KDL-65W855C -PADŁ. Co w zamian?

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Miałem to nieszczęście, że padł mi niedawno mój Soniak. Pięknego dnia nie po prostu nie odpalił. Diagnoza w serwisie - walnięta płyta główna . Naprawa nieopłacalna i jest decyzja o wymianie tv na npwy. Na szczęscie miałem wykupioną 5 letnia gwarancje.

Pytanie jest teraz na jaki model Sony powinno mi mój stary wymienic. No powiedzmy, ze w gre wchodzi kilka modeli. Mój w czasie jego zakupu był dosyc wysokim modelem.

Dajcie jakies propozycje ,żebym wiedział o czym z nimi negocjowac
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam

Miałem to nieszczęście, że padł mi niedawno mój Soniak. Pięknego dnia nie po prostu nie odpalił. Diagnoza w serwisie - walnięta płyta główna . Naprawa nieopłacalna i jest decyzja o wymianie tv na npwy. Na szczęscie miałem wykupioną 5 letnia gwarancje.

Pytanie jest teraz na jaki model Sony powinno mi mój stary wymienic. No powiedzmy, ze w gre wchodzi kilka modeli. Mój w czasie jego zakupu był dosyc wysokim modelem.

Dajcie jakies propozycje ,żebym wiedział o czym z nimi negocjowac

A powiedz mi ile razy dioda czerwona migała ?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurcze, z tego co dobrze pamietam to chyba po 6 razy w takich interwałach. Dziwna przypadłośc tv z 2016 roku. Koledze podobny model Sonego padł z 3 miesiące temu- jemu uległ uszkodzeniu wewnętrzny zasilacz. dziwi mnie tylko,ze te naprawy sa rzekomo nieopłacalne.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Kurcze, z tego co dobrze pamietam to chyba po 6 razy w takich interwałach. Dziwna przypadłośc tv z 2016 roku. Koledze podobny model Sonego padł z 3 miesiące temu- jemu uległ uszkodzeniu wewnętrzny zasilacz. dziwi mnie tylko,ze te naprawy sa rzekomo nieopłacalne.

Normalnie się włącza i zaraz miga dioda 6 razy ? Sprawdz z tyłu ja włączysz czy dioda w gniezdzie optical się zapali i daj znać ,
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po włączeniu na dosłownie chwile pojawiało sie logo SONY i po chwili zaczeła migac dioda pod telewizorem. na pewno było to 6 mignięc , przerwa i dalej ta sma ilośc mignięc. Nie moge juz sprawdzic tego optyka bo tv jest dawno w serwisie. Oni teraz negocjuja z sony jaki model mi ewentualnie przydzielic na wymiane.
Chodzi oto,żeby on był w miare porównywalny parametrami ze starym.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Po włączeniu na dosłownie chwile pojawiało sie logo SONY i po chwili zaczeła migac dioda pod telewizorem. na pewno było to 6 mignięc , przerwa i dalej ta sma ilośc mignięc. Nie moge juz sprawdzic tego optyka bo tv jest dawno w serwisie. Oni teraz negocjuja z sony jaki model mi ewentualnie przydzielic na wymiane.
Chodzi oto,żeby on był w miare porównywalny parametrami ze starym.

Na 100 % masz płytę sprawną także nie wiem co za diagnosta ci usterkę wcisnął że płyta padła , masz ledy przepalone i taka jest prawda , u ciebie chyba idą 2 listwy cienkie wiem że w modelu 55 calowym są 2 listwy po 64 diody na jednej , w 65 calowym będzie więcej ich ,

Po wymianie list led tv będzie działał jak ta lala , koszt ledów w polsce - szkoda słów , ale w granicy około od 140 zł do 160 zł podejrzewam komplet

Info dla innych osób ; jak w sony miga dioda czerwona 6 razy to ledy do wymiany , jak 5 razy to problem jest z tconem i to jest najszybciej spotykana awaria , bo w tych modelach i podobne są części stosowane z AUOptronic ,
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to jeżeli faktycznie 6 krotne miganie diody to uwalone paski led a koszt nie jest jakiś dramatyczny to skąd info o nieopłacalności naprawy ? chyba ,ze poszło i jedno i drugie. Telewizor ma niecałe 4 lata

No tak czy inaczej naprawiać nie będą tylko chca wymienić wiec dalej pozostaje kwestia co wybrać w zamian?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzysztof, niestety nie ma mowy o jakimkolwiek zwrocie gotówki. W grę wchodzi tylko wymiana na jakis aktualnie dostepny model.Stąd moje pytanie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przepisy mówią , że to Ty w takim przypadku wybierasz sposób rozliczenia.
A do jakiej kwoty ta wymiana?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przepisy mówią , że to Ty w takim przypadku wybierasz sposób rozliczenia.
A do jakiej kwoty ta wymiana?

Za tv zapłaciłem 6999 PLN , no ale to było w marcu czy kwietniu 2016r. Więc teraz nie wiem jaka kwota byłaby mi ewentualnie należna do zwrotu. W e-mailu od serwisu, który jest na razie pośrednikiem z Sony Polska nie ma żadnej wzmianki o mozliwości zwrotu pieniędzy. Tylko i wyłącznie wymiana na inny tv

Krzysztof, jaki dokładnie przepis mówi ,iż to do mnie należy wybór sposobu rozliczenia?
 

janusz

New member
Bez reklam
Za 7 tys. To teraz będą musieli Ci dać coś nie tańszego. Teraz za taką kwotę dostaniesz dużo lepszy tv, tylko pozazdrościć.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli tak jak pisał Kaputek, w grę mogą wchodzić Sony XF9005 lub XG9505.
Kurcze to by było zbyt piekne.....:-D
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
A skąd Barburian to przypuszczenie ? Nie żebym wybrzydzał ale czemu myslisz,że konkretnie ten model ?

Pomijając wszystkie inne rzeczy, to mój stary był Direct Led a ten podany przez Ciebie to Edge led.
Ja wiem , że na temat podświetlenia tylnego czy krawędziowego są rózne opinie ale chyba te o lepszej jakości directa sa częstsze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wujek Google i znajdziesz ustawę praw konsumenta.
Ty decydujesz czy się zgadzasz i na co .
 

wucash

Active member
Bez reklam
Co do zasady modelem rownoważnym dla W855 bedzie obecna XG85 bo XG95 jest napewno modelem wyższym. Pozostaje kwestia podswietlenia bo rzeczywiscie 65 cali nie ma Direct Led.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Skoro tv jest z 2016, kolega AWGUST72 ma 5 letnia gwarancję to jest to gwarancja jakiegoś sklepu lub gwarancja Sony. A jeżeli warunki gwarancji jako dobrowolnego świadczenia na rzecz kupującego ustala gwarant, to tym bardziej warunki gwarancji dodatkowej Sony czy też gwarancji sklepy bądź ubezpieczenia ustala gwarant, ubezpieczyciel. Więc to po ich stronie czyli Sony lub ubezpieczyciela jest decyzja co wydać w zamian za wadliwy sprzęt. WUJEK GOOGLE, tu nie pomoże. Przerabiałem to z Sony, poza czasem, bo trochę to trwało wynik był korzystny dla mnie. Pozdrawiam
 
Do góry