Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Tocki

Member
również myślę nad modelem 9005, jak również coś od LG biorę pod uwagę.
Szukam 65 cali głównie do netflix, nc+ - ogladalność na wprost i wieczorem.
Co możecie polecić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tocki - ok , ale ile masz max kasy ?

===============================
J@J - napisz na PW dostaniesz info o kalibracji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- Sony 55XH90
- Philips 55PUS9435
- LG 55Nano 903
Jak będziesz niebieski , masz specjalną ofertę i pakiet gratisów dodatkowo.
 

dzefrez

New member
Do tych celów SONY XH90 będzie b.dobrym wyborem. Alternatywą moze być SAMSUNG Q80T ale nie ma DOLBY VISION i nie obsługuje dźwięku DTS


Ja pod konsole nowej generacji chciałem kupić Samsunga Q80T, ale chyba rzeczywiście ten SONY XH90 będzie lepszym wyborem. Czy jest jakaś rzecz na korzyść Q80 T ?
 

Michu30

New member
No może nie będzie tak awaryjny jak Xh90. Jak chcesz kupować już xh90 to obserwuj matrycę czy ci piksele martwe się nie ukazują oraz obserwuj złącza hdmi a także w niektórych egzemplarzach tv potrafi samoczynnie się włączyć i się wyłączyć oraz się przyciąć. U mnie były te dwa pierwsze problemy w pierwszym egzemplarzu bo sklep wymienił mi tv na drugi po zareklamowaniu. I póki co odpukać jest wszystko ok ale poobserwuję go przez 14 dni jak się do tego czasu coś pojawi będę żądał zwrotu gotówki lub dopłacę i wezmę coś innego i to już nie od Sony.
 

dzefrez

New member
Poza tymi awariami jesteś zadowolony ? Specyfikacje ma porównywalną do tego Q80T, ale w Sony dochodzi DolbyVision co ma znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Ogólnie tv jest fajny ma ładne kolory chodź są trochę stonowane ale to zależy jak sobie się ustawi obraz lub profesjonalnie skalibruje. Telewizory Sony zawsze miały takie stonowane kolory co daje bardziej realistyczny obraz. Jedyne do czego mogę się teraz doczepić to mała ilość stref bezpośredniego podświetlania jest ich tylko chyba 32 i to jest mało co widać ale to jest zwykły lcd a nie oled więc nie ma co tu wymagać cudów od czerni. Samą czerń można sobie wedle uznania dostosować w opcjach obrazu. Ogólnie jak na razie po wymianie na drugi egzemplarz jestem zadowolony jak za taką kwotę jaka jest w większości sklepów to raczej nic lepszego się nie dostanie na obecną chwilę. Obraz jest ostry i czytelny a w rozdzielczości 4k filmy aż się miło ogląda. W tym egzemplarzu nie mam całkowicie żadnych problemów hdmi czyta wszystko co jest podłączone do tv. No telewizor jest ok. Obraz w HDR jak świeci to w pokoju nie trzeba nawet światła zapalać bo pokój jest rozświetlony i czasem nawet trochę oczy bolą od takiej jasności. No jak na tv ze średniej półki jest ok do filmów i długiego grania się nadaje. Tv dostał także aktualizację już do HDMI 2.1 wiec ps5 będzie miało pełne wsparcie dzięki temu aby wyświetlać gry nawet w 120 klatkach przy rozdzielczości natywnej 4k. No ale po zakupie tego modelu każdy powinien obserwować swój egzemplarz bo może mu się przytrafić to samo co mi z matrycą.
 

dzefrez

New member
No kurczę nie mam pojęcia co wybrać. Czy ten Sony XH90 czy Samsung QLED Q80T. Gdyby nie brak DolbyVision w Samsungu to bym skusił się na niego. Choć w sumie nie wiem, czy to aż tak ważne...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I z podpowiedzi i z jakości, możliwości - wybrałbym Sony.
Obydwa masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
 

Michu30

New member
No brak dolby vision w Samsungu robi swoje. Ja wybrałem sony bo ma więcej możliwości już nie patrzyłem nawet na jasność w hdr bo dolby vision w filmach robi robotę.
 

SDman

Banned
No kurczę nie mam pojęcia co wybrać. Czy ten Sony XH90 czy Samsung QLED Q80T. Gdyby nie brak DolbyVision w Samsungu to bym skusił się na niego. Choć w sumie nie wiem, czy to aż tak ważne...
To największa oprócz braku wsparcia DivX (jak ktoś ma zasoby) oraz starego HbbTV wtopa Samsunga.
Gdyby nie to Q80R byłby u mnie w domu czy by został nie wiem ale na test bym go przytachał.
Q80R miał najlepszą na rynku powłokę antyrefleksyjną, która mnie zniewoliła :)
 

j@j

Member
Słabe te ustawienia i mało danych, jasność na 8,przecież to ciemny obraz, to ja lepiej sam ustawiłem jak te z linku.
Może ktoś jeszcze coś podeśle bardziej konkretnego.
 

Michu30

New member
No tylko ten człowiek z filmiku nie jasno o wszystkim opowiada. Całkowicie pominął ustawienia trybu gra a tylko wspomniał o nim. Dalej nie ma normalnych sprawdzonych ustawień do tego tv więc pozostaje konfiguracja na oko lub profesjonalna kalibracja.
 
Do góry