Sony 55xf9005....warto brać???? Pilne!

strazakp

Banned
Mocno waham się nad kupnem tego modelu Sony który choć jest chyba z 2018 roku to ciągle wypada bdb a za obecną cenę 3699 zł to wydaje się być super propozycja.
Potrzebuje szybkich opinii i rady od Was.
 

Zoreusz

New member
Mocno waham się nad kupnem tego modelu Sony który choć jest chyba z 2018 roku to ciągle wypada bdb a za obecną cenę 3699 zł to wydaje się być super propozycja.
Potrzebuje szybkich opinii i rady od Was.[/QUOT

IMHO to bdb telewizor. Sam się zastanawiam nad wersją 65cali. Jedyne, co mnie zniechęca, to dość wysoki input lag. Przy zwykłym PS4 to ok. 40ms.
Czy ktoś na nim grał przy takim lagu i czy przeszkadza on w grze?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Mocno waham się nad kupnem tego modelu Sony który choć jest chyba z 2018 roku to ciągle wypada bdb a za obecną cenę 3699 zł to wydaje się być super propozycja.
Potrzebuje szybkich opinii i rady od Was.

Ten model został przez sony dopuszczony do dalszej produkcji na rok 2020 ze względu na bardzo duży popyt na ten model i jest bdb model , dlatego produkcja została przedłużona
 

strazakp

Banned
Kusil mnie ten Sony ale jednak stawiam na Panasonic 58gx800 który może i na papierze gorszy od tego Sony ale jednak 1000 zł tańszy, 3cale więcej i dla mnie wystarczy.
 

qvalek

New member
SLAV7 a pod jakim względem nie jest.
Sam się zastanawiam czy kupić Panasonica (i jakiś odtwarzacz multimedialny bo podobno multimedia ma słabe). Czy jednak dać więcej za Sony (może nawet XG ale to już różnica ok 2 tyś) i mieć wszystko w jednym.
Odstraszają mnie jednak te słabe recenzje dotyczące wygaszania strefowego.
 

strazakp

Banned
Te dwa modle to zupełnie inna półka. SONY jest znacznie lepszy pod prawie każdym względem.
Czy pod każdym względem tego nie wiem ale wiem że Sony jest droższy o całe 1000 zł więc nie wiem czy warto aż tyle dokładać... W sumie to ja już wiem że nie warto bo to co ma Panasonic myślę że mi wystarczy bo mam Panasonic już prawie 3lata i mi starczy a ten gx ma na papierze jednak sporo więcej od mojego więc domniemam ze jednak będzie lepszy a cena 2799 (ja mam jeszcze kupon na 50zl) a nawet 2749 zł to super cena za ten sprzęt.
Myślę że jeżeli miałbym wydać te 3800 zł to dziś widziałem też w MM stał Panasonic 65fx780 i bym raczej szedł w wielkość ekranu a ten Panas też ma sporo do zaoferowania i wygląda spoko.
Tak czy inaczej, Sony chwilowo mnie kupił ale może gdyby kosztował tak ok 3200-3300 to był może brał ale 1000 zł nie będę dopłacał.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Czy pod każdym względem tego nie wiem ale wiem że Sony jest droższy o całe 1000 zł więc nie wiem czy warto aż tyle dokładać... W sumie to ja już wiem że nie warto bo to co ma Panasonic myślę że mi wystarczy bo mam Panasonic już prawie 3lata i mi starczy a ten gx ma na papierze jednak sporo więcej od mojego więc domniemam ze jednak będzie lepszy a cena 2799 (ja mam jeszcze kupon na 50zl) a nawet 2749 zł to super cena za ten sprzęt.
Myślę że jeżeli miałbym wydać te 3800 zł to dziś widziałem też w MM stał Panasonic 65fx780 i bym raczej szedł w wielkość ekranu a ten Panas też ma sporo do zaoferowania i wygląda spoko.
Tak czy inaczej, Sony chwilowo mnie kupił ale może gdyby kosztował tak ok 3200-3300 to był może brał ale 1000 zł nie będę dopłacał.

Panasonic GX 800 nie zagra dużo lepiej od Twojego 710.

Wyższość SONY
Panel 10 bitowy, a nie 8 bitowy
Panel 100 a nie 50 Hz
Podświetlenie bezpośrednie z lokalnym wygaszaniem a nie krawędziowe
Wyższa jasność w HDR

Jeśli to Ciebie nie przekonuje kup Panasa
 

strazakp

Banned
Panasonic GX 800 nie zagra dużo lepiej od Twojego 710.

Wyższość SONY
Panel 10 bitowy, a nie 8 bitowy
Panel 100 a nie 50 Hz
Podświetlenie bezpośrednie z lokalnym wygaszaniem a nie krawędziowe
Wyższa jasność w HDR

Jeśli to Ciebie nie przekonuje kup Panasa
Panas już kupiony.
Panasonic gx800 ma sporo więcej niż dx700 tak więc liczę że jednak zobaczę różnice.
Sony na pewno jest lepszy ale i 1000 zł droższy a tak można dokładać w nieskończoność a nie o to mi chodzi. Chodzi o to by kupić dobry tv do kwoty 3000 zł a tutaj nie znalazłem lepszego od 58gx800 którego już nabyłem i kosztował równe 2749 zl
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Do tego co napisał kolega w sprawie różnic tych modeli Panasonic dochodzi jeszcze :

GX830

- Picture-at-Picture
- Picture-and-Text
- Picture-in-Picture

GX800
- Picture-and-Text
 
Do góry