Sony KDL-55W809C Brak obrazu, dźwięk jest...

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie ma za co , polecam się :) Dodam iż kupuję u jednego sprzedawcy i na ilość i jakość 100% sprawne , Nie musiałem reklamować tak jak u innych sprzedawców z Chin że mają jakieś wady itp
 

mmbb

Member
Witam po dłuższym czasie. Ale przesyłki z Chin idą ok. 2 tygodni.
Ty razem ticona zamówił Karol. Na szczęście był sprawny. TV też mi naprawił. Dzisiaj przyszedł po naprawie. Wszystko w jak najlepszym porządku.
Dzięki Karol po raz enty. :)


To fajnie, że to jednak wina t-cona była. Karol, ja też dziękuję i pozdrawiam.
 

Ravanson

New member
Nie ma za co , polecam się :) Dodam iż kupuję u jednego sprzedawcy i na ilość i jakość 100% sprawne , Nie musiałem reklamować tak jak u innych sprzedawców z Chin że mają jakieś wady itp

A czy masz jeszcze dostęp do części? Bo mój kdl-50w755c właśnie postanowił ze nie będę oglądał ładnego obrazu tylko zlane pasy :)
 

mmbb

Member
Gdybym posłuchał serwisanta z Sony, to pewnie zutylizowałbym mój tv, bo powiedział, że na 100% padła matryca. Jak myślicie...napisać do Sony jakich mają serwisantów?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja też bym się w...... na taką diagnozę . Na 100 % matryca jest dobra jak pojawiają się same pasy kolorowe bez treści obrazu itp , w innym przypadku jak pojawiają się pasy z treścią obrazu itp tutaj dokładnie nie wiem ? ale podejrzewam że sterownik matrycy ( nie chodzi tutaj o tcon ) chodzi o element który łączy się tcon ze sterownikiem matrycy . Są sterowniki matrycy już z wbudowanym tconem wszystko na jednej listwie i od sterownika łączy się z płytą główną widziałem to w Samsungu z tych niższych półek cenowo modelach
 

nagdob

Member
Bez reklam
Gdybym posłuchał serwisanta z Sony, to pewnie zutylizowałbym mój tv, bo powiedział, że na 100% padła matryca. Jak myślicie...napisać do Sony jakich mają serwisantów?

Myślę, że dla nich szkoda czasu. Mnie też "zdalnie" powiedzieli, że matryca, na podstawie zdjęć. I sądzę, że oni dobrze wiedzą co się psuje, ale celowo wolą mówić, że naprawa nieopłacalna. Chyba wiadomo dlaczego. Sony to banda. Nawet aktualizacji nie robią na bieżąco i maksymalnie do 3 lat. Lg nawet do modeli sprzed 5 lat daje najnowsze aktualizacje. Aczkolwiek obraz z Sony jest jednak najlepszy. I zawsze człowiek między młotem a kowadłem. Na razie telewizorów mam na dość, ale jak będę miał w planie coś nowego to na pewno będzie to oled. I tu na pewno nie Sony.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
No to super dzięki za odpowiedź, i czekam na info. Myślę że szczegóły dogadamy na PW :)

Twój tcon już został wysłany

przesyłka.jpg
 

mmbb

Member
Witam ponownie po ponad 3 latach. Nie chcę zakładać nowego tematu, bo usterka która znowu wystąpiła w moim Tv Sony KDL-55W809C to prawdopodobnie uszkodzony T-Con. Trzy lata temu dzięki koledze Karol1976 naprawiłem sam swój telewizor pomimo tego, że SERWIS SONY stwierdził, że jest do wyrzucenia. Teraz po ponad 3 latach znowu pojawiły się pionowe kolorowe pasy na ekranie. Tv po wyłączeniu i ponownym włączeniu działa prawidłowo przez kilka minut, po czym pojawiają się kolorowe pionowe zmieniające się pasy. Czy to znowu jest ta sama przyczyna? Tv od nowości do pierwszej usterki też działał ok 3 lat.....Przypadek? Czy celowe działanie firmy Sony? Z tego co słyszałem, to w innych modelach Sony dzieje się podobnie.
20240223_203518.jpg
 

mmbb

Member
Jednak to była wina t-cona. Jak by ktoś potrzebował pomocy w naprawie takiej usterki, to jestem w stanie pomóc :) Pozdrawiam
 
Do góry