Kiedy nowy Sony KD-85XH9096 w sprzedaży i za ile???

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale podaj proszę jakie masz warunki, jaka odległość od ekranu, z czego sygnał i jakie potrzeby ?
 

panborysek

New member
Tv potrzebuję głównie do gier z dobrym HDR,odległość 3m,pokój raczej mało nasłoneczniony,oglądanie telewizji w hd z dekodera też żeby jakość była dobra.budżet 12 tysięcy.Najchętniej 85 cali.
 

panborysek

New member
Teraz mam Sony 65 cali XF-9005.dobry jest ale za mały,chciałem się dowiedzieć czy model nowszy XH 90,będzie świecił podobnie ,kolory,ostrość w grach HDR co xf??? Odległość 3m od ekranu.czekam na jakiś test wersji XH-sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak 85XH8096 to będzie godny następca XF9005.
Masz go w pakiecie dla niebieskich członków.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Jaka jest różnica z ciekawości miedzy xh90 vs xg85 w 85 calach prócz hdmi 2.1 matryce takie same va? Podświetlenie ?
 

panborysek

New member
Telewizor Sony XH9096 85″ jest 100hz na matrycy VA, dodatkowo ma Pełny Port HDMI 2.1 w tym obsługa obrazu 4K 120 kl./s (w przyszłości, po wydaniu odpowiedniej aktualizacji oprogramowania) oczywiście ma podświetlenie pełną matrycą diod LED (FALD czyli Full Array LED) średnia ponad 800 nitów w HDR , lepszy pilot niż w niższych seriach, więc jest godnym następcą XF9005.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Telewizor Sony XH9096 85″ jest 100hz na matrycy VA, dodatkowo ma Pełny Port HDMI 2.1 w tym obsługa obrazu 4K 120 kl./s (w przyszłości, po wydaniu odpowiedniej aktualizacji oprogramowania) oczywiście ma podświetlenie pełną matrycą diod LED (FALD czyli Full Array LED) średnia ponad 800 nitów w HDR , lepszy pilot niż w niższych seriach, więc jest godnym następcą XF9005.

Kiki pisał o 85XH8096..... chyba, że to literówka i chodziło mu o 9096 ;-)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Tylko panowie i panie ten Soniak ma niestety tylko 70 stref wygaszania a nie jak flagowe 700 , więc efekt halo będzie straszny.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Miki983

New member
Z niecierpliwością czekam na jakieś większe testy XH9096, sam mam zamiar kupić 75 cali po wakacjach, jednak liczę na co najmniej 800 nitów w HDR.
Kupiłbym 75XH9505, jednak, beznadzejnie wygląda na wąsko rozstawionych nóżkach, a do tego nie wejdzie mi przy takim ustawieniu podstawy JBL 9.1.
Można też liczyć na wyższy kontrast statyczny, gdyż XH90 nie ma X wide angle, który zmniejsza kontrast.

Przy okazji XH9096 jest następcą XG85, a nie XF9005, tak przynajmniej twierdzi Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego czasu będzie test.
Pierwsze sprawdzenie robiliśmy przedwczoraj XH9505.
To jeden z najlepszych LCD w historii, ale wymaga kalibracji !
Przed kalibracją rozjeżdża się kolor niebieski.
Świetny, Świetny telewizor.
 

Miki983

New member
Do tego czasu będzie test.
Pierwsze sprawdzenie robiliśmy przedwczoraj XH9505.
To jeden z najlepszych LCD w historii, ale wymaga kalibracji !
Przed kalibracją rozjeżdża się kolor niebieski.
Świetny, Świetny telewizor.
Poczekamy na test i będę decydować, gdyż najbardziej jednak zależy mi na jak najlepszym obrazie więc nie wiem czy jednak nie pójdę w XH9505, mam nadzieję że do jesieni o te 2 tysiace cena spadnie za 75 cali, co do kalibracji czy kupię XH90 czy XH95 będę robił zaraz po zakupie.
 

Miki983

New member
Cena raczej tak szybko nie spadnie .

Pożyjemy, zobaczymy, w tej chwili mogę mieć 75XH9505 za 12 tys (w znanym sklepie kupując razem z nim mały 43 calowy Samsung 43TU8502), jednak wolałbym brać w Sony Center z 5 letnią gwarancją, zobaczymy bo do kupienia mam jeszcze JBL bar 9.1, myślę, że do black friday jakieś fajne promki będą ;)
W międzyczasie muszę jeszcze sprzedać dotychczasowy bardzo dobry na swoje czasy 55HX750

Ps. sorki za offtop i wcinanie się w temat.

Wracając do tematu, czekamy na testy XH9096
 
Do góry