Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

sebasp

New member
Witam.

Nadszedł czas u mnie na zmianę telewizora. Do tej pory miałem Sharpa LCD i Plazmę Pioneera Kruro
zakupioną tu od kolegi z forum. Zastanawiałem się nad Sony KD-75HX9096 a Samsungiem QE75Q80TA

i gdyby ten drugi miał Dolby Vision to wybór był by oczywisty. W samsungu na fajny bajer wygląda opcja MultiView oraz większe możliwości współpracy w połączeniu z telefonem Samsung bo takie wszyscy mamy. Zdecyduje się wiec raczej na Soniaka no bo Netflix i Dolby Vision. Skąd polecacie zakupić by trafić na dobry egzemplarz i nie powystawowy?
 

sebasp

New member
Tym razem zakup ratalny wchodzi w grę. Cena do 10 tys. Najbardziej kusząca jest propozycja jednej z sieciówek z odroczonym terminem spłat. Takie czasy.
 

j@j

Member
Tak sobie,np gamma w xh nie ma takich opcji i ogólnie tryb podświetlenia zależny od warunków to nie jest to,ale przynajmniej mogłem porównać,nie wiem ile ten ktoś zapłacił za kalibrację ale ja na takie coś bym się nie zdecydował.
 

mieto132

New member
Nie rozumiem o jakich opcjach gammy piszesz a jeśli chodzi o jasność to myślę że żaden profesjonalny sprzęt nie wie jakie masz warunki otoczenia w domu i musisz ustawić pod siebie albo zostawić na automacie.
U mnie automat sprawdza się wyśmienicie, z tego co zauważyłem to w trybie netflix kalibracja załącza się on automatycznie a mimo to podczas nocnych seansów filmowych, przy scenach w których np.auta na ksenonach jadą w naszą stronę,dosłownie wypala oczy gorzej jak w realu[emoji6]

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

r4m

New member
Tak trochę nie w temacie, ale dzisiaj widziałem w sklepie obok siebie XH80 i XH90 i wydawało mi się naprawdę mocno, że XH80 ma sporo lepsze kąty widzenia... Czy to możliwe? Chyba oba mają takie same matryce VA. Może to być kwestia kalibracji?
 

Michu30

New member
Pogłoski są ale nie wiadomo czy to prawda. Trzeba by było to sprawdzić na oficjalnych certyfikowanych kablach z wtykiem 2.1
 
Do góry