Sony KDL55-W808C Problem / awaria - 6 mrugnięć czerwonej diody. Video

Salas_

New member
Witam.

Może ktoś wie czego może dotyczyć ten błąd? Czasami chodzi telewizor cały dzień bez problemu, a czasami ma trzaski i potrafi się wyłączyć 3-4 razy dziennie i łapie błąd 6 mrugnięć czerwonej diody. Trzeba go wtedy odłączyć od prądu i wpiąć z powrotem wtyczkę do gniazdka żeby się włączył.

Tak to wygląda: https://youtu.be/UF3IyNsH3V4

Na internecie wyczytałem, że ten problem może dotyczyć przeciążenia napięciowego lub prądowego - nie wiem ile w tym prawdy.

TV 'padł' oczywiście miesiąc po gwarancji. Wcześniej mi wymienili po roku ten model z powodu czarnych muszek co czasami są w lato (takie malutkie), ponieważ dostało się ich z 10 do środka i wyglądało jak by były wypalone pixele. Musiałem trochę walczyć z nimi i może jest coś na rzeczy, że padł po 25 miesiącach? [emoji3166][emoji2959]
A mogłem przedłużyć gwarancję...

Może ktoś ma jakiś pomysł? Zasilacz do wymiany, hm?

Czyszczony był cały android tv, ustawieniam fabryczne były robione również.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam.

Może ktoś wie czego może dotyczyć ten błąd? Czasami chodzi telewizor cały dzień bez problemu, a czasami ma trzaski i potrafi się wyłączyć 3-4 razy dziennie i łapie błąd 6 mrugnięć czerwonej diody. Trzeba go wtedy odłączyć od prądu i wpiąć z powrotem wtyczkę do gniazdka żeby się włączył.

Tak to wygląda: https://youtu.be/UF3IyNsH3V4

Na internecie wyczytałem, że ten problem może dotyczyć przeciążenia napięciowego lub prądowego - nie wiem ile w tym prawdy.

TV 'padł' oczywiście miesiąc po gwarancji. Wcześniej mi wymienili po roku ten model z powodu czarnych muszek co czasami są w lato (takie malutkie), ponieważ dostało się ich z 10 do środka i wyglądało jak by były wypalone pixele. Musiałem trochę walczyć z nimi i może jest coś na rzeczy, że padł po 25 miesiącach? [emoji3166][emoji2959]
A mogłem przedłużyć gwarancję...

Może ktoś ma jakiś pomysł? Zasilacz do wymiany, hm?

Czyszczony był cały android tv, ustawieniam fabryczne były robione również.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Masz ledy na wykończeniu albo już się wykończyły , także wymiana podswietlenia się szykuję , ja akurat mam nowe listwy do tego modelu , zapas biedy nie czyni
 

Salas_

New member
Masz ledy na wykończeniu albo już się wykończyły , także wymiana podswietlenia się szykuję , ja akurat mam nowe listwy do tego modelu , zapas biedy nie czyni
Tylko on mało był oglądany, jak już to wieczorami na małej jasności. To na bank będą Ledy? Z zasilacza wychodzą lekkie piski, szumy więc na początku myślałem, że to on jest sprawcą...

Serio sony robi teraz takie dosłownie gówno? Padaka...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Skoro masz problem zasilania to zainwestuj w UPS-a. U mnie napięcie w sieci to zazwyczaj 239V, ale bywało i 240+, które przepaliło mi płytę główną w piecu. Jeśli są niedobory napięcia to też prostownik z akumulatorem rozwiązuje problem.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Skoro masz problem zasilania to zainwestuj w UPS-a. U mnie napięcie w sieci to zazwyczaj 239V, ale bywało i 240+, które przepaliło mi płytę główną w piecu. Jeśli są niedobory napięcia to też prostownik z akumulatorem rozwiązuje problem.

Tutaj w tym modelu nie spali mu ani płyty , ani innych pierdół , zasilacz jest zewnętrzny , druga sprawa sprawa : bezpiecznik w zasilaczu zewnętrznym , dodatkowy plus w tym tv to płyta zasilająca płytę i ledy dodatkowo ma zabezpieczenie na tej płycie ( bezpieczniki ) Owszem , może zdarzyć się jak piszesz ale tutaj by musiał być gwałtowny przeskok napięcia

W tych modelach i podobnych z tego roku produkcji 2015 / 2016 i może kawałek 2017 one praktycznie są na podzespołach AU Optronic ( tcon , matryca , podświetlenie ) i albo problem jest z ledami albo z tconem
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ale tak ogólnie to uważałeś na lekcjach fizyki? Co z tego, że mu płyty nie przepali, jak ma skoki napięcia i np robi się 190 czy tak jak czasem bywało u mnie 160V i zasilacz nie daje rady z tego zrobić odpowiednio wyprostowanego napięcia. Wówczas mogą pojawiać się takie chwilowe błędy.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ale tak ogólnie to uważałeś na lekcjach fizyki? Co z tego, że mu płyty nie przepali, jak ma skoki napięcia i np robi się 190 czy tak jak czasem bywało u mnie 160V i zasilacz nie daje rady z tego zrobić odpowiednio wyprostowanego napięcia. Wówczas mogą pojawiać się takie chwilowe błędy.

Ja z fizyki nie byłem dobry ale wiem co i do czego się piję i co dokładnie jest uszkodzone i napięcie w tym przypadku jak opisujesz nic nie ma do rzeczy , po to są zabezpieczenia ( bezpieczniki ) aby spalił się a nie cały zasilacz itp jak prąd wystąpi za wysoki , za niski ? nic mu się nie stanie , za wysoki ? owszem
Twoje podejście jest takie z twoją definicją iż każdy tv jak ma przepaloną diodę itp to wina napięcia ?
Wiesz co ? nie będę tego komentował a że w twoim przypadku tak bywa ? zgłoś do zakładu energetycznego problem że masz takie skoki napięcia w domu bo nie powinno tak być ale bywa
 

Salas_

New member
Panowie proszę bez kłótni. Chciałbym dla swojego spokoju (bo tak sobie wmawiam, że to wina zasilacza [emoji849]) sprawdzić pierw zasilacz... Jak to ugryźć?

[emoji482]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
Po dosłownie wojnie z nimi dostałem nowy telewizor, który dziwnym trafem padł po 25 miesiącach, czyli miesiąc po gwarancji. [emoji848]

Przesyłka z TV przyszła bodajże z Francji. I nie pamiętam, czy zostawili mi stary pilot i zasilacz, czy też dali nowy, bo coś kojarzę, że i z tym wałek chcięli zrobić. [emoji107]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co próbowali Ci przysłac uzywke czy przysłali i oddałes. Opisz troche to będzie mi może nieco łatwiej z nimi gadac
 
Do góry