Sony KDL-55W809C Brak obrazu, dźwięk jest...

nagdob

Member
Bez reklam
Mam już jakiś sklep i chce kupić, ale jakieś straszne jaja z wpisaniem adresu są. A jak się tam płaci? Normalnie z konta można?
 

mmbb

Member
Mam już jakiś sklep i chce kupić, ale jakieś straszne jaja z wpisaniem adresu są. A jak się tam płaci? Normalnie z konta można?


Normalnie płacisz z konta przez PayU. Wybierasz formę płatności przy składaniu zamówienia. Ja tam przeważnie kupuję części do R/C
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Podałem im wszystkie parametry na czacie, ale kupiłem normalnie z Alie u nich. W każdym razie na czacie pojawił się mój zakup, tak więc wiedzą do jakiego modelu.
Teraz z innej beczki.
Postanowiłem złożyć mój TV do normalności. I nie wiem dlaczego po włączeniu zasilania matryca jest lekko podświetlona, tzn, czarna, ale widać, że włączone jest zasilanie. Ale nie ma głosu i nie reaguje na pilota. W ogóle jak kliknę pilotem to dioda w TV ani nie mignie. Czyżbym czegoś nie podpiął? Wydaje mi się, że wszystkie złączki są podłączone, ale może coś nie tak?
Co ty Karol na to?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Podałem im wszystkie parametry na czacie, ale kupiłem normalnie z Alie u nich. W każdym razie na czacie pojawił się mój zakup, tak więc wiedzą do jakiego modelu.
Teraz z innej beczki.
Postanowiłem złożyć mój TV do normalności. I nie wiem dlaczego po włączeniu zasilania matryca jest lekko podświetlona, tzn, czarna, ale widać, że włączone jest zasilanie. Ale nie ma głosu i nie reaguje na pilota. W ogóle jak kliknę pilotem to dioda w TV ani nie mignie. Czyżbym czegoś nie podpiął? Wydaje mi się, że wszystkie złączki są podłączone, ale może coś nie tak?
Co ty Karol na to?

A tcon stary włożyłeś ? Jak włożyłeś to odepnij taśmę łączącą tcon z płytą , możesz od płyty odpiąć i zobacz czy sie uruchomi ? Nie było trzeba skręcać całego , obudowę było trzeba odłożyć tylko stopkę przykręcić i postawić jego gdzieś na ten czas
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
A tcon stary włożyłeś ? Jak włożyłeś to odepnij taśmę łączącą tcon z płytą , możesz od płyty odpiąć i zobacz czy sie uruchomi ? Nie było trzeba skręcać całego , obudowę było trzeba odłożyć tylko stopkę przykręcić i postawić jego gdzieś na ten czas

Czekając na Tcona postanowiłem ponownie rozebrać TV i sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko dobrze złożyłem. Pomyślałem nawet, że może się naprawił? :smile: Że może jakiegoś styku nie było? :lol: Okazało się, że nie podłączyłem wtyczki od płyty głównej. Ale niestety, nawet po jej podłączeniu TV nie ruszył. Pasy na ekranie, dźwięk jest.
Płytka już w drodze. Cierpliwie czekam.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Czekając na Tcona postanowiłem ponownie rozebrać TV i sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko dobrze złożyłem. Pomyślałem nawet, że może się naprawił? :smile: Że może jakiegoś styku nie było? :lol: Okazało się, że nie podłączyłem wtyczki od płyty głównej. Ale niestety, nawet po jej podłączeniu TV nie ruszył. Pasy na ekranie, dźwięk jest.
Płytka już w drodze. Cierpliwie czekam.

Jedynie jak byś miał podgrzewacz , hota i topnika podlać pod układy jak na fotce , są to układy AUO
Poprawić połączenia lutownicze , może po tym załapać ? ale nie musi ? i tak juz on na straty ale ja tak robię , czasami podziała dłużej , czasami krócej ...

tcon sony.jpg
 

nagdob

Member
Bez reklam
Jak najbardziej Karol jak dojdzie dam znać. Oczywiście opiszę też skutek wymiany. Co do twoich sugestii odnośnie lutowania. Nie mam własnego sprzętu, ale od czego są kumple? :). Popróbuję. I oczywiście dam znać. Ale po wymianie tcona.
 

mmbb

Member
Właśnie odebrałem przesyłkę z t-conem. Jestem pozytywnie zaskoczony szybkością dostawy. Przesyłka wysłana 2.06 jest u mnie dzisiaj 10.06......8 dni :) Nie wiem czy dezynfekować przesyłkę, czy zabierać się od razu do wymiany ;-)
 

mmbb

Member
No więc tak...Wymieniłem t-con(przysłali T23C28 ) podłączyłem płytę główną, podpiąłem wtyczki do płyty i nie zakładając tylnej obudowy i nie podłączając żadnych innych kabli uruchomiłem TV. Ruszył bez problemu, wyświetlając obraz startowy i wybór języka. Wyłączyłem go, założyłem tylną osłonę, podpiąłem antenę, kabel internetu itd. Po ponownym włączeniu nie było już ekranu startowego, tylko ekran z ładowaniem się androida, potem napis Sony, po czym ekran zrobił się czarny i zaczęła migać dioda na czerwono pięć razy.....Teraz po włączeniu wyświetla się na chwilę napis Sony, po chwili gaśnie i miga dioda na czerwono 5 razy. O co chodzi????
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Właśnie to rozebrałem i z powrotem i będę składał od nowa. Wyczytałem gdzieś,że może to być problem z zasilaniem...Nie wiem dlaczego po wymianie działał(zrobiłem zdjęcia dla potwierdzenia) a teraz taka sytuacja :-( Zrobiłem teraz taki test: Odłączyłem taśmę t-cona od płyty głównej i włączyłem tv. Dioda już nie migała na czerwono i lekko podświetliła się matryca. Wyłączyłem zasilanie, podłączyłem ponownie taśmę, po ponownym uruchomieniu telewizor działa jak nowy. Boję się teraz go wyłączyć :) Nie wiem czy to nie jest wina taśmy, lub gniazda na płycie lub w t-conie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry