Sony KDL55-W808C Problem / awaria - 6 mrugnięć czerwonej diody. Video

Salas_

New member
Panowie, zasilacz sprawdzony, co prawda nie pod obciążeniem, ale pokazuje 19,53-4, więc to raczej nie on (a szkoda :() więc chyba Ledy będę musiał wymienić i tutaj pytanie jaki będzie mniej więcej koszt? Samemu łatwo to zrobić? Czy lepiej oddać do jakiegoś serwisu?

Najczęściej łapie błąd podczas włączenia, przełączenia kanału... Hmmm[emoji848]



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
I jeszcze mam pytanie, a mianowicie ile mniej więcej może taka naprawa kosztować?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
I jeszcze mam pytanie, a mianowicie ile mniej więcej może taka naprawa kosztować?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

U mnie koszt wymiany ( nowe , nie używane ) do tego modelu w granicach od 280 -320 zł
Najłatwiej wymienia się Direct led , tutaj w sony , jest więcej zabawy bo krawędziowe ma i przy zdejmowaniu matrycy jak wkładaniu o lala ( jak pamiętam ma dodatkowe gumowe zamki ) przy zdejmowaniu to jeszcze ok ale przy wkładaniu tutaj precyzja , nic na chama .A do zdejmowania matrycy mam zrobiony taki uchwyt na przyssawkach moja konstrukcja

WP_20200205_006.jpg

WP_20200205_008.jpg
 

Attachments

  • WP_20200205_006.jpg
    WP_20200205_006.jpg
    14,1 KB · Wyś: 21
Ostatnia edycja:

Salas_

New member
U mnie koszt wymiany ( nowe , nie używane ) do tego modelu w granicach od 280 -320 zł

Najłatwiej wymienia się Direct led , tutaj w sony , jest więcej zabawy bo krawędziowe ma i przy zdejmowaniu matrycy jak wkładaniu o lala ( jak pamiętam ma dodatkowe gumowe zamki ) przy zdejmowaniu to jeszcze ok ale przy wkładaniu tutaj precyzja , nic na chama .A do zdejmowania matrycy mam zrobiony taki uchwyt na przyssawkach moja konstrukcja



View attachment 18579



View attachment 18583
Wymieniasz wszystkie, czy tylko te przepalone? Dajesz jakąś gwarancję? Ledy zamienniki jakieś zapewne - jak z ich jakością?

Wyłącza się tylko gdy chcę przełączyć kanał, źródło, włączam netflixa, wejdę w menu lub jak się go włącza
Jak już leci np netflix to cały dzień można oglądać bez problemu wyłączenia i 6 mignięć diody. [emoji848]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
Witam Panowie po przerwie.

W tym telewizorze jest tylko ta listwa Led? Tak jak na zdjęciu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
5b94fc5fc10647e6d03ca986ca0ec855.jpg
6bfc7f3672c39dd98e1d7c4489618522.jpg
fe82105fc39d3effec99d280ffee27a8.jpg
 

Salas_

New member
Witam Panowie po przerwie...

11 miesięcy po wymianie ledów (niby na nowe) znów ta sama sytuacja, wyłączenie - 6 mrugnięć i trzeba z prądu wyłączyć tv i ponownie podłączyć żeby się włączył. Denerwujące jest to, a będzie tylko gorzej.

Taki serwis daje 3 miesiące gwarancji na taką 'naprawę', ale skoro Ledy były nowe to na nie powinna być 24 miesięczna gwarancja?

A miałem się nie pchać w naprawę i kupić nowy, to naprawiłem ten za 650 zł żeby chwilę pochodził...

Trudno jest taką listwę LED wymienić bez doświadczenia? Widziałem do tego modelu z rozbitka panel za 180 zł co jest kwotą do przyjęcia jeśli robiłbym to sam.

Z góry dziękuję za pomoc. [emoji482]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
Ktoś może ma jakiś poradnik? Albo swoje prywatne zdjęcia, co z czym żeby nie uszkodzić nic. A może po prostu ściągam obudowę i łatwy jest dostęp do wymiany panelu z ledami?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Salas_

New member
Dostęp nie jest łatwy, trzeba mieć dużo umiejętności.
Rozumiem.

A powiedzcie mi jak jest z tym - ''Taki serwis daje 3 miesiące gwarancji na taką 'naprawę', ale skoro Ledy były nowe to na nie powinna być 24 miesięczna gwarancja? ''. Mogę jakoś walczyć z nim?



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry