KDL-65W855C -PADŁ. Co w zamian?

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gwarancja została udzielona przez firme Sony na 3,4 i 5 rok użytkowania. Nosi nazwę Serwis extra. Jeden z zapisów mówi ,iz : cyt.
Jeżeli Sony nie dokona naprawy Produktu wymieni go na taki sam lub podobny sprzęt , który jest pod względem funkcjonalnym co najmniej równorzędny z zastępowanym produktem

Dla mnie słowo klucz to co najmniej. Sprostujcie mnie jeśli się mylę. Jeżeli miałem model z poświetleniem direct led to mogę oczekiwać otrzymania tv z takim samym?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Reklamacji c.d...
No i niestety nie jest tak różowo jak miało być. Informacja od serwisu jest taka, iz w moim tv uległo awarii podświetlenie. Z niewiadomych przyczyn nie dało się tego naprawić lub nie opłacało. W ramach gwarancji ma mi zostać wysłany taki sam model telewizora ( i to by było OK) ale jest mały niuans. Telewizor ma być nie nowy albo nie mój naprawiony tylko jakis ODNAWIANY. Po pierwsze nikt nie chciał mi udzielic informacji na czym to dokładnie polega, jaka ilośc godzin będzie na tym egzemplarzu przepracowana itd. Nie odniesiono sie tez do moich zastrzeżeń ,iz w przypadku Gawarancji Serwis Extra nie ma tam żadnej wzmianki co do wymiany na telewizor tzw ODNAWIANY.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Telewizor ma być nie nowy albo nie mój naprawiony tylko jakis ODNAWIANY.
Po pierwsze nikt nie chciał mi udzielic informacji na czym to dokładnie polega, jaka ilośc godzin będzie na tym egzemplarzu przepracowana itd.
Nie odniesiono sie tez do moich zastrzeżeń
,iz w przypadku Gawarancji Serwis Extra nie ma tam żadnej wzmianki co do wymiany na telewizor tzw ODNAWIANY.
Egzemplarz "odnowiony" tzn. egzemplarz określany jako "refurbished".


https://www.bbnews.pl/2016/12/czy-w...shed-w-ramach-gwarancji-jest-zgodna-z-prawem/ Głos w tej sprawie.

https://pclab.pl/art59789-3.html 5-stronicowy artykuł o tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko OK. Jeżeli kupujemy sprzęt po obniżonej cenie i mamy świadomość ,ze jest odnowiony. Tu chodzi jednak o naprawe a raczej cos w rodzaju wymiany gwarancyjnej na sprzet zupełnie niewiadomego pochodzenia stanu itd. No i i fakt ,iz w gwarancji Serwis Extra ani słychu ani widu o takiej mozliwości działania ze strony gwaranta.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
No i i fakt ,iz w gwarancji Serwis Extra ani słychu ani widu o takiej mozliwości działania ze strony gwaranta.
Dlatego w pierwszej kolejności bezwzględnie żądaj przedstawienia pisemnych dowodów wynikających z odpowiednich przepisów prawnych UE, że oni mają prawo wymienić ci sprzęt na inny niż zupełnie nowy (tj. taki, w którym nie było wcześniej żadnych ingerencji ze strony producenta/gwaranta/dystrybutora/serwisanta).
A jeśli to nie przyniesie skutków to ten kolejny sprzęt (który dostaniesz w zamian) musi być objęty kolejną normalną pełną 2-letnią gwarancją producenta (zgodnych z prawem UE). Ale to ostateczność. Oni idą na zmęczenie cię nie mając prawdopodobnie żadnych argumentów na swoje działanie.
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
W treści tez zwykłej gwarancji Sony , dawanej na 2 lata jest taki kretyński zapis i mozliwosci przekazania sprzętu odnowionego. Ale ja juz nie korzystam z tej gwarancji tylko tej specjalnej, przedłużonej na 3,4 i 5 rok. A tam nie ma słowa o takiej sytuacji
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Reklamacji c.d...
No i niestety nie jest tak różowo jak miało być. Informacja od serwisu jest taka, iz w moim tv uległo awarii podświetlenie. Z niewiadomych przyczyn nie dało się tego naprawić lub nie opłacało. W ramach gwarancji ma mi zostać wysłany taki sam model telewizora ( i to by było OK) ale jest mały niuans. Telewizor ma być nie nowy albo nie mój naprawiony tylko jakis ODNAWIANY. Po pierwsze nikt nie chciał mi udzielic informacji na czym to dokładnie polega, jaka ilośc godzin będzie na tym egzemplarzu przepracowana itd. Nie odniesiono sie tez do moich zastrzeżeń ,iz w przypadku Gawarancji Serwis Extra nie ma tam żadnej wzmianki co do wymiany na telewizor tzw ODNAWIANY.

Pisałem ci że podświetlenie padło i do wymiany
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałes racje.Tylko czemu nie naprawia mojego telewizora a chca mi dac jakies niewiadomego pochodzenia, jakości itd coś.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Miałes racje.Tylko czemu nie naprawia mojego telewizora a chca mi dac jakies niewiadomego pochodzenia, jakości itd coś.

Jakie w nim jest podświetlenie ? krawędziowe czy pełne tylne ? , nie mają na stanie i dlatego nie chcą ci zrobić

Te nowe listwy są inaczej robione i bardziej odprowadzane jest ciepło z radiatora paska ledów

Sory u ciebie idzie Direct Led , pomyliłem z Krawędziowym ( chodziło mi o inny model )

U ciebie idzie 16 listw po 8 ledów na listwie - koszt nowego kompletu około 300 zł
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Czyli koszt jest nikły no bo co to jest 300 PLN. Skad decyzja o przekazaniu innego, uzywanego telewizora?

Tego już nie wiem ? dlaczego tak podeszli do sprawy , teraz pytanie co w nim było robione jak ci taki model chcą wcisnąć ? Wymiana matrycy ? wymiana płyty ? ... itp ?

Np : jak była wymieniana płyta główna to nic się nie dowiesz na temat panelu bo czas pracy będzie jak nowy i tutaj nie będziesz wiedział ile ta matryca ma przepracowano godzin ?
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, no info jest jasne. Uszkodzenie backlight. Telewizor nie będzie naprawiany. Otrzyma Pan identyczny model ale odnowiony. Koniec.
 

heniumon

New member
Sony

To jest temat gwarancji, odnawiania TV dla UOKiK w Warszawie. Serwisy maja problemy z listwami podświetlenia nawet na gwarancji . A tak naprawdę to jaka jest jakość obecnego sprzętu Sony,zabezpieczenia w części zamienne.Dobrze ,ze mamy tylko rok do wdrożenia unijnej dyrektywy o obowiązku zapewnienia części nawet po gwarancji. Nie będą robic unikow w zakresie napraw
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Podzespoły produkowane są przez podwykonawców : Np tv nazwę BBB i tak : podświetlenie robi Czesio z Polski , Płytę robi Hans z Niemiec , Zasilacz robi Dobrawa z Czech , Panel produkuje Isuku z Japonii itd, itd i masz markę BBB , Oprogramowanie jeszcze ktoś inny ...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi mi o ten co mają ci wymienić , jaki nowy ???? Nie powiedzą ci co było robione w nim !!!

No własnie oto chodzi. Przyjmując ,ze naprawa tj częsci plus robocizna to kwota ok 500 PLn to po jaki c.... nie naprawiac mojego własnego tylko wysyłać mi jakis uzywany byc moze badziew. Ja po prostu nie jestem tego w stanie pojąc. I jakos co raz bardziej zaczyna mnie to wk... Jeżeli naprawa na takie drobne w gruncie rzeczy pieniądze jest wg nich niepłacalana to w jaki sposób jest opłacalne przekazanie takiego samego modelu ale odnowionego?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
No własnie oto chodzi. Przyjmując ,ze naprawa tj częsci plus robocizna to kwota ok 500 PLn to po jaki c.... nie naprawiac mojego własnego tylko wysyłać mi jakis uzywany byc moze badziew. Ja po prostu nie jestem tego w stanie pojąc. I jakos co raz bardziej zaczyna mnie to wk... Jeżeli naprawa na takie drobne w gruncie rzeczy pieniądze jest wg nich niepłacalana to w jaki sposób jest opłacalne przekazanie takiego samego modelu ale odnowionego?

W tym twoim modelu łatwiej listwy tylne wymienić niż krawędziowe , takie listwy idą do twojego są to zamienniki ale mimo to iż z chin ale są dobrze zrobione , bardziej odprowadzają ciepło , ja kupuje z ali listwy , różne części bo są tańsze , w polsce są droższe i jak myślisz skąd oni biorą ? cwaniaki , teraz kupiłem na ali do panasonica 55 calowego i do lg 43 calowego , do panasa za 145 zł już z wysyłką a w polsce chcą takie same listwy , takie same oznaczenia zamienników i liczą od 290 zł i nawet są po 320 zł ,

U ciebie by wyszło jak ja bym to robił to listy prawie 280 zł i wymiana około 150 zł ,

Ja mam taki tester zajebista sprawa automatycznie podaję napięcie na ledy nic nie trzeba ustawiać itp , , zdejmujesz tylną obudowę , odpinasz gniazda zasilania ladów i sprawdzasz każdą listwę i widać która uszkodzona
https://pl.aliexpress.com/item/3299...000&pvid=c3708427-e929-4a9c-b31c-908e451480e6
 
Ostatnia edycja:

74adam

New member
Witam
jestem nowy ale wczoraj spotkała mój tv KDL65W855C ta sama przypadłość przy starcie mignie na ułamek sekundy logo Sony i miga dioda na czerwono 6x. Dzwoniłem po serwisach albo nie naprawiają tv 65" albo czas oczekiwania na podświetlenie w długich tygodniach liczony lub też cena zaporowa 1500 zeta. Bo przy kwocie 1500 zł zastanawiam się nad sensownością naprawy, zwłaszcza, że Android nie grzeszy tu płynnością. Kolejny tv wówczas byłby tańszy liczę max 5 tys.- lg65sm8600 jest średniej klasy system chodzi płynnie. Mam pytania:
1. Czy jest ktoś kto może to zrobić naprawę w rozsądnych pieniądzach? Jestem ze Śląska do 100 km podwiozę tv.
2. Czy jest sens naprawiać jak nie to co w zamian?
3. Czy ktoś jest w stanie odkupić nie działający TV z tą usterką?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam
jestem nowy ale wczoraj spotkała mój tv KDL65W855C ta sama przypadłość przy starcie mignie na ułamek sekundy logo Sony i miga dioda na czerwono 6x. Dzwoniłem po serwisach albo nie naprawiają tv 65" albo czas oczekiwania na podświetlenie w długich tygodniach liczony lub też cena zaporowa 1500 zeta. Bo przy kwocie 1500 zł zastanawiam się nad sensownością naprawy, zwłaszcza, że Android nie grzeszy tu płynnością. Kolejny tv wówczas byłby tańszy liczę max 5 tys.- lg65sm8600 jest średniej klasy system chodzi płynnie. Mam pytania:
1. Czy jest ktoś kto może to zrobić naprawę w rozsądnych pieniądzach? Jestem ze Śląska do 100 km podwiozę tv.
2. Czy jest sens naprawiać jak nie to co w zamian?
3. Czy ktoś jest w stanie odkupić nie działający TV z tą usterką?

Ile byś chciał za niego ? pisz na pw
 
Do góry