Sony KDL-55W809C Brak obrazu, dźwięk jest...

mmbb

Member
Cześć,
W moim Sony KDL-55W809C podczas oglądania naziemnej tv zaczął znikać obraz, stało się tak kilka razy, przy czym dźwięk zawsze był słyszalny. Wyłączyłem i uruchomiłem tv ponownie, i wtedy obraz wrócił. Po chwili jednak pojawiły się kolorowe pionowe pasy, jasny obraz, ciemny obraz itd. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i teraz mam cały czas biały obraz, oraz słyszalny dźwięk ustawień początkowych. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu obraz na chwilę się pojawia, po czym znowu znika. Dioda nie sygnalizuje żadnego błędu. Telewizor jest z 2017 roku, wcześniej miałem problemy z odtwarzaniem Netflixa, była w nim w zeszłym roku wymieniana na gwarancji płyta główna przez serwis Sony. Bardzo proszę Was o pomoc, bo nie mam pojęcia co mu dolega....Z góry dziękuję:sad:
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Padła ci matryca. U mnie też tak się stało, tuż po gwarancji. I czytam, że już kilka telewizorów z serii W80C ma tą przypadłość. Świadczy to o tym, że była to jakaś wadliwa seria.
Może Kiki się wypowie?
 

mmbb

Member
Nie wydaje mi się że to matryca, bo wyświetla się teraz biały ekran i słychać dźwięk ustawień fabrycznych. Po ponownym resecie pokazuje się na chwilę napis Sony, później ładuje się android, i na końcu ekran staje się jasno-biały.
 

mmbb

Member
Dziękuję za odpowiedź. Czy sam dam radę wymienić tą płytkę? Czy trzeba coś po wymianie programować, itp?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tv kładziesz na równą powierzchnię ( stół , blat ) , możesz coś podłożyć jakiś koc na ten stół itp , odkręcasz obudowę tylną ona jest szeroka ale wąska , jak zdejmiesz obudowę odpinasz od pyty przewody , płyta jest na takim stalowym stelażu służy też jako radiator , okręcasz ten stelaż od obudowy , płyta niech zostanie na tym stelażu , i jak już zdemontujesz to ,będzie taka blacha i pod nią masz ten tcon , odkręcasz tą blaszkę zdejmujesz ją i odpinasz taśmy FLEX od tcon- matryca ( od matrycy nie musisz ) i to wszystko , potem już wkładasz drugi tcon ... jak zamontujesz tcon to sprawdż czy będzie działać , przed skręceniem

Nic nie trzeba parować itp , powinien po wymianie normalnie się włączyć
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Dziękuję za obszerną instrukcję :) Dzwoniłem do gościa z podanego przez Ciebie linku na allegro, i powiedział mi że mają te płytki z rozbitych tv, a po wymianie logiki matrycy trzeba wgrać na nowo oprogramowanie z pendriva, bo inaczej płyta główna nie rozpozna tcona i się z nim nie sparuje. Będzie wtedy migała dioda na zielono-pomarańczowo.
 

nagdob

Member
Bez reklam
mmbb.
To jak ci się uda naprawić to napisz tutaj. Może i mój powstanie z martwych. tylko że mój to 43W805C.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
U mnie po wymianie nic nie było trzeba wgrywać , jak zakupisz i dojdzie i wstawisz to wtedy będzie widać ? Ja czytałem o tym , i jest tak że jedne zaczynają działać normalnie a inne jak piszesz , zdania są podzielone , ja np pisze ze swojego doświadczenia a z tymi modelami to praktycznie mam w palcu ,
Jak by co to pisz do mnie , jak będzie trzeba wgrać oprogramowanie to ci pomogę co i jak , nie jest to trudne .
Pisałem do sony na temat jak to jest przy wymianie tcona i czy są parowane itp . totalna bzdura o parowaniu , tcon musi być zgadzać się z danymi ze stikera ( jak na zdjęciu )
Ja zakupiłem do 50 calowego ale z oznaczeniami TT-5550T20C12 i tv śmiga , tylko przy zakupie podałem jaki panel idzie ( model ) ile cali tv itp

1.jpg
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
mmbb.
To jak ci się uda naprawić to napisz tutaj. Może i mój powstanie z martwych. tylko że mój to 43W805C.

A jaki masz objaw uszkodzenia ? też pasy ? wrzuć fotkę ? Do ciebie akurat ten z 55 cali do 43 tcon nie będzie raczej pasował . Do 43 calowego idzie taki model TT - 55.43T02.C01
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Właśnie dzwonił do mnie autoryzowany serwisant z Sony.....Stwierdził usterkę przez TELEFON! Twierdzi, że nie jest to wina Tcona, tylko uszkodzonego ekranu, i nie ma możliwości naprawy tego telewizora. Poza tym nie ma już logiki matrycy jako części zamiennej. To jest ten sam serwisant, który w zeszłym roku stwierdził, że przyczyną niedziałającego Netflixa jest uszkodzona płyta główna. Po wymianie płyty wtedy nic się nie zmieniło, a SONY przysłało mi miboxa w gratisie, żebym sobie podłączył do telewizora do czasu usunięcia usterki :)) Możecie o tym poczytać w moim poście z zeszłego roku. Tak, że ponownie stwierdzam: NIE kupię już nigdy Sony i nikomu nie polecę tej firmy, chociażby ze względu na taki serwis i takie traktowanie klienta.....Poza tym telewizor działał tylko niecałe trzy lata....Tragedia! Wszystkie Tcony do tych modeli 43,50 i 55 są dostępne na znanym chińskim portalu(nie wiem czy mogę podać nazwę). Dziękuję Karol1976 za pomoc. Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Na 99% w tych modelach zacząć od 43 do 55 cali padały tcony , taka prawda i ja wątpię aby padła matryca !!! Mam własnie 50 calowy i objaw wskazywał na uszkodzenie matrycy , ale po zakupie tcona z aliexpres tv działa jak ta lala ,
Wiesz co szanuję u nich jak sie kupuję u nich ? :
Przychodzi przesyłka np tcon bo pierwszy do tego tv okazał się uszkodzony , należy nagrać film od rozpieczętowania paczki ( trzeba mieć wszystko przyszykowane do wymiany ) i nagrywa od a do z i odpalamy tv , jesli jest ok - git , jeśli jest nie ok , składamy reklamację , jaka kwota , opis , wrzucamy film i powiem ci jedno - przyjecie reklamacji trwa ( jak u mnie ) nie całe 12 godzin od zgłoszenia , następuje zwrot kwoty ( kwota koszt przedmiotu) Zakupiłem u innego 2 sztuki do tego samego modelu , okazało się iż jedna jest ok a druga nie ok , reklamacja z filmem złożona , nie mija 12 godzin , info o przyznaniu reklamacji , i znowu kupiłem 2 sztuki u innego sprzedawcy czekam właśnie na paczkę już jest w polsce po odprawie celnej wczoraj się odbyła i zobaczymy . To mi się u nich podoba , jest problem ? zgłoszenie i nie ma problemu !!!
Powiedz mi kiedy będzie tak w POLSCE ?

Dzięki nim są dostępne części !!! Może komuś to się nie podobać ? Ja kupuję i będę u nich kupował ,Teraz przesyłki z chin - 14-18 dni i są w polsce . Zakupiłem 12 maja a 23 maja już była w polsce
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Właśnie dzwonił do mnie autoryzowany serwisant z Sony.....Stwierdził usterkę przez TELEFON! Twierdzi, że nie jest to wina Tcona, tylko uszkodzonego ekranu, i nie ma możliwości naprawy tego telewizora. Poza tym nie ma już logiki matrycy jako części zamiennej. To jest ten sam serwisant, który w zeszłym roku stwierdził, że przyczyną niedziałającego Netflixa jest uszkodzona płyta główna. Po wymianie płyty wtedy nic się nie zmieniło, a SONY przysłało mi miboxa w gratisie, żebym sobie podłączył do telewizora do czasu usunięcia usterki :)) Możecie o tym poczytać w moim poście z zeszłego roku. Tak, że ponownie stwierdzam: NIE kupię już nigdy Sony i nikomu nie polecę tej firmy, chociażby ze względu na taki serwis i takie traktowanie klienta.....Poza tym telewizor działał tylko niecałe trzy lata....Tragedia! Wszystkie Tcony do tych modeli 43,50 i 55 są dostępne na znanym chińskim portalu(nie wiem czy mogę podać nazwę). Dziękuję Karol1976 za pomoc. Pozdrawiam!

Jak będziesz chciał go sprzedać to ja go kupię od ciebie , zależy ile byś chciał za niego ? Na 99,9% po wymianie tcona tv będzie działać dalej , a serwis ? Nie jednego przez takie coś zrobili w balona , wiem coś na ten temat
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
A co się może takiego popsuć w tym tconie? Nie da się go naprawić?

Karol1976.
Taki jak podałeś, czyli TT - 55.43T02.C01, można kupić w media-power za 120 zł. Dobra to cena? I czy będzie ok? Link: https://media-power.pl/pl/p/T550HVN08.2-TT-5543T02C01/4105

Byś wrzucił fotkę / fotki jak wygląda ten niby obraz ? przed zakupem tego tcona ?
Cena może być jak na ten model , możesz śmiało brać .
Co może się popsuć ?
Któryś z układów 1-2-3 , 4 najmniej prawdopodobnie i bym zostawił na końcu ,
Z moich podejrzeń na pierwszym miejscu stawię na układ nr 1 , potem nr 3 a potem nr 2 ,
Jakie dostępne znalazłem te układy smd to nr 2 i 3 , są do kupienia ale nr 1 nie znalazłem
Wadą tych tconów jest na 99% mogę ci napisać któryś układ/y 1-2-3

IMG_20200420_104333.jpg
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Karol. Napisz jeszcze jak wypiąć te dwie taśmy, żeby czegoś nie uszkodzić. Mam już go na wierzchu, ale boje się ruszać tych taśm.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Zamówiłem pod tym linkiem, ale niestety towaru nie ma. Na Aliexpress też nie ma. Może ty masz Karol?
 
Do góry