zostaje , nic nie daje robienie różnych rzeczy darowałem sobie z tym hdmi cec tv- dekoder
 

Proximity

Member
Witam,

Też to zauważylem u siebie. Mam Sony Bravia 55XE9305 i po aktualizacji do v6.7140 (Android 9) też przestał mi sie wyłączać TV po wyłączaniu pilotem dekoder UltraBOX (Canal+). Niestety jest błąd generalny w tej wersji firmware i trzeba poczekać do kolejnej wersji, gdzie naprawią napotkane błędy. Jak widać dotyczy to całej palety sprzetu dla tego firmware'u. Sądzę, że wkrótce będzie ta nowa wersja, już trzeci miesiąc mija od ostatniej.

/Proximity
Sony Bravia 55XE9305
 

gojar

Member
Co ciekawe, mój po wyłączeniu dekodera C+ też się wyłącza, po czym po kilku sekundach włącza się samoczynnie ponownie. Wyłączam pilotem, gąśnie i jeszcze raz się włącza. Dopiero teraz po ponownym wyłączeniu pilotem jest ok. Przed aktualizacją oczywiście tego nie było :(
 

niu101

New member
Czy ktoś kto zaktualizował do Androida 9.0 może napisać, czy pojawiła się w google play aplikacja Rakuten TV ( w 8.0 jest tylko Rakuten Viki) ? I czy generalnie jest jakaś zauważalna różnica miedzy starym, a nowym andkiem ? Warto aktualizować ?
 
Do góry