Sony KD-65A8 czy KD-65XH9505?

michasz

New member
Cześć,
dawno mnie tutaj nie było, ale "nadejszła wiekopomna chwila" i potrzebuję porady..
Od moich ostatnich zakupów telewizyjnych (również z pomocą Szanownego Grona) minęło 10 lat, w czasie których 46" Sharp LC-46LE810E "dawał radę".
Ale technologia poszła do przodu, świat uciekł i..jestem w kropce: co wybrać?


Zastanawiam się nad KD-65A8 (pierwszy wybór) i KD-65XH9505. Znalazłem oferty na Euro i Neo w wyszukiwarce i zastanawiam się, z czego wynikać może różnica 2000 PLN. Z samego OLED? Są jeszcze inne różnice, ale to raczej (?) drobiazgi..


No ale do brzegu..
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: ok. 35-40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: docelowo wisieć, początkowo stać na szafce
6. Jak słońce świeci w pokoju: okno po lewej stronie od telewizora, okno tarasowe od północy
7. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp LC-46LE810E
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał: dobrą jakość obrazu (dźwięk idzie przez ampl. Denona).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: telewizja INEA.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: w przyszłości "jakaś" konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: "covidowo" - 6-8h/dzień (home office, ale niech coś gra w tle..)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: filmy (TV, DVD, BD), sport, programy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z Internetu na ekranie telewizora: w tej chwili sporadycznie, ale YouTube, HBO GO itp. mogłyby być bezpośrednio z TV, bez podłączania lapka..
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: prawdopodobnie w przyszłości
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: "aktywnie" popołudniami/wieczorem, w dzień w weekendy
17. Preferencje co do wielkości: 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: słaby kontrast, wyblakłe kolory, "haczenie" obrazu
19. Preferencje co do marki: j.w. - Sony..ale jestem otwarty na argumenty i propozycje innej marki
20. Czy telewizor ma mieć 3D: w zasadzie nie - dotychczas nie używałem (w drugim TV - Panasonic - jest 3D i nigdy nie założyłem okularów.. :)
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: do 10 tys. (możliwy zakup ratalny..)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: to zależy 😊


Co wybrać? Może doradzicie inny sprzęt godny uwagi, który spełniałby te wymagania..?



Z góry dziękuję za wsparcie :)


Pozdrawiam.
 

SLAV7

New member
Bez reklam

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie brałby Oled 65"
- LG 65 GX masz w specjalnej cenie dla niebieskich plus Xbox X gratis i soundbar za pół ceny ( oszczędzasz 3500 zł)
- Philips 65 Oled 934 z soundbarem B&W
- Philips 65Oled 865 w programie gdzie sam wybierasz ceny .
- Oled Sony 65 AG 9 ale za dopłatą

Plus do każdego dodatkowo pakiet gratisów.
 

michasz

New member
Zdecydowanie brałby Oled 65"
- LG 65 GX masz w specjalnej cenie dla niebieskich plus Xbox X gratis i soundbar za pół ceny ( oszczędzasz 3500 zł)
- Philips 65 Oled 934 z soundbarem B&W
- Philips 65Oled 865 w programie gdzie sam wybierasz ceny .
- Oled Sony 65 AG 9 ale za dopłatą

Plus do każdego dodatkowo pakiet gratisów.

Czyli A8 odpuścić?
Kurcze, chyba za tępy jestem.. Gdzie/jak znajdę tą spec. cenę i promki? Wszedłem na Euro i owszem, soundbar jest w kilku opcjach, ale Xbox'a nie namierzyłem.. :niewiem:
 

SDman

Banned
Sony A8 to świetny TV przez wielu uważany nawet za lepszy od AG9 .
Spokojnie półka Philipsów i nieco wyżej niż CX.
Skalowanie A8 jest lepsze niż w CX, a to jest bardzo dobre.
 
Do góry