Sony 55XF9005 - Najnowsza Aktualizacja ???

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam ponownie i muszę napisać iż dzisiaj rano pobrałem nową aktualizację i problem znikł , już mogę wyłączyć pilotem od dekodera także i tv się wyłącza , Poprawili to :

1. Rozwiązano problem, w wyniku którego telewizor nie wyłączał się po wyłączeniu urządzeń HDMI podłączonych z użyciem funkcji BRAVIA Sync (HDMI CEC)

2. Rozwiązano problem losowego pojawiania się banera informacyjnego podczas oglądania materiałów z podłączonych urządzeń HDMI

3. Rozwiązano problem uniemożliwiający łączenie się telewizora z pewnymi subwooferami bezprzewodowymi


Ale jeśli chodzi o punkt nr 2 to mi nadal się pojawia baner informacyjny co około 4,5 - 5 godziny użytkowania .
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Poprawka : Co do punktu 2 także zostało rozwiązane , także wszystko wróciło do normy po aktualizacji .
 

kiko1980

New member
Cześć czy możecie mi podpowiedzieć co zrobić z aktualizacjami? chodzi mi o fakt, że przy wyszukiwaniu aktualizacji pokazuje mi komunikat, ze oprogramowanie jest aktualne a jak patrzę w system to mam wersję 8.0.0 i stan aktualizacji zabezpieczeń z 1 lipca 2020. TV jest podłączony kablem do neta
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Cześć czy możecie mi podpowiedzieć co zrobić z aktualizacjami? chodzi mi o fakt, że przy wyszukiwaniu aktualizacji pokazuje mi komunikat, ze oprogramowanie jest aktualne a jak patrzę w system to mam wersję 8.0.0 i stan aktualizacji zabezpieczeń z 1 lipca 2020. TV jest podłączony kablem do neta

U mnie jest Wersja 9 stan aktualizacji 5 marca 2021
 

j@j

Member
A skąd ktoś może tutaj wiedzieć czego tak jet,sami z sony może nie do końca wiedza co i jak.Być może wychodzi partiami na serię lub coś takiego.
 

kiko1980

New member
A skąd ktoś może tutaj wiedzieć czego tak jet,sami z sony może nie do końca wiedza co i jak.Być może wychodzi partiami na serię lub coś takiego.

po to jest forum po to człowiek pyta... z sony zapewne ogólnikową odpowiedz bym dostał ma dzień dobry i czekał kilka tygodni potem na wyjaśnienie..... a jakbym w zapytaniu dodał że wielu użytkowników tak ma to by może bardziej przyłożyli się do odpowiedzi? no chyba że faktycznie jestem jedynym w tym temacie i wtedy i dla mnie sprawa byłaby jaśniejsza.
ps gdyby wychodziło partiami to raczej już 11 miesięcy bym nie czekał na aktualizacje - bynajmniej tak mi się wydaje


szukam odpowiedzi/podpowiedzi ot co
 

babus

Member
Z moim XF9005 mam tak samo. TV nie widzi aktualizacji. Wgrywam ręcznie z pena. Nie wiem z czego to wynika. Mój drugi tv LG oled B8 wszystkie aktualizacje połyka z automatu.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ja zawsze wgrywam ręcznie. Automatyczną aktualizację mam wyłączoną. Zawsze może się coś popieprzyć pobierając z netu. Lepiej z pendriva.
 

kiko1980

New member
Może nie w temacie ale mam jeszcze jedno pytanie. O ile aktualizacje faktycznie będę mógł ściągać z neta to mam jeszcze jeden problem.
Mam ustawienia obrazu w trybie standard i po dłuższym wyłączeniu w domu prądu tv po ponownym uruchomieniu gubi ustawienia obrazu. Przy krótkim braku prądu coś takiego się nie dzieje. Miałem już tak dwa razy jutro zamierzam sprawdzić to po raz kolejny. Co ciekawe ustawienia kalibracyjne od Kikiego nadal są. Czy może ktoś miał podobną sytuację?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Model 55xf9005 - HDMI CEC rozwiązany problem ale z paskiem informacyjnym jest nadal problem , co kilka godzin pojawia się , poprzednio napisałem że jest oka ale jednak nie !!! Nie wiem jak u innych osób ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Pojawiła się nowa aktualizacja na model XF9005 ale i nie tylko :

https://www.sony.pl/electronics/sup...x_x90xxf-series/kd-55xf9005/software/00262498

Ta aktualizacja wprowadza także poniższe korzyści i udoskonalenia.

Rozwiązano problem, w wyniku którego telewizor nie wyłączał się po wyłączeniu urządzeń HDMI podłączonych z użyciem funkcji BRAVIA Sync (HDMI CEC)
Rozwiązano problem losowego pojawiania się banera informacyjnego podczas oglądania materiałów z podłączonych urządzeń HDMI
Rozwiązano problem uniemożliwiający łączenie się telewizora z pewnymi subwooferami bezprzewodowymi
Wprowadzono przeprojektowane i zoptymalizowane menu Ustawienia (Android™ 9 Pie). Dalsze informacje o zmianach w menu Ustawienia zawiera ten artykuł.
Połączono aplikacje Wideo, Album i Muzyka w jedną aplikację Odtwarzacz multimedialny
W celu zwiększenia bezpieczeństwa usunięto funkcję WPS
Skrócono czas reakcji telewizora włączanego z trybu czuwania
Rozwiązano problem braku dźwięku z pewnego soundbara podłączonego przez HDMI ARC
Poprawiono odtwarzanie filmów w aplikacjach HbbTV
Poprawiono funkcję Wi-Fi
Rozwiązano problem występowania czarnego ekranu podczas dekodowania obrazu w formacie HEVC (High Efficiency Video Coding) z tunera telewizora
Do formatów obsługiwanych przy odtwarzaniu filmów z urządzeń USB dodano HEVC 100/120 Hz
Rozwiązano problem błędu sieci powodowany przez niewłaściwe ustawienie zegara systemowego
Rozwiązano problem migającej diody LED na modelach AG8 i poprawiono działanie systemu
Skrócono czas reakcji telewizora włączanego z trybu czuwania
 

dark2

Member
Ta aktualizacja dodaje tylko: Rozwiązano problem losowego restartowania się telewizora.
Reszta opcji była dostępna we wcześniejszych aktualizacjach.
 
Do góry