Sony KD-55XF8596 - ustawienia?

langus

New member
witam wszystkich maniaków tv:)
jestem posiadaczem Sony KD-55XF8596 od 1,5 roku dziś już wiem że wtedy zrobiłem wielki błąd nie kupując 9005 ale 1000 zł różnicy w cenie zakupu wydawało się wielkim dodatkowym wydatkiem:) ale było minęło...

do rzeczy: zabieram się za ustawienie obrazu od 1,5 roku niby ustawiłem i oglądam ale zawsze jakoś brak czasu lub po prostu lenistwo sprawiło że nigdy do końca nie byłem zadowolony a teraz w dobie pandemii zrozumiałem że coś trzeba z tym zrobić i zapytać profesjonalistów wiem kalibracja byłby wskazana ale nawet domowymi sposobami sam nie poradzę:( może ktoś z was ma taki model lub wie z czym go się je i pomoże uzyskać najlepszy z optymalnych ustawień mam NC+ nie gram a jak już to w gry z androida w które gra mój syn zresztą nawet nie wiem skąd zainstalować gry oprócz tych do sony oferuje;)

jeśli macie jakiś pomysł na ustawienia zapraszam do pomocy na dziś na pewno denerwuje mnie strasznie clouding wieczorami sony preferuje włączenie czujnika swiatła ale mnie on irytuje i z mojego punktu widzenia niszczy ustawienia obrazu no chyba że nalezy go ustawić w parze z czymś innym, co do hdr włączać czy nie a jak tak to 10? hm...
 

langus

New member
witam ponownie, kiki napisałem do Ciebie na priv i podałem e-maila zwrotnego niestety nie otrzymałem jeszcze parametrów ustawienia:( dasz radę to przesłać byłbym wdzięczny:) pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
langus - nic nie dostałem- napisz proszę jeszcze raz.

----------------------------------

W sprawie Kalibracji napisz na PW - jutro sprawdzę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz przykład niebieskiego - dwa wpisy wyżej w wątku. Ma niebieski kolor nicka na forum. To tylko Twój wybór.
 

langus

New member
no jasne, trzeba było wprost napisać zapłać za subskrypcję dostaniesz ustawienia do TV w innym przypadku niema opcji, niestety tak jak pisałem na PW nie mam konta bankowego i subskrypcja mi nie potrzebna więc potrzebne dane poszukam w necie, trudno jeśli to wielki problem żeby komuś pomóc... bezinteresownie;) ale taka polska mentalność...
 

krishd

New member
za darmo nikt;)

czekam za ustawieniami z konkurencyjnego forum gdzie ludzie są bardziej przyjaźni zapytam również o twój TV do p4 jak coś załatwię zostawie info na pw

Ok Jak coś daj znać Może się uda. Jak coś to pisz na pw.

@comeback
Ustawienia pewnie są podobne do Sony o podobnych parametrach, a użytkowników sporo


Natapatalkane z iPhone
 

krishd

New member
Oj, tutaj byłbym ostrożny. Nawet w tej samej serii modelowej są matryce, które zależnie od wielkości, mają nieco odmienne parametry, chociażby jasność. I jak tutaj dobrać ustawienia np. z tv 65 cali do 49? Słabo to widzę. Łatwiej - moim zdaniem - iść drobnymi krokami według pewnych ogólnych wskazówek tzw. kalibracji (korekcji ustawień lepiej brzmi), niż na ślepo brać ustawienia z innego modelu. ;)



No o to mi chodzi Żeby zaczepić się czegoś.


Natapatalkane z iPhone
 

langus

New member
@krishd - a orientujesz się, ilu użytkowników 49XG8396 znajduje się na forum? Jeśli nie, to dziwię się Twojemu pytaniu.

@langus - w wielu kwestiach nie zgadzam się z Forumowiczem @kiki, ale w tym przypadku, w podnoszonej przez Ciebie w dwóch tematach kwestii ustawień telewizora, muszę przyznać mu rację. O co masz pretensje? O to, że ktoś ponosi koszty, kalibrując jakiś telewizor i nie publikuje tego "bezinteresownie"? Po co piszesz o braku konta? W sumie o czymś może to świadczyć...


a wyczuwasz w moich postach pretensje do kiki? wręcz przeciwnie polecam go w innych moich postach ponieważ wiem że gość na wiedzę i jak kupisz u niego tv masz wszystko w cenie nie wiele wyższej niż w sklepie po kalibracji, ustawieniach i innych wodotryskach...

jeśli chodzi o koszt jak byś zagłębił się w moje wypowiedzi wiedziałbyś że rozumiem że klubu nie utrzymuje się z dotacji rządowych a z datków od użytkowników i tego nie neguje jednak by otrzymać wsparcie należy opłacić subskrypcję online niema opcji wpłaty blankietowej np: na poczcie,banku co dla mnie miałoby znaczenie bo nie mam konta bankowego,

co do "W sumie o czymś może to świadczyć... O CZYM??? ja nie zaglądam nikomu w portfel i nikogo nie neguje oraz wychodzę z założenia że to co mam przy d... jest moje i nie potrzebuje kasy plastikowej interesuje mnie żywa gotówka i tak się rozliczam z partnerami biznesowymi a jak coś potrzebuje zamawiam za pobraniem nie utrzymując banków nie płacąc prowizji bo szanuje swoje pieniądze i nie dorabiam innych bez potrzeby, więc zanim kogoś skreślisz ze względu na brak konta pomyśl mi takie życie odpowiada i nic ci do tego... pozdrawiam:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co kłamać ?
Psuje obraz ... Nie widziałem , a wiem najlepiej !!!
Koszt zerowy - po co kłamiesz ?
Wysłaliśmy ponad 50.000 kalibracji na cały świat. Niezadowolonych 7 osób !
Więc kłamstwa zachowaj dla innych !
 

langus

New member
Wyczuwam pewną rozczeniowość i wytykanie innym, że nie chcą czegoś zrobić bezinteresownie. Informowanie na forum, że nie posiada się konta odbieram, jako chęć usprawiedliwienia takiego podejścia. Jeśli moje odczucia są błędne - przepraszam.

nie należę do osób które trzeba przepraszać za pierdoły, co do odczuć zdecydowanie błędne:) pz
 
Do góry